Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyakran alszik külön a...

Milyen gyakran alszik külön a babatok tőletek es észleltetek e vmi hatását utana?

Figyelt kérdés

10,5 hónapos a babam. Nagyon hasfájos es sírós volt az elejétől kezdve. Kisagyban sosem volt hajlando aludni, csak nagy agyon, mellettünk. 4,5 hónapos koráig tudtam szoptatni, akkor is túlnyomórészt cumisuvegbol lefejt anyatejet. A történet: nagyon rossz alvó volt mar az elején, igy is maradt. Félóránként orankent ébredt, nappal sem aludt max a kezemben 15-20 perceket. 3 hónapos volt mikor legelőször elutazunk a szüleimhez a babával (50 km-re laktak akkor tolunk, mostmár sajnos meg messzebbre költöztünk) . Ilyen alkalmakkor a párom nincs velünk, hisz o dolgozik es nem tudna mindennap annyit ingázni. 3-4 napot töltünk ilyenkor a szüleimnel. Ok kölcsönösen imádják egymást a babával, anyukám altató mágus, mindig iszonyú könnyen elaltatta es megnyugtatta a babamat. Ezért is történt az a legelején, hogy a baba anyukamekkal aludt, hogy en is aludhassak nyugodtan par orat, sokszor a végkimerülés kerülget, mert egybefüggően nem alszok 2 óránál többet. Szükségem volt ezekre a nyugodt éjjelekre. Kicsi a szüleim haza, igy ha nagyobb sírás volt, egyből hallottam es ott voltam. Ez a rendszer a mai napig el, egy hónapban max 2 alkalommal 2-4 ejszakat ott töltünk. A kérdésem lehet paranoid, de kiváncsi vagyok tapasztalt e mas hasonlót. Amikor odaérünk, a picim azonnal klimatizalodik. Rajong anyukamert, mar-már néha ugy erzem es látom, hogy jobban szereti mint engem. Teli szájjal vigyorog ra, kurjongat, en olyankor teljes mértékben megszűnok es csak a mama kell. Egyáltalán nem viseli meg, hogy nem itthon vagyunk, ott gyakorlatilag atalussza az éjszakákat. Ha hazaérünk, teljes a nyugosseg. Vele alszom, de itthon dobálja magát es sir. Ha elkezdem nyugtatni ejjel, ahogy meghallja a hangomat, meg élesebben felsir. A szívem szakad meg olyankor, hisz az anyukája vagyok, imadom, nekem kellene mindenek felett állnom nála. Akaratlanul is arra tudok gondolni, hogy ilyenkor is anyumat keresi. Ilyen hatással lenne ra par ejszaka?

Mielőtt tanács lenne: anyukám nem tud itt aludni nalunk, hely sem lenne igazán, plusz a nagymamám állandó felügyeletre szorul, több napra nem tud meglenni anyukám nelkul.

Párom nem bír a babával, sosem ment neki az altatás, o ilyen értelemben nem segítség.

Ugy erzem par éjjelre szükségem van havonta, de vajon artok ezzel a babanak?


2015. dec. 6. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én arra tudok gondolni, hogy Te a kialvatlanság miatt eleve stresszes vagy, és akkor a fenti gondolatok erre rájönnek, és még inkább rástresszelsz, és ezt érzi a babád. Anyukád pedig nyugodt és nyilván nem idegeskedik sem az altatás, sem amiatt hogy ki szeret jobban a baba.
2015. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, ez kézenfekvő válasz, erre mar en is gondoltam. De esküszöm, minden idegszalammal azon vagyok hogy ne legye stresszes (tudom ez igy viccesen hangzik), de tenyleg igyekszem nem generálni a feszültséget. Es megis igy történik minden egyes hazajovetelnel jo par ejszaka.
2015. dec. 6. 23:27
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
4 éves koráig velem aludt. Neki semmi baja nem volt,€n 1 éves koráig gyakorlatilag nem aludtam.
2015. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a te stresszed, kialvatlanságod miatt stresszes ő is. Anyukád meg gondolom nyugisabb, meg te is nyugodtabb vagy ott, mert tudod, hogy pihenni fogsz. Szerintem nincs ezzel semmi gond. Én lányom első átaludt éjszakáját is anyukámnál produkálta, majdnem egy évesen, mindig is rossz alcó volt és azóta is az. Ott a régi szobámban, tudva, hogy másnap szokásos anyukám féle reggeli lesz, csak le kell mennem, nagyon jól éreztem magam én is.
2015. dec. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ekkora babának azt mondják, még az az otthon, ahol az anyukája van, könnyebben viseli a környezetváltozást. 1 éves kora után nehezebb a babákkal kimozdulni. (De persze ez baba függő is.) Ezért nem viseli meg más környezet. Az hogy anyukádnak örül, és amikor oda utaztok, olyan mintha ő lenne a fontosabb, az azért lehet, mert ritkán látja, szereti, örül neki. Tudja hogy te ott vagy, biztonságba érzi magát. Hidd el, szeret a babád. Ha te stresszes vagy, azt megérzi. Nem lehet, hogy a páratartalommal van baj?
2015. dec. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat, féltem egyből le leszek hurrogva amiért "lepasszolom" a gyereket.

En tenyleg szeretnek nem stresszelni, ugy erzem megy is, megis olyan mintha a totális biztonságot es lelki békét nem nálam találná meg a pici. Pedig jobban mar nem tudok a kedvére tenni, minden be van aldozva oerte, 120%on teljesítek.

A párologtatast par ejszaka ota csinálom, mas is ajánlotta,de érdemi változást nem vettem észre.

2015. dec. 7. 08:39
 7/12 anonim ***** válasza:
Arra próbáljatok rájönni, hogy mi a különbség nálatok meg mamánál. Ami az alvást illeti. Hőmérséklet, pára, ágy, stb. Lehet, hogy közelebb juttok a megoldáshoz. :)
2015. dec. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, mi is végigvettünk mindent, hogy rájöjjünk mi más anyukáméknál, mint nálunk. Sötétebb, hidegebb, kisebb pára, kisebb zaj, jobb levegő. Próbáltunk kísérletezni, de nem jött be. Azóta közel költöztünk anyukámékhoz és kicsit jobb a helyzet. Itt sokkal tisztább a levegő és nagyobb a csönd. Meg nyugodtabb vagyok, hogy túl vagyunk a költözésen. (Kinőttük az előző helyünk.)
2015. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Próbáltunk mi mar mindenre rájönni, mindent ugyanúgy csinálni. Annak örülök, hogy ilyen Jol megvan anyukámmal, bár az rosszul esik, hogy észre sem veszi a pici mikor eltűnök a képből. Nem tudom, hány nap utan kezdene hiányolni... Es állítom, ilyenkor ha haza jövünk, anyum tuti hiányzik neki, ezért kezelhetetlen ilyenkor 1-2 napig.
2015. dec. 7. 17:38
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést akár én is írhattam volna egy,az egyben. :) Csak az én babám már lassan másfél éves és a mai napig megmaradt a rossz alvása. Nekem is anyukám volt itt mindig vagy mi mentünk és akkor pihenhettem. Csak én olyan buta voltam, hogy kB. 1 éves múlhatott mire először megengedtem, hogy vele aludjon és nem velem, mert lelkiismeret furdalásom volt, hogy nem velem alszik, de reggel aludtam tovább vagy éjszaka anya is ringatta, ha már nem bírtam. Utána eljutottam odáig, hogy már úgy szédültem a kimerültségtől, hogy faltól falig mentem. Anya mondta, hogy vele alszik, aludjak, mert így nem mehet tovább. Nekem is jó havonta az a pár éjszaka. A lányom ugyanígy van, imádja anyukámat, olyankor én mintha megszűnnék létezni is.Bevallom sokáig féltékeny voltam és én is amiatt rettegtem, hogy nem jó ez így, őt jobban szereti. De ahogy nőtt, ez megváltozott. Azóta, ha anyával van közben odarohan hozzám is és puszit ad,megölel, néha olyankor is inkább hozzám jön. Szóval az idő igazolta, hogy anyát nagyon szereti, ő az újdonság, de anya csak egy van és én vagyok a legfontosabb. :) Annyi, hogy ő anyukám mellett is rosszul alszik.
2015. dec. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!