Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért riaszt ilyen gyakran a...

Miért riaszt ilyen gyakran a figyelő?

Figyelt kérdés

Naponta-kétnaponta beriaszt, az első naptól hogy hazahoztuk, már nem tudok nyugodtan aludni.

Régifajta baby sense, 10 centis matraccal.

Amikor átmegyünk minden rendben, lélegzik a kicsi van hogy fel is riad a készülékre.

A gyerekorvos szerint nem kell komolyan venni amíg ha átmegyünk minden rendben van. De ez már a nagyon sokadik riasztás..

Tényleg ne vegyem komolyan és könyveljem el tévesnek?

Be lehet vizsgálni valahol a légzésfigyelőt?

A kórházban baby controll volt alatta 5 napig (hétvégén szültem) riasztás nélkül.


2015. aug. 10. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A BabySense nagyon jó gép (5-ös verzió van, vagy melyik régi?). Tehát vagy tényleg valami gond van a légzésével, vagy rosszul van beállítva.

1. Kemény, vízszintes felületen van a matrac alatt? Pl. bútorlap?

2.Ha a matracot mozgatod, bekalibrálod újra?

3. Van a közelben bármilyen rezgést keltő tárgy, amit átvezethet a födém,padló? Ventillátor, mosógép, stb.

4. Szoktad kalibrálni? (gyerek nélkül bekapcsolni és megvárni, hogy 20 mp után jelez-e)

2015. aug. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, meg kérdés, hogy milyen a matrac. Ha vastag és puha, akkor könnyen elnyeli a légzés rezgéseit és így nem érzékeli.

10-12 hónapos kor alatt még a legjobb egy keményebb kókuszmatrac, akkor érdemes puhábbra váltani, amikor már a légzésfigyelő sem kell (egy-másfél éves kor után, attól függően, hogy kockázati csoportba tartozik-e).

2015. aug. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]


ilyen matraca van kétoldalas. (csecsemő és kisgyermek oldal)

a légzésfigyelő érzékelője alatt rács van

nincs mellette más ami rezgést keltene

igen van hogy megvárjuk a pici nélküli ágyban hogy jelez e


[link]


ez a fajta van ez talán az első lehet még. Előttük a nővérem használta a fiánál semmi problémája nem volt vele.

2015. aug. 10. 11:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rossz az érzékelő, vagy merül az elem :) A babán láttál valami furcsát? Kék száj, kék folt a szeme alatt, sápadtság vagy szürkeség?
2015. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha merül az elem azt is jelzi a kicsivel minden rendben.

Tudom hogy inkább riasszon tévesen mint egyszer ne de amióta hazahoztuk szinte minden nap riaszt és van hogy nem is csak egyszer...

Sehol nem találtam hogy át lehet e vizsgálni valahol, tehát nem tudom hogy a készülékkel van e baj

2015. aug. 10. 12:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben 1 hónapra (ha lehet rövidebb időre) bérelnék egy másik készüléket és azt használnám. Ha az nem jelez, akkor a készülékkel van a baj. Szerintem ennyit megér a nyugalmatok.
2015. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nagyon jó ötlet, erre nem gondoltam még, köszönöm :)
2015. aug. 11. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!