Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi szórakozás jut nektek,...

Mennyi szórakozás jut nektek, szülőknek a baba mellett? Mikor állt be a rendszer?

Figyelt kérdés

Mikor kiderült, hogy gyerekünk lesz, tudtuk azt, hogy nem akarunk olyan szülők lenni, akik ki sem lépnek a házból, mert "jaj, a baba...". A barátomnak azért könnyebb a dolga, de már nekem is sikerült eljussak a szépségszalonba egy fél napra, hétvégén pedig megünnepeltük az egyik barátnőm születésnapját.

A legjobb barátnőimnek is van babája, így velük naponta találkozunk, elmegyünk a picikkel sétálni, közben beülünk egy gyors kávéra, vagy enni valamit valahol, esetleg valamelyikünknél vagyunk. De azért más a babákkal, mint nélkülük.


Nálatok mennyi "felnőtt" szórakozás jut?

Mikor? Előre megbeszélitek, hogy egy hónapban X este, vagy hogy?


2015. dec. 8. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyit szeretnénk. Persze, megbeszéljük, hogy ne szervezzünk keresztbe egymásnak és a másik akkor biztosan ráérjen a gyerekkel otthon maradni.
2015. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Pont elég szerintem.

Bár nálunk már két gyerek, a pici két hónapos. Mivel kizárólag tápszeres és könnyebben rá tudom hagyni apára. Heti egyszer van egy csajos este, ez azt jelenti,hogy a barátnőkkel 6-8-ig beülünk valahova vagy egy üdítőre, vagy egy pohár borra. A férjem heti két este hódol a hobbijának, ill. néha beugrik egy sörre a haverokkal. Nem éjszakába nyúlóan, de nemrég pl. meccsen voltak és buliztak is utána. Engem nem zavart ez sosem. Nem heti szinten megy.

De mi a nagyot is vittük, mindig mindenhova. 5 hónap volt, amikor wellnessezni mentünk. Alapból sem vagyunk otthon ülősek, illetve nagy a baráti kör is.

Meg szerencsére van nagy szülői segítség is.

2015. dec. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van valami és meg tudjuk oldani, akkor megyünk, de meghatározott szórakozás-kvóta nincs. Igyekszünk inkább gyerekesekkel találkozni, akkor a gyerkők is jól elvannak és mi is tudunk beszélgetni. Ez egy ilyen időszak, a szórakozás ilyenkor háttérbe szorul egy kicsit, mondjuk mi amúgy is otthon ülősek vagyunk, így nem hiányzik.
2015. dec. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs rendszerünk, mindig megbeszéljük ha valami jó programlehetőség adódik. Most elég sok van: karácsonyi vásár barátnőkkel, munkatársakkal, karácsonyi céges buli, korcsolyázás, mézeskalács-sütés - bár ez utóbbira valószínűleg viszem a lányom is.

De a január-február kevésbé lesz zsúfolt, aztán ha kijön a jó idő akkor megint többfelé megyünk majd.

2015. dec. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

a férjem két hetente eljár estére a barátaival mert igényli..mehetne hetente is, de nem igényli annyit. Nekem a séta a szórakozásom, mert tanulok a gyerek mellett, este és nap közben mikor alszik így nem igen jut idő szórakozásra...de én nem is vagyok az az eljáró típus, ha el is járnék csak a lányom járna a fejemben. Szóval mi így.

1,5 hós a lányom.

Egyébként kb. fél éves korától áltt be a napirend, azóta van tervezhető szabadidőm.

2015. dec. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hat mennyisegileg nem tudnam megmondani. De az bitos, hogy baba mellett sem szuntunk meg egyeneknek lenni. Mivel a fiunk tapszeres volt igy konnyebben ment a kikapcsolodas. Nekunk sokat segitett a nagyi a dedi es a csalad is. Mivel viszonylag fiatalon estem teherbe(becsuszott), anyukam nem szerette volna ha belefasulunk a gyereknevelesbe igy szivesen vigyaz a gyerkocre aki imadja. Lassan 2 eves, orokmozgo es nagyon vidam. Nem artott meg neki, hogy a szuleik eljartak szorakozni. Csak mi is kipihentebbek lettunk. Nagyon szeretunk koncertekre es szorakozohelyekre tancolni jarni (latin). Emellett minden heten ettermes randit iktatunk be. Nagyon szertunk utazni, de amig ilyen kicsi csak kettesben megyunk. Majd ha nagyobb lesz akkor ot is visszuk. Azt hiszem a munka es a gyerekneveles mellett ennyi jar nekunk. Bar oszinten a kisbabas mamakat szeretem elkerulni, csak par van akikkel neha osszejarok. Imadom a kisembert, o a szemem fenye es az eletem, de ha beszelgetni akarok akkor mas temat is szeretek felhozni, mint mennyit evett, vagy tud bilizni. Szoval en azt mondom mindenki csinalja ugy ahogy neki jol esik es megteheti. A tobbi senki masra nem tartozik! 🙂
2016. okt. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!