Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka akinek a...

Van olyan anyuka akinek a gyermeke 16-18 hónapos korában nem mutatott tárgyakra, dolgokra az ujjával?

Figyelt kérdés

2015. dec. 9. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem lenne, ha nem tanítják rá, ugyani utánzáson alapul.

minden nap mutogass mindenre plusz mesekönyvben is a képekre, nem létezik, hogy lenne gyerek aki pár nap múlva ne venné át a szokást

2015. dec. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Az én lányom 10 hónapos korától mutogatott, az apja tanította neki :)
2015. dec. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, bocsi ezt véletlenül töröltem.

Van egy ismerösöm akinek a gyereke annyi idös mint a lányom, de soha nem mutogatott, nem mutatták neki vagy nem tudom.

2015. dec. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nálunk van neki mutatva hogy kell, még a kezét is meffogom kinyitom a mutatóujját..

Nem egész nap mutogatok az igaz. Van hogy rámutat dolgokra, de csak ha ő akar. Ritkán !

2015. dec. 10. 07:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Volt és az 1 éves státuszon már szólt is a védőnő, hogy figyelgessük. Nála autizmus lett a vége, de más tünetei is voltak, nem csak ez.
2015. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen jelei voltak ha megszabad kérdeznem ?
2015. dec. 10. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehezen lehetett irányítani, berögzült monoton tevékenységei voltak (pl ajtók nyitogatása, gombok nyomogatásastb), a játéka elmaradt a korosztályához képest, nem tudott szabadon játszani például egyáltalán. Figyelme csapongó volt, alig lehetett lekötni pár másodpercig egy tevékenységre. A beszéde nem fejlődött akkoriban, alig használt pár szót. A beszédértése is gyenge volt, nem használt metajeleket sem, hogy ezt kompenzálja. Valahogy mindig éreztem, hogy ő más, A tárgyak jobban érdekelték, mint az emberek. A gyerekeket is eszköznek használta. Huzogatta a hajukat, nem értette, hogy ezt miért nem szabad stb.
2015. dec. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Megírnád hogyan fejlődött tovább a babád? Vitted fejlesztésre, milyenre? Köszi. Melinda
2016. szept. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!