Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek elég egy pár cipő...

Szerintetek elég egy pár cipő egy szezonban egy másfél éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy kinövi-e esetleg...Most vettünk neki egy tavaszi cipőt, én szerettem volna egy másikat is erre anyósom azt mondta erre a pár hétre minek, vegyek neki szandált nyárra. Tegnap is a szomszéd ásott a kertben, a lányom nyakig a föltúrt földben vadászott gilisztákra, máskor a három kutya után rohan árkon-bokron vagy éppen a pocsolyában dagonyázik. A tegnap vett cipő orrát ma már leverte mert hasraesett. Jó lenne egy kimenős cipő..Illúzióim nincsenek, akkor sem fog lebegni benne, az orrát ugyanúgy lecsaphatja, de akkor is. A párom szerint az anyyósomnak van igaza. Tényleg én látom rosszul?
2010. márc. 23. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig egy jó minőségű kinti cipő van egy szezonra, és bentre egy, mert benn a zoknik nem váltak be.
2010. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sok játszócipő (kaptuk de keveset hordott normálisak, nem kitaposott) a kertbe játszani és 1 normális amikor kimenő van.
2010. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

egy cipő? inkább úgy fogalmaznék, h egy kulturált, ami mindig tiszta elmenős, kell valami dagonyázós, a kertbe, esetleg motorozáshoz, mert ugye ahhoz se az újat adod rá....tanácsom, h nézz körül a használtak között, vannak olyanok, amiket 3szor hordtak és eladják, mert kinőtték őket....ettől nem lesz baja a lábának...de van aki a cimkés cipőjét adja el

ja ezen kívül kell még gumicsizma, szandál, én még akarok egy vászoncipőt....strandra kell papucs, v gumiszandál

az anyósodnak hány cipője van?

szerintem keresgélj, vannak jók......egy cipő nem cipő

2010. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is kettőt vettem a fiamnak épp azért amiket írtál.Mi is kinn rohanunk, bokron, vizen fűben..a kutyával..és hát..azért ha elakarom vinni vhova..mondjuk dokihoz..stb akkor ne azt az agyon nyúzott cipőt kelljen rá adnom a szép ruhához..

De persze mindneki maga dönti el.Én vennék a helyedben..anyósnak lehet igaza van de a gyerek nem az ő gyereke..véleményt mondhat de nem vagy köteles mindig azt csinálni amit ő mond..

2010. márc. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát akkor én is úgy látom ahogy Ti...azon vagyok kiakadva, hogy a párom munkamániás, akkor is dolgozik amikor más már rég pihen, de emiatt akár négy pár siestát is megengedhetnénk magunknak (többet azért nem, meg nem is vagyok siestapárti)...Ráadásul ezt is bécsből hozta leértékelve potom pénzért, nem értem miért ne vehetnék ennyiért még egyet. Anyósommal meg egy udvarban lakunk, volt már másban is nézeteltérésünk, most éppen ebben nem értünk egyet. És tényleg az én gyerekem csak elegem van abból, hogy azt nézzem egész nap ahogy a száját húzogatja. Meg hogy hát nem jó a tavalyi szandálja? és az őszi cipője hová lett? Mondtam, hogy akármennyire is szeretném, de a gyerek nem marad törpe.:-)
2010. márc. 23. 14:34
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem is kell a kettő. egy elmenősnek, egy játszani, meg hát sokszor törénnek balesetek, amikor sos. kell a másik. leönti, telesározza. amit mi ritkábban használunk az nagyon picit nagy. (kényelmes neki, csak nem ér végig a lába) Így remélem, még ősszel is jólesz.
2010. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez nem is a cipőről szól, bizonyos anyósok csak úgy ellenkezni akarnak. ha megtehetitek vegyetek annyit amennyinek szükségét érzed....gyorsan kinövi ezért is mondta, h szerintem érdemes olcsóbb alighasznált márkás...amúgy meg ha semmi nem jó neki,a akkor meg ne érdekeljen....

mi ha kimegyünk az udvarra a fiam a legnagyobb sárba sétál bele, megtalálja....ha 2 óra múlva el kell mennünk,akkor meg örülök h összenyalábolom, nem h cipőt takarítanék....

ha a férjed is így gondolja én szemléltetném, mondjuk közös program előtt mondanám h adja rá a gyerkőcre a cipőt....ja h koszos, óóóóó, persze mert a kertben voltunk és nem volt idő kitisztítani....ő fogja szorgalmazni az elmenős cipőt!!!

2010. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

14.42esnek mondanám, hogy már nekem is eszembe jutott, hogy majd sárosan ültetem be az autóba, kíváncsi vagyok mit fog szólni.:-)

Anyósom kimondottan most a pénz miatt mondta, ő meg összevásárol mindenféle ócska kínai cipőket magának aztán csodálkozik, hogy nem kényelmes, két perc alatt tönkre megy és büdös..

Valószinűleg veszünk még egyet elmenősnek. Most már kezd világossá válni, hogy nem én herdálom el a pénzt, más gyerekének is kell a két cipő.

2010. márc. 23. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!