Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A csak tápszeres babákat...

A csak tápszeres babákat mikortól lehet elkezdeni mással etetni? Mert a szakkönyv azt mondja 4 hónapos babákat már lehet elkezdeni etetni.

Figyelt kérdés
Tapasztalatok?
2010. márc. 23. 21:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Régen 3 hótól lehetett. Én akkor is kezdtem hozzátáplálni.Most 7,5 hós:).Semmitől nem volt baja eddig! Sőt már tejet is eszik a drága.
2010. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mennyi idős a picid? én öt hónaposan kezdtem tápis babám hozzátáplálni: almalé, reszelt alma, alma-répa, alma-krumpli, bébiétel. Ebben a sorrendben. Először, új íz bevezetésénél mindig csak 4-5 kanálnyit adj, amíg meg nem szokja!
2010. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is akkor kezdtem, de csak lazán. Almalé pár napig, utána reszelt alma. Mindig kevés adaggal kezdd és minden nap egyre többet, ha látod, hogy nincs tőle gond. Én vettem az almába babakekszet. Van 4 hós kortól is és 1 kekszet beáztattam teába és az almába kevertem, hogy ha savas lenne, ne bántsa a pici gyomrát. Nagyon szereti. És egy kicsit táplálóbb is. Gyümölccsel kezd a szilárd étel bevezetését. Ez fontos.
2010. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Még csak 2 hónapos. De kezd egyre nagyobb étvágya lenni.
2010. márc. 23. 21:08
 5/14 anonim ***** válasza:
2 hónaposnak még javában tápszer vagy anyatej kell! Manapság már azt javasolják, hogy a tápszeresek is minél tovább csak tápszert kapjanak. Nem kell elkapkodni a hozzátáplálást, 2-3 hónapos babának még a gyomra, bele nincsen felkészülve a szilárd táplálék emésztésére. Ha nagyobb az étvágya, több tápszert adj neki!
2010. márc. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem annó a doki azt mondta, hogy elkezdthetem már 3 hósan a kostólgatást, mondjuk én vártam vele, 4 hótól kapott már gyümiket fokozatosan.
2010. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Tudom, eszem ágában nincs neki 2 hónaposan mást adni.

De ha z így van, akkor alig várom a 4 hónapos kort.

2010. márc. 23. 21:38
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont azt mondták hogy a tápos babákat 4 hós korától a nekik megfelelő gyümiket,üveges cuccokat kell adni,mert a táp fog,és a mellé adott étel segítí az emésztést.Én mindig a korához képest cuccokat adtam,nem üvegest mindig,mert vettem,aztán megcsináltam én neki.
2010. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Végre,negnyugodtam, hogy ilyen válaszokat olvasok. Mert itt eddig csak azt olvastam, hogy 4 hónaposan nem szabad etetni a babát. Kisfiam tápszeres, amitől elég sok bajunk van. Székrekedés,hasfájás... A doki nekünk is azt mondta 4 hónaposan kezdhetjük a kóstoltatást, segítené neki az emésztését. Sőt már most adhatnék neki nagyon hígan krumplit. Most 11 hetes. Még nem adtam várok egy kicsit. Én is szeretném 4 hónaposan kezdeni.
2010. márc. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Előzőnek,azért a krumpli fog vigyázz vele. Jön a gyümi szezon,mi jó érett őszi barackot,pár kanálall megoldja a székrekedést,kislányom imádta.jól nyomkod össze keveset adj neki.És nem kell semmi espumisan,infacol,szélcső. A legjobb és vitamin is.
2010. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!