Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babánál mikor lehet...

Tápszeres babánál mikor lehet elkezdeni a hozzá táplálást? És mivel kell kezdeni? Egy nap hány táplálás legyen más, mint tápszer?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:

4 hónaposan el lehet kezdeni, de nem kötelező. A gasztros dokink azt mondta elég 6 hónaposan, akkor is ha tápszeres.

Én 4,5 hónaposan kezdtem pár kanál almalével tízóraira, hogy délutánra kiderüljön, hogy bírja-e a gyomra. Harmadnap már almapürét kapott, kb. 1,5 hétig tartott a tízórai kiváltása. Az ebéddel folytattam, annyi különbséggel, hogy akkor zöldséget adtam. Turmixolva krumpli, répa, sütőtök, cékla. Persze egyesével kóstoltatva. Lényeg a fokozatosság.

2011. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi négy hónaposan kezdtük el, először rizses tejpéppel, aztán egy kis alma, krumpli, sütőtök, ilyesmik mindent csak szép lassan, először csak egy két kanállal és inkább reggel vagy délelőtt adj neki, mert este megfájdulhat a pocija és akkor nem tud aludni.
2011. febr. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Három és fél hónapos a bébim, és azt mondta a védőnő, lassan elkezdhetem hozzátáplálni! Nem korai ez?
2011. febr. 7. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:

6 hónaposan, mert ba bélrendszer neki sem érett, attól mert tápszeres

Védőnődnek meg gratulálok:-(((

2011. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Várd meg a 4 hónapot, most még kicsit korai, de bébi almalevet adhatsz már neki. Attól mert tápszeres kifejlődött már a gyomra, ez butaság hogy nem, mivel a mai tápszerek anyatej alapúak. Egy kis mokkáskanállal és mindig picit többet amíg el nem fogy.
2011. febr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nme amiatt, hogy a gyomra nem fejlődött ki (he nem fejlődött volna ki, akkor semmit se tudna enni), hanem ez miatt:

A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. (Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába) de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környé kén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.

2011. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is tápszeresek vagyunk és 3és fél hósan kezdtük el a hozzátáplálást amit gyerekorvos javasolt.Próbáltam gyümölcslével kezdeni,de azokat a babám nem szereti,így gyümölcs és zöldségpépeket kap.
2011. febr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!