Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a véleménye a bilizés...

Kinek mi a véleménye a bilizésről?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra,hogy mikor érdemes elkezdeni és hogyan?
2010. márc. 24. 05:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Másfél éves kora előtt nem érdemes.Akkor érett arra,hogy érezze az ingert,és összetudja kapcsolni a bilizéssel.Aki előtte órákig ülteti a bilire a babáját,annak legfeljebb véletlen sikerül.De a gyerek megutálhatja az ott ülést.
2010. márc. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%
Hát unokahúgicám holnap lesz 8 hós és már 1,5 hónapja csak bilibe kakál. És szerintem ez nagyon jó..márcsak a pelus szempontjából is. Szerintem minél hamarabb ráteszed annál jobb..nagyobb inger szerintem nem kell, hiszen mintha érezni amikor a bilin van, hogy na most akkor kakálni fogok:))
2010. márc. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%
Másfél évesen szerintem késő!Minél hamarabb,annál jobb!
2010. márc. 24. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Amikor késznek látod rá, ezt ő jelzi. Ha már szól, vagy elbújdosik, akkor tudja miről van szó. Itt a nyár nemsokára, simán mehet a dolog. Az én csöppen kb 17-18 hónapos volt, mikor elkezdtem, vártam a jó időre, előtte csak mutogattam a bincit és magyaráztam neki, mi kerül oda, anya wc-be, te pedig bilibe. :) Viszont ha 1 éves korában lett volna nyár, akkor kezdtem volna. Én már 1 évesen szobatiszta voltam annó. :) Minél később kezded, annál nehezebb, mert megszokja a pelust és kialakul a saját akart, tehát másfél éves kor körül, legkésőbb.

Sokan máshogy vannak ezzel, de én tapasztalatból írok, láttam pédát és 2 éves kor körül már hosszabb és türelemjáték. A kicsim kb 2 hét alatt beledolgozott a bincibe, rá 1 hónapra pedig már csak wc-be, szűkítővel. Nem kell eröltetni, de kitartónak kell lenni, nem szabad ledorgálni, csak elmondani mit kellett volna csinálnia, mi lett volna helyes.

2010. márc. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Hát ez elég kemény kérdés,majd lesz sok vita! Egy éves volt a lányom amikor kezdtünk ismerkedni a bilivel.Jött a nyár és mire betöltötte a két évet már éjszakára sem kellett pelus!

Nem erőltettem ha le akart szállni róla engedtem.A lényeg,hogy nem szabad,hogy a bilivel játszón.

2010. márc. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Lányom kilenc hónapos,szeretném mindenképp elkezdeni,csak még nem tudom hogyan.

Sokan mondják,nem szabad korán kezdeni,mert következményei lehetnek,bár én ebben nem hiszek.

Ezért érdekel tapasztaltabb anyukák véleménye :)

Tehát hogyan is kezdjem?

2010. márc. 24. 07:13
 7/21 anonim ***** válasza:
59%

Igen, lehetnek következményei, pl. szobatiszta lesz :)

Már nyugodtan elkezdheted, nem kell erőltetni, csak néha ültesd rá, ha sikerül valami, örüljetek neki együtt, dicsérd meg, ha nem történik semmi, az sem baj.

2010. márc. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

-8 hós unokahugicás-

Ők úgy kezdték el, hogy egyszerűen reggel mikor felkellt akkor az ágyra felrakták a bilit a sarokba ..körbe tették párnával, hogy nehogy leessen vagy ilyesmi, és egy csomó játékot is raktak és ültek mellette, s akkor ezt ismételté, délbe is...te már nagyjából tudod h kb mikor szokott kakilni..de mondom ők reggel , délbe és este csinálták ezt.

2010. márc. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%

Nekem az én gyerekorvosom felírta, hogy 8hónaposan szobatiszta vagyok. Egyszerűen utáltam a pelust, ráadásul amikor még én voltam baba nem volt más, csak a textil pelus, ami vizesen nem hiszem, hogy kényelmes, ráadásul téli baba vagyok, 6hónaposan, mikor jó idő volt egyszál semmiben csicsikáltam a friss levegőn, szabadon a popsi, utána kellett a fenének a pelus:D

Egy évesen intettem teljesen pát a pelusnak, mert addigra éjjel sem volt baleset, illetve addigra alakult ki egy jelrendszer, amivel tudtam jelezni, ha pisilnem kell.

2010. márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
kitámasztva nem ülhet a baba, de fél évesen bilizhet. merőben érdekes dolog...
2010. márc. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!