Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 23 eves vagyok lassan 24....

23 eves vagyok lassan 24. Szeretnek babat de alberletbe lakunk a ferjem 110000 ft kap en majd csp vel egyutt 75000 ft ot apnek. De ez semmire nem eleg?

Figyelt kérdés
Nem merek babat vallalni felek hogy nem lessz eleg a penz.Pedig mar kene megy az ido is Ha sajat lakasra meg kocsira varok sose lesszzzz....max 35 evesen....Ti vallalnatok az en helyzetembe gyereket?...

2015. dec. 27. 08:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Számold ki hogy most mennyitek marad, majd nézd meg a pelenkaárakat.

Lehet "fapadosan" is gyereket nevelni, és ha anyatejes, nem hasfájós és nem az első csemete a rokonságban (=kaptok sok mindent), akkor az első időszak valóban nem kerül sokba.

De ha egy kicsit is hasfájós vagy más gondja van (mondjuk túl sokat bukik vagy érzékeny, ekcémás), akkor vagy egy vagyont otthagysz a patikában vagy hagyod szenvedni ha ezt nem kalkuláltad bele a "költségvetésbe".


(nem vártam saját lakásra és autóra, de arra igen hogy rendes összegű csedet, gyedet kapjak és ne legyenek filléres gondjaink akár egy betegesebb baba mellett sem)

2015. dec. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Ne is merj, mert ha ez a főbérlő fülébe jut, úgy kirak onnan benneteket mint a pinty!



Albérletből a magyar törvények szerint nem lehet kirakni kisgyerekest, akkor sem ha semmit sem fizet..


Szerinted ezt valaki bevállalja pusztán bizalmi alapon?

2015. dec. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha úgy gondolod, hogy ez semmire sem elég, akkor még ne vállaljatok gyereket. Bár sokan élnek ennyiből egy gyerekkel, de ez valóban nagyon kevés .Még ráértek, inkább tanulj, hogy jobban fizető állásod legyen.
2015. dec. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
12%

Felejtsd el az "állásokat" mega tanulást is, abból max szakállad nő!


1 Vállalkozz éjjel nappal, csalj áfát ahogy tudsz meg amit még sikerül kihozni.


2 Köss eltartási szerződést lakásért cserébe.



Ne várj csodákra! Mindíg legyen előtted egy pár éves terv!

2015. dec. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%
Bírom az ilyen kérdéseket."Szeretnék babát","nem merek babát vállalni".Csupa egyes szám első személy.Férjed szeretné egyáltalán?Semmiről nem vagy lekésve,inkább még élvezzétek egymást.Mire fel ez a nagy sietség?
2015. dec. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

Jah, meg még alapok sincsenek, sem biztos jövedelem..


Hónapról hónapra élünk, és egy 7 számjegyű kiadás a padlóra küldene, úgy hogy onnan az életbe fel nem bírnánk állni, de azért szeretnénk babát...

2015. dec. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

várj még vele min.3-4 évet. 23 éves vagy még nagyon nagyon fiatal!!!!

(nem is valo ennyi idosen a babázás, ráérsz vele 27-28 évesen!)

2015. dec. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
Ráérsz vele akkor, ha legalább már van egy ingatlan a neveden, és nem bérből fizetésből laksz valakinél...
2015. dec. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

25 évesen szültem az elsőt aliba, szerintem pont jókor. Most 30 vagyok, vàrjuk a màsodikat, jöhetett volna előbb is, csakhàt az anyagiak....


Mi kiszàmoltuk, hogy mennyi a havi össz kiadàsunk (200 felett van mindennel együtt). Vezessétek 1-2 hónapig ti is, (mindent a mekitől a reggeliig, utolsó csokiig amit megvesztek). Ha emellett még marad +40-50 ezer, akkor lehet, +legyen kb. fél évnyi tartalékotok, vész esetére ( 6* egy havi költség, amiben MINDEN benne van).


Havi 180 bevételnél mi erősen mìnuszosok vagyunk, pedig nem feltétel a màrkàs ruha vagy a Pampers pelus. Van aki meg kijön minimàlbérből is. Szàmoljatok.

2015. dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
62%
*albiba.
2015. dec. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!