Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányt valakinek a babája...

Hányt valakinek a babája Sinlac-péptől? Vagy vírusos hányás tarthat egy adag hányásig?

Figyelt kérdés
2015. dec. 31. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen. Többször próbálkoztam vele, ha sűrítettem vele is hányt tőle. Kis mennyiségnél is visszajött. Tejpépektől ugyancsak. Egyedül a milupas termekeket tudja enni, minden más visszaköszön. Egyébként a fiam refluxos, en ezzel hozom összefüggésbe, bár a doki azt mondta próbálgassam neki adni a sinlacot, mert annak nem szabadna ilyen gondot okoznia.
2015. dec. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de rendesen hányt? tehát nem bukásról beszélünk, igaz?
2015. dec. 31. 20:16
 3/11 A kérdező kommentje:

és olyan is volt hogy nem hányt tőle?

mert az én kisfiam többször is evett régebben és nem volt baj, tegnap meg hányt tőle sokat, sokáig. agyis nem tudom hogy tőle-e

2015. dec. 31. 20:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen,a sinemiltől is meg a sinlactól is.

Kiderült (vérvétellel),hogy allergiás a tejre meg a rizsre és rizs van mindkettőben.Tápszert sem ehette tovább a pregomint,neocate kellett (anyatejes volt 6 hónapos koráig,de pótoltam tápszerrel minimállisan és mivel van tejérzékeny a családban én is diétáztam).

A rizst nem is gondoltam volna,hogy allergén lehet.

Azóta 2 éves,kis mennyiség nem okoz tünetet semmiből,de nálunk a tartós sinlac-evés okozott ilyen bajokat. (reggel-este kapott meg volt,amikor uzsira is csináltam neki gyümölccsel)

2016. jan. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De akkor is lehet ez, ha eddig nem mutatott semmi tünetet amikor régebben kapta? Nem kapott ennél kevesebbet eddig sem szerintem.
2016. jan. 1. 15:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Meg nálatok hogy volt? Nálunk este fél7 kor evett egy kicsit sinlacot, 7kor megszoptattam és fél 8ra letettük aludni. 9-10 körül kelt a hányásától... és aztán még sokszor hányt. Majd abbamaradt és elaludt.
2016. jan. 1. 15:21
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt:

Nem mindig, de sok esetben kezdetben nem jelentkezik az allergiás (illetve túlérzékenységi) reakció, fokozatosan válik egyre súlyosabbá az allergénre. Tehát simán lehet, hogy valamire kezdetben nem mutat ilyet, de pár alkalommal való fogyasztás után igen, és egyre növekvő mértékben.


Másrészt:

A hányás óta kapott a kicsi ismét a sinlacból? Ha igen, és nem volt semmi gond, akkor szinte biztos, hogy nem a sinlac a ludas.

Mennyi idős a babád, mióta kap sinlac-ot, és milyen rendszerességgel?

2016. jan. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még egy: a te aznapi étkezésedben volt-e valami más, mint korábban, illetve a kicsi mennyire mozog, és mennyire nyalogat össze dolgokat (képes-e már pl. arra, hogy önállóan odakúszik pl. a cipőkhöz és összenyalja őket, esetleg a padlót nyalogatja-e?), illetve van-e köztetek valaki, aki beteg, vagy járt-e nálatok idegen (ő is lehet beteg úgy, hogy még nincsenek tünetek, de már fertőz).
2016. jan. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Várj, most olvasom, hogy nem egy adagot hányt, hanem este 9-től sokáig. Nekem ez inkább fertőzésnek, mint allergiás reakciónak tűnik. Általában addig hány az ember, amíg meg nem szabadul az emésztőrendszert irritáló anyagtól, allergén esetében ez igen gyorsan megtörténhet, fertőzésnél tovább tart. Lehet olyan, hogy egy emésztőrendszeri fertőzést egy éjszaka alatt legyűr a szervezet. DE ez nem zárja ki, hogy mégiscsak allergiáról van szó.

Én a biztonság kedvéért a gyerekorvost megkérdezném, mert ha mégis allergiás reakció volt, nem biztos, hogy jó tovább kísérletezni a sinlaccal (tekintve, hogy allergia esetében az allergénnel való ismételt találkozásnál sok esetben egyre súlyosabb reakcióra lehet számítani), másrészt ez esetben ki is kellene vizsgálni, hogy pontosan mi okozza.

2016. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát úgy volt hogy azért egy adagnak tűnt, csak gyors egymásutánban sok kis hányással távozott. Én nem ettem semmi rosszat szerintem. Most már a taknyára is gyanakszom.
2016. jan. 2. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!