Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól fürödhet együtt a...

Mikortól fürödhet együtt a két gyerek? 5 éves és 4 hetes lányok. Vagy inkább már ne fürödjenek együtt sosem?

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát én a 4 hetes gyereket még nem fürdetném együtt az 5 évessel. Akkortájt lehet, amikor a kicsi is tud már egyedül fürdeni, de csak ha mindketten szeretnék. Mi fürödtünk együtt a lánytesóimmal kiskorunkban, nem lett semmi bajunk.
2016. jan. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szerintem onnantól hogy a kisebb ülni tud - tehát nagy kádban kényelmesen el van, nyugodtan fürödhetnek együtt a nagyobb 7-8 éves koráig.

A nővérem és köztem 3 év van, mi kb. 6-7 éves korunkig együtt fürödtünk, néha anyukám is betársult, nagy buli volt...tudom vannak itt akik szerint elrohad a gyerek bőre ha anyuka mellé ül a kádban...nálunk ez hagyomány volt, és imádtuk (persze anyuka előtte zuhanyozzon és vegyen fürdőbugyit)

2016. jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is onnét kezdve, hogy stabilan ül
2016. jan. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, esetleg úgy tudod őket együtt fürdeni, hogy a nagy a nagykádban, a kicsi pedig a fürdőszobába bevitt babakádban
2016. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, csak azért kérdeztem, hogy nem kap-e el valamit a nagytól, aki már ovis és kapott el már ott fertőzést, tehát a kora érdekel, amikor már nem annyira kisbaba. Meglátjuk.
2016. jan. 5. 12:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi is onnantól fürdettük együtt a fiúkat hogy a kicsi ülni tudott. Nem kaptak el egymástól semmit. Szerencsére a kicsi jelzi amikor pisil/kakil, így a baleseteket észrevesszük és gyorsan kivesszük őket a kádból. Szerencsére ritkán volt még ilyen :) Szerintem az 5 éves lányod már meg tudja mondani hogy akar-e a kicsivel fürödni (majd ha az ülni tud), így nem lesz nehéz eldöntenetek :)
2016. jan. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor fürdesd egy kádban őket ha már a pici is tud ülni.

A betegségek szempontjából mindegy, ha beteg a nagy akkor egy 3 hónapos is ugyanúgy elkaphatja mint egy egy éves.

2016. jan. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk fiúk vannak, kb 7 hónapos korától fürdenek együtt, addigra már jó stabilan tudott ülni és játszani a kádban.
2016. jan. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az 5 éves fiammal az öcsikéje másfél évesen fürdött először.
2016. jan. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kb 3-4hónapos volt a leànyzónk mikor a bàtyjàval fürdött. Nagyobbra egy uszonaci,jót pacsàltak.

Most 8hónapos,újabba apa-lànya fürdés van.

2016. jan. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!