Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak másként? Miért...

Mit csináljak másként? Miért viselkedik úgy mint aki nem szeret?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisfiam. Igazából sosem volt bújos, de a napokban úgy érzem még sose dúrvult ennyire a helyzet. Eltol magától, ha el akarom altatni, (ringatózva altattam eddig) rúgdos és pofozkodik, pedig vörös a szeme és dörzsöli, biztos hogy álmos. Ha lefekszem mellé, hogy együtt aludjunk, hangosan sikít, mint aki mérges. Még a hajamat is húzza. Úgy érzem csődöt mondtam. 😢 Egyáltalán nem így képzeltem ezt az egészet. Azt hittem lesznek meghitt pillanataink, ősszebújunk, hogy nyugalmat árasztok, hogy ha ide bújhat jó érzés lesz neki. De úgy érzem mintha nem is az anyja lennék, hanem valaki aki bisszantja. Mit rontok el? Miért nem ragaszkodik hozzám?

2016. jan. 7. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem rontasz el semmit.

Fiam is ilyen. Most 3 éves, soha, de soha nem volt bújós, tolt el magától. Kb fél éve van az, hogy néha hozzám bújik. De ennyi. Azt már sokszor mondja, hogy szeret, de nem az a bújós fajta, ölelgetni sem lehet. :)

Lányom teljesen más, ő 15 hónapos, mindig bújós volt. Amióta járni tud (1 éves kora óta) , játék közben is sokszor idejön hozzám és hozzám bújik. :) Ő meg ilyen fajta.

Ezen ne szomorkodj. :) Kisfiad nem bújós fajta. Lehet nem is lesz az, de lehet majd változik. :) Nyugi! :)

2016. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert egyszerüen nyugalmat akar. Fektesd be az ágyába és hagyd elaludni. Igen sok gyerek nem szereti, ha az anyja folyamatosan "rátapad", igénye van egy kis nyugalomra.


HA hagyod, akkor idövel LESZNEK meghitt, összebújos PILLANATOK, de nem nonstop napi 24 órában!!!!

2016. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ilyen, most 1 éves. Én azt vettem észre hogy van úgy, hogy én ringatnám hogy könnyebben elaludjon, de tol el magától, ahogy te is írtad. Ilyenkor ő arra vágyik inkább hogy tegyem be a kiságyba, ott valahogy kényelemesebb neki. Most kb. 1 hónapja van az, hogy többet kezd bújni, ha felveszem és mondjuk már álmos akkor ráhajtja a vállamra a fejét és úgy alszik el, vagy ébredés után mikor kiveszem az ágyból akkor is átölel. Vagy mi szoktunk reggelente a mi ágyunkban hencseregni, na akkor szokott odabújni, mellém ül. Eddig ő sem volt bújós, együtt alvós, most kezdte ezt. Hidd el mindent jól csinálsz.
2016. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az első és a harmadik válaszolónak köszönöm hogy írtatok. Azért remélem változni fog egy kicsit a helyzet. Örülök hogy igazából mindent megtudok tőle csinálni, csak olyan hiányosnak érzem a kapcsolatunkat. De igazatok van, 2 baba se egyforma. Mi is szoktunk a nagyágyon huncutkodni és jókat rötyög meg imádja mikor harapdálom. Kicsit úgy érzem mintha játszópajtásként tekintene rám. Amikor fáradt akkor ő is ideborul a vállamra meg megölel, de utána mintha belebújna a kisördög, csapkod meg sikít. Ha beleteszem a kiságyba akkor vagy pár perc múlva elalszik vagy kiveszem és sétálok vele. A második hozzászólóhoz: Hol olvastad hogy 24 óráról van szó meg hogy rá vagyok tapadva??? Kicsit írhattál volna normálisabb választ, egy anya-baba kapcsolatról kérdeztem nem valami férj szerető viszonyról, na ott pl lehet szó rátapadásról. De nem hinném hogy ezt így lehetne nevezni, hogy hiányolom az összebújást, ölelgetést.
2016. jan. 7. 15:00
 5/7 anonim ***** válasza:

Mintha magamat olvasnám 2,5 évvel ezelőtt. Ugyanígy voltam. A gyerekem kb leszarta, hogy vagyok (már bocsi) :) Azóta rájöttem, hogy ő ilyen. Nem az a bújós fajta. Most már előfordul, hogy odajön, megölelget, de csak ripsz-ropsz, mert nem ér ő erre rá! :) Ha sokat bújik, elgondolodok rajta, hogy nem beteg-e véletleül. :) Viszont sokszor mondja, hogy szeret, hozzám jön ha valami bátja, valamit beütött, minden reggel befekszik mellém az ágyba, együtt nézzük a mesét.

Szeret ő hidd el, csak még igazából ki se tudja mutatni, meg azt se tudja mi az. Türelem :)

Nem istudom mit kell tennie egy anyának ahhoz, hogy ne szeresse a gyereke, szóval nyugi. Tudom, hogy rossz, mert én is folyton szeretethiányos vagyok, de ezt máshogy kell egyenlőre kiélned! :)

2016. jan. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam most 1 eves, mostanra normalizalodott a helyzet. Az elso 6 hetben nagyon hasfajos volt sokat sirt, nalam meg sem nyugodott csak anyukamnal (segitett az elso 2 hetben). Azutan is nagyon nyuzsgo baba volt, sosem tudtam ugy igazan magamhoz olelni mert ugyanazt csinalta mint a te babad. Mindig kezben alud el, a kisagyban sirt, megis kesz kinszenvedes volt 10-15 az elejen amig ringattam, mind szokott ki a kezembol. Ugy 8 honapos kora korul van az hogy hiaba foglalkozik mas vele hiaba erzi jol magat, ha meglat egybol jon hozzam, megolel, es tatogo szajjal ad puszit. Barki jon hozzank akit szeret (mama-tata) nagy a boldogsag de mar jon hozzam. Nem tudom hogy mi valtozott benne vagy bennunk, en ugy erzem semmit nem csinalok maskeppen.

Hidd el nagyon egyutt erzek veled, nekem kesz kinszenvedes volt az a 8 honap. Nem ereztem magam jo anyanak, sot neha meg buta fejjel merges is voltam ra, ami miatt nagyon szegyenlem magam. Ez nagyon rossz erzes egy anyanak, ha a gyereke nem buj hozza, nem erzi azt hogy szuksege van rad, de hidd el nagyon nagyon szeret teged, es hiszem, hogy te is rossz emlekkent fogod fel ezt az egeszet par honap mulva. Sok sok kitartast neked!

2016. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok lányok és nagyon jól esik hogy írtok! ❤ azért örülök hogy ti is magatokra ismertek, és a kicsitekre azok alapján amit írok, ha bújos lett a végén, ha nem. Az nálunk is meg van hogy ha kimegyek hiányol, ha bejövök mosolyog, de kb ennyi. Remélem változni fog, ha mégsem, legalább tudom hogy ez veletek is előfordult, nincs probléma ezzel. Nem szeretnék kistesót, úgy hogy néha-néha igazán megszeretgethetne 😄 Igen egyébként borzalmasan rossznak érzem magam amiatt hogy nem vagyok képes megnyugtatni a saját gyerekem, hogy annyira nem érzi azt a nyugalmat amit a baba csak az anyukájától tud megkapni. De ma képzeljétek, nem kaptam annyi pofont elalvásnál. :D Lehet hogy tényleg csak akkor lesz bújósabb ha beteg lesz, a javulás jele meg a pofon lesz.. Köszönöm szépen hogy megírtátok a tapasztalaitokat!!!
2016. jan. 8. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!