Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám derekán és a mellecskéjé...

Babám derekán és a mellecskéjén talalálható egy-egy piros folt, mi lehet?

Figyelt kérdés
Nem kiütés ami elmúlik, nagyobb foltról van szó nem apró pöttyről, mint egy véraláfutásos valami.A mérete : majdnem mint egy kis kanál kb. igy tudom érzékeltetni a nagyságát.. 2 hét múlva megyünk dokihoz, akkor megmutatom, de addig is azért félek, hogy mi lehet. Találkozott valaki még ilyennel? Kórházban nem láttam mivel kis ingecskében volt, de gondolom ha baj volna akkor mondták volna :( Remélem valami nyugtatót irtok..
2016. jan. 11. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán gólyacsípés. A lányomnak a szemhéján volt kb. 1 éves korára tűnt el.
2016. jan. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
huuu, eddig nem is hallottam erről.. Most , hogy irtad utána olvastam.. És akkor remélem, hogy erről van szó. Köszönöm a választ.
2016. jan. 11. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:

"Naevus flammeus (tűzfolt): A tűzfoltok a bőr szintjében elhelyezkedő, veleszületett, tűzfolt

tűzfolt

kisebb-nagyobb felületű piros foltok, a kis erek ártalmatlan tágulatai. Népiesen gólyacsípésnek is nevezzük őket. Síráskor, erőlködéskor valóban jobban látszanak, nyugalomban alig észrevehetőek. Ha a homlokon, szemhéjakon, szemöldöktájon vagy a tarkó közepén szimmetrikusan helyezkednek el, legtöbbször az első év végéig eltűnnek. Semmilyen teendőt nem igényelnek.

Ha az értágulatok egyoldaliak általában egy életen át megmaradnak, a korral színük mélyül és felszínűkön apró, vörös csomók jelenhetnek meg. Leggyakrabban az arcon és a nyakon fordulnak elő. Mivel az egyoldali tűzfoltok különböző betegségek részjelensége is lehet, ha ilyen elváltozást észlelünk keressük fel a gyermek háziorvosát."


Tűzfolt néven keress rá a google képkeresővel. Mivel fotót nem csatoltál, én erre tippelek.

2016. jan. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, reménykedek. Rákerestem már. Köszönöm.
2016. jan. 11. 22:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan vagy, egy bőrgyógyászt megér a dolog. Nem fájdalmas a vizsgálat, de ő biztosat tud mondani.
2016. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!