Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babátok mit tud már?

9 hónapos babátok mit tud már?

Figyelt kérdés
2016. jan. 11. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

10 allat hangot utanozni pl kerdeztem mit mond a kutya mondta vauvau

kb 2-3 szot tudatosan (gomb, konyv, apa)

integetni

ramutat a konyben erre arra ha kerem.

9 honaposan nem ult nem allt még. 10 honaposan allt fel, ulni 11 hosan kezdett. forogni maszni 8 honaposan.

2016. jan. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Édes lehetett ahogy ugatott. :)

Most mennyi idős?


Az én fiam már egyedül sétál. Percekig megáll, mielőtt lehuppanna. Hozza-viszi a játékokat, ha gurítok neki labdát visszagurítja. Imádja a zenélős játékokat, táncol(ritmikusan mozog rájuk) De még nem beszél, csak a mamamama, apapapa, bababa stb szótagokat ismétli, vagy percekig gügyög, magyaráz a saját nyelvén. Foga nincs.

2016. jan. 12. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:

az enyémnek sem volt. 14 hónaposan jött ki neki zsinórba 2 felül 2 alul egy hét alatt...most 18 hónapos, 8 foga van.


ülni 11 hósan kezdett. 10 hósan állt fel, de csak 13 hósan indult el.


beszédben már nagyon ügyes, mondatokban beszél, ragoz, igeidőket használ, mondókázik, elszámol 10-ig, kb. 200-300 szót ismer és használ. De nem ez az általános. sőt általában amelyik baba mozgásban gyorsabb, beszédben lassabb. 3 éves korukra szépen összeérnek :)

2016. jan. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szerintem nála is úgy lesz, egyszerre a sok fog. Remélem nem lesz túl durva.

A beszédről és mozgásfejlődésről én is ezt hallottam, végül is az agy egyszerre csak egyre koncentrál.

Csak frusztráló, hogy olvasgatom a babás oldalakat, könyveket és mindenhol azt olvasom, hogy ezt-azt kéne tudnia, közben meg azon már hónapok óta túl van.

2016. jan. 14. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!