Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerinted sokan vannak, akik...

Szerinted sokan vannak, akik lenézik azokat az anyukákat, akik nem szeretnének tovább dolgozni inkább vállalnak harmadik, vagy negyedik babót?

Figyelt kérdés
Persze, ha a férfi eleget keres. Egy ismerősöm azt mondta, szerinte az ilyen nő, tenyésztehén. :-(

2016. jan. 12. 18:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%

3 gyerekem van, nem érdekel mások véleménye. Már dolgozom, de én is itthon voltam mindegyikkel három évet. Szüljön, aki irigykedik az otthonlétre, rajta!


Amúgy is a család döntése, senkinek semmi köze hozzá.

2016. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
93%

szerintem meg szörnyen buta, aki azért szül...

ha vállal 3. gyereket akkor 8 évig otthon lesz, utána mi lesz??? vagy vállal még egy 4. gyereket? oké, azzal is otthon lesz, de nyilván már nem 8 évig lehet, hisz közben a nagy már tizen éves. anya meg nyilván 30x, esetleg 40.

vagy ha 3 évente szül, akkor a 3 gyerekkel 14-15 évig van otthon. ennyi idő után már csak azért se mehet majd dolgozni, mert oda a tapasztalat, 40 évesen pályakezdő.

3 gyerekkel, 0 bevétellel...


az szerintem teljesen oké, ha jómódúak ezért anya szül több gyereket és nem megy vissza mert megteheti.

de aki azért szül, mert nem akar dolgozni, arra csak azt tudom mondani, hogy ostoba... egyébként érdekelne, ha az apával történne valami akkor nyugdíj nélkül miből fog élni?

2016. jan. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

Hát aki azért vállal további gyerekeket, hogy ne kelljen dolgoznia, az tényleg az, amit az ismerősöd mondott.

Gyereket önmagáért kell vállalni, nem a támogatásért.

2016. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%
Mindenkinek a magánügye. Nekem nincs is gyerekem és nem dolgozok, pénzem van szerencsére. Baromira nem érdekel, hogy mások szerint ez gáz, vagy sem.
2016. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Nem nézem le és nem tartom annak, viszont bármennyire is szeretem a gyerekemet, mert tiszta szívemből szeretem, de nem szülnék azért több gyereket, hogy otthon üljek. Én nem érezném magam jól és nem tudnám ezt csinálni. Nekem egyszerűen szükségem van arra, hogy felnőtt emberek között is legyek, hogy dolgozzak, hogy a családanyaságot leszámítva máshol is bizonyítsak és elismerjék a munkámat. Meg aztán szeretek én is hozzátenni a családi kasszához és tudni azt, hogy ketten dolgozunk minden téren a családért.

De ez én vagyok. Más meg másmilyen.

2016. jan. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Aki a "gyereket magáért kell vállalni, nem a támogatásért" válaszolót leszavazta, aszerint a támogatásért kell gyereket vállalni? És egyetemre miből fogsz járatni 3 gyereket? Ja, hogy odáig nem is akarod taníttatni, legyen egy szakmája mindnek, majd álljon munkába 18 évesen és adjon bele a rezsibe? Így világos.
2016. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%

és ötödiket? hatodikat?

aztán majd ha apuci meghal akkor mi lesz?

koppanás!

2016. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%

rögtön két kategóriát különböztetnék meg: aki csak azért szül hogy ne kelljen dolgozni, és aki azért szül, mert a férje jól keres és ezért ő inkább nagy családot vállal, és a gyerekeinek szenteli az idejét.

két külön dolog.

az előbbi kategóriát lenézi minden ismerősöm, hiszen mindenki - köztük mi is - hosszú évekig dolgozunk a gyerek előtt mellett, után, hogy megéljünk, s a mi jövedelmünk tartja el őket (az utána fizetett adó) tehát ezt a réteget én spec lenézem.


akinek a férje bazi jól keres és megteheti hogy anyaként otthon marad, és mindezt úgy csinálja hogy a gyerekeket valóban NEVELI és nem csak felnőnek mellette (hatalmas különbség!!) azt nem nézem le, hanem irigylem és le a kalappal hogy képes rá. 3 gyerekkel még talán megbirkóznék, néggyel már nem biztos, idegileg, akkor sem ha a férjem jól keresne.

2016. jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Azért vállaljon 4. gyereket mert szeretne egy negyediket, ne pedig azért, hogy plusz 3 évet otthon ülhessen.


Aki ezzel a céllal válal gyereket az csak szeretné felmagasztosítani az otthonülést. És valószínűleg a férj sem örvend az ötlettől, hogy csak úgy otthon legyen az asszony.

Ha nem lenne vele gondja akkor nem kéne plusz gyerek sem, csak simán otthonmaradna a nő és vezetné a háztartást.


A családunkban van HTB, szült két gyereket mert annyit akartak és otthon vezette a háztartást. A gyerekek kamaszkoráig nem dolgozott, tökéletesen jól kijöttek a férj fizetéséből, ő meg minta háziasszony módjára rendben tartotta a házat, később azért kezdett dolgozni pár órában, mert 2 nagy gyerek mellett unatkozott. De szóba se került, hogy szüljön még kettőt csak azért, hogy otthon lehessen.

2016. jan. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%

Az is!


Ha nem akar dolgozni, akkor ne dolgozzon, és kész, ezért baromság még két-három-stb gyereket vállalni.

Azt meg kétlem, hogy ha szül még egy gyereket, akkor kap akkora plusz támogatást az államtól (gyes, családi pótlék,), hogy érdemben hozzájáruljon a háztartáshoz, és ne a férje tartsa el az egész családot.

Igenis hatalmas kiadás egy gyerek, és egyáltalán nem mindegy, hogy két vagy három gyereket nevelnek.

Aztán meg negyven évesen sírnak, hogy nem veszik fel őket sehova, hatvanöt évesen meg azért, mert paripapimpilimpit kapnak nyugdíj helyett, és éhenveszhetnek. Akkor majd nézheti, hogy a három gyerek hogy adja össze a pénzt az eltartására.


Eszem megáll, hogy egyesek úgy gondolják, megélnek a ...ból.

2016. jan. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!