Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha "csak" pótlásnak kell még...

Ha "csak" pótlásnak kell még a tápszer, mert tud szopni 100-120grammot, akkor a maradék 60-40grammot hogy pótoljam a tápszerrel (mert egy evésre eddig átlag 160gramm körül szopizik a babám)? Mennyi vízhez, mennyi tápot kell keverni?

Figyelt kérdés

Az adagolókanál 4,6g-os.

Fogyóban van az anyatejem, sajnos úgy néz ki, hogy pótolni kell. A patikában Mildibé 1-et kaptam.


2010. márc. 27. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem korszerű és nem tudományos, de pótold főtt krumplival! Váltsd ki az egyik étkezést! Ha elkezded adni a tápszert, a tej csak tovább apad, és el fogod választani magad. A nővérek a gyógyszeripar sáfárjai(tudtukon kívül akár)

Tedd inkább mellre óránként! Ha még csak három hónapos, még megszaporodik így a tejed.

2010. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs rajta,hogy hogy kell adagolni? Ennyire pontosan úgyse tudod,hogy mennyit fog meginni belöle,biztos nem pont 40 v 60 g-ot, ezért csinálj meg 1 dl-nyit és majd meglátog,hogy elég v kevés neki.
2010. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg sir szopi után? Biztos vagy benne,hogy kevés? Méred a szopikat? A doki,védönö tudta nélkül ne tápszerezd,szólj nekik. Végszükségben ir fel a doki tápszert. Tedd sokat mellre a babát,igy több termelödik.
2010. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
7 hetes a babám, azt hiszem, a krumpli még korai lenne.
2010. márc. 27. 10:58
 5/8 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy kevés neki, mert eddig hajlamos volt túlenni magát, így orvos tanácsára evés előtt és után mérnem kell. A súlyához, pedig az átlag 160gramm szopi kell evésenként, de van hogy megeszi a 180-200grammot is.

Úgyhogy biztos hogy kevés neki a 100-120gramm. Kérné is a cicit.

2010. márc. 27. 11:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg biztos rá van írva az adagolás. Általában 30ml-hez 1 kanál tápszert kell tenni. Szerintem elég lesz 60 milit csinálnod. Ha kér, akkor még csinálhatsz neki, de ne egye túl magát!

Az én babám ebben a korban még hajlamos volt túlenni magát.

Szép napot nektek!!!

2010. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A súlyához, pedig az átlag 160gramm szopi kell evésenként, de van hogy megeszi a 180-200grammot is."



ÚÚÚÚÚristen! Ezt a 160-at hogyan számoltad ki?!? Amit megadnak esetleg, hogy egy ekkora baba naponta egyen mondjuk 500 grammot! Napi 8 (3 óránkénti) étkezéssel ez étkezésenkénti 60-70g!!!!


Ne tömd, mint a kacsát, mert kövér lesz! Mennyit hízik hetente? A mienk 200g-ot hízik (8hetes), és kb 100g-ot eszik (csak)..

2010. márc. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 12:48as!

Nem napi 8 étkezésünk van, hanem kevesebb, mert nem 3 óránként kér enni, hanem ritkábban pedig próbáltam volna tartani a 3 órás evést, de már a kórházban sem volt erre hajlandó. Ott mondták a csecsemősök, hogy nem baj, de legkésőbb 4 óránként akármi van, etetni kell. És az éjszakát is átalussza már 4 hetes kora óta, teljesen magától. És nem tömtem, hanem amikor még sok tejem volt, 5-8 perc alatt képes volt megszívni magát 350grammal. Szerinted akkor tömöm???? Ezért kell mérnem, mert ez rengeteg egy evésre. Magától zabagép, nem azért mert én nyomom a kaját bele.

Ja, és heti 180-190g-ot hízik csak.

ÚÚÚÚristen! Nem kioktatást kértem, hanem segítséget, ha nem vetted volna észre. Nem te bőgtél éjjel és reggel, hogy éhes a gyereked, de üres a melled és nincs otthon semmi, amit adhatnál neki enni.

2010. márc. 27. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!