Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos kisfiam 3. napja...

2 hónapos kisfiam 3. napja nem kakál. Anyatejet kap kb.2/3 mennyiségben a maradék 1/3 tápszer. Mert sajnos nincs elég tejcsim. Ilyenkor is normális, ha pl. csak 5 napra kakál?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy 100%ban anyatejeseknél normális, de így?

Előzőleg segítettem neki hőmérővel, székletlazítóval, de lehet, hogy nem is kellett volna, csak türelemmel kivárni?


2011. jún. 12. 08:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3.-4. nap én már lázmérővel rásegítettem.
2011. jún. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Cukros kamillateát csinálj neki és meglesz a hatása!Én úgy csináltam, hogy a filtert kb fél percig lógattam a 1,5 dl vízbe és utána tettem bele egy teáskanál cukrot.Nálunk kb 1 óra múlva megvolt a hatás és megoldódtak a kakigondok pedig elötte ő is csak hőmérőzéssel tudott kakilni.Ne minden nap add neki mert kiszáríthatja a beleit.Nálunk elég volt 3-4 naponta és utána már 1 héten egyszer is elég volt.A cukor nélküli kamillatea szorulást okoz!
2011. jún. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A Mecsek teát adom neki, abban kamilla is van, de cukor nélkül, meg azt hallottam, hogy cukorral kell felfőzni a vizet és úgy bele a tea. De köszönöm a válaszokat, kipróbálom így, hogy utólag teszem bele a cukrot. Remélem hatásos lesz!
2011. jún. 12. 08:48
 4/11 anonim ***** válasza:
A mecsek tea nálunk szorulást okozott!Sima babavizet melegíts meg lógasd bele a filtert bele a cukor és legalább 30-40ml-t itass meg vele.Írd meg majd, hogy segített e!Sok sikert!
2011. jún. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
10-kor megivott 60 ml-t, de sajnos nem hat. Du kapott laevelocot, ha fürcsiig nem produkál kakit, lázmérőzés lesz.Köszi a válaszokat
2011. jún. 12. 18:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a gond. Egy kis reszelt alma naponta egyszer megtette a hatását, és a hasfájás is elmúlt.
2011. jún. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az alma nem hasfogó? 2 hónaposan már merjem adni?
2011. jún. 13. 21:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy most írok csak, de nem figyeltem. Én azért adtam almát, mert a tápszer és az anyatej mennyisége változó volt. Pontosabban egyre több anyatejet tudtam neki adni, így hígabb vagy sűrűbb volt a széklete és szegénykém nem tudta kinyomni. Csak azt láttam, hogy erőlködik és görcsölt is a hasa. Anyukám mondta adjak egy kis almát, majd az rendbe teszi a székletét. Így is lett, nem kellett többet lázmérőzni. Azóta is rendszeresen kap almát. Sokan írják, hogy hasfogó az alma. Nem adtam sokat kb. egy negyed almát.
2011. jún. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál, remélem olvasod még! 2 hónaposan negyed almát lereszeltél és úgy adtad, ha jól értem?

Mert csak a levét mertem adni, azt is két kiskanállal kb, de nem segít, azóta is 2 naponta lázmérőzöm, viszont nem a széklet kemény, mert szép mustársárga és az állaga is olyan, mint a mustárnak. Nem értem, miért nem nyomja ki magától.

2011. jún. 19. 12:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Olvasom még.

Nem "ragacsos" jellegű a széklete? Az orvos nekünk azt mondta, hogy a széklet változó állaga miatt van. Add neki oda az almát ne csak a levét legalább két nap, semmi baja sem lesz. Csak végig megy rajta és kijön ahogy megette. A levét lehet hogy csak kipisili. Ha nem görcsöl, nem fáj a hasa lázmérőzni elég 4 nap múlva.

2011. jún. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!