Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen fordult át a...

Mennyi idősen fordult át a babátok hátról oldalra, majd hasra?

Figyelt kérdés
Lehet-e valamilyen tornagyakorlattal elősegíteni a fordulást?

#baba #tornagyakorlat #oldalra fordulás
2016. jan. 18. 20:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért a védőnő sem tud mindig mindent. Az én fiam 9 hós, és mikor hazavittük a szülés után nézte a gyerekorvos+védő csak annyit mondtak: Jaaajjj, de ügyes! Így tartja magát? Emeli a fejét!

Nah, persze, szerencsétlen gyereknek olyan feszesek voltak az izmai, hogy nem tudott mást csinálni, mivel enyhe oxigénhiánnyal született, és 6 hét kellett mire volt egy orvos aki elmondta, szép és jó, de ez nem természetes, Dévény torna kell neki...

Szóval ennyit arról, hogy kérdezd a védőt. Nem beszélve arról, hogy amikor legutóbb mentünk a kötelező vizitre a vizsgálóasztalon állt! a gyerekem és a védő kérdezi tőlem, hogy forog-e már? Hát én úgy ledöbbentem, hogy nem is tudtam mit mondani, mégis, ha 2 lábon áll akkor szerinte? Szóval ennyit róluk...

2016. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nem azt mondtam, hogy nincs idióta védőnő. az enyém nem az, de közvetlen rokonságban akad, aki 3 hónapos refluxos koraszülöttet hozzátáplál. Az augusztusi születésű fiam februárban, 6 hónaposan egyedül, segítség nélkül felült és megült, kapaszkodva felállt és ment 7 hónaposan! 8 hónapos kora óta megy! Ez nem az etalon és szerintem piszokul nem gáz, ha 4 hónaposan nem fordul, akkor még csak a fejét kell tartania. Csak ennyit mondtam. Egyébként a fiamnak 1 évesen 17 foga meg volt a 20-ból, többek között az összes rágófoga! Ez is gáz, vagy nyomkodjam vissza, hogy ennek, majd csak 3 évesen kell kijönnie?
2016. jan. 20. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"Ez is gáz, vagy nyomkodjam vissza, hogy ennek, majd csak 3 évesen kell kijönnie?"


Válaszoló, ha hiszed, ha nem, tesómnak ezt mondta gyermekorvos, hogy túl korán jönnek a fogai. Tesóm majdnem ugyanezt kérdezte meg, hogy és akkor most mit csináljak, nyomkodjam vissza? :)

2016. jan. 20. 10:11
 14/14 anonim ***** válasza:

Nővérem lánya 15 hónapos, refluxos, kb 3 hónapos kora óta van hozzátáplálva, mert az anyatej annyira nem maradt meg benne, hogy korosan sovány volt, illetve az orvos is azt mondta, hogy etetni kell. Szóval ennyit a refluxos véleményedről. Képzeld az én fiam is ült már 5 hónaposan, 6 hósan ált és kapaszkodva sétált. De most muszáj ezen lovagolnod? Amúgy ha kicsit olvasgatod a netes oldalakat ott leírják, hogy 4 hósan nem csak a fejét tartja, de oldalra is fordulhat.


Mindenkinek a gyereke egyedileg fejlődik, szóval nem értem a kirohanásodat sem. Én egyáltalán nem dicsekedni akartam a fiam tudásával, mint ahogy te felsoroltad a képességeit és szája tartalmát, hanem szemléltettem, hogy nem mindenható a védőnő, akármennyire istenítik sokan...

2016. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!