Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakul 4 hónapos...

Hogyan alakul 4 hónapos babátok napirendje?

Figyelt kérdés
Leginkább arra lennék kíváncsi, evés után mennyit szokott aludni a babátok, és mennyire éber vagy mély az alvása, mikor ébred fel evés utáni alvásból?

2016. jan. 20. 17:57
 1/10 A kérdező kommentje:
És kb. mennyi időközönként teszitek mellre babátokat és mennyi ideig eszik?
2016. jan. 20. 17:58
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden evés után leteszem, mostanában hanyatt van inkább, aztán ha aludni akar, "szól" és hasra fordítom, onnantól alszik kb. fél-1 órát.


6:30-7:00 között ébred, kap enni tápszert 150ml

Visszaalszik - egyből hasra teszem le, altatja is vissza magát. Közben a testvére is felkel, őt lerendezem


9:00 almapüré+tejpép tízórai

Ez után a nagyobbat figyeli a következő evésig. Nézelődik, játszik a csörgőkkel, vagy megyünk hárman a városba, játszótérre, ügyeket intézni. Ha kint vagyunk, akkor alszik és a következő evést is kint kapja meg.


11:00 tápszer 150ml

Utána nem igazán alszik, inkább játszik magának az ágyban - akkor ebédelünk a bátyjával


13:00 körül ebéd, krumpli - tápszer

nagyobb alszik, kicsit is azonnal teszem le aludni evés után és el is alszik kb. 1 órát alszanak együtt


15:00 150ml tápszer, nem alszik, játszik, gügyög, bátyját figyeli


17:00 150ml tápszer, nem alszik, csörög, gügyög magának


19:00 vacsora 150ml tápszer, utána fürdetés, öltöztetés ez az amaz, mire a két gyerekkel végzünk, addigra mindenki hulla


Ez után 20:00 körül vagy elalszik, vagy ha nem, akkor 21:00kor még kap egy adagot enni és utána tuti kidől.


6:30, kezdődik elölről. Van valami belső vekkere, mindenki előtt ébred kicsivel.

2016. jan. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs, azt nem olvastam, hogy a szoptatás is kérdés, azt már elhagytuk, de anyatejből is 2 óránként evett és mindegyik után aludt kb. ugyan így.
2016. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pont az alvásra vagy kíváncsi úgy látom de összevisszaság.. 7-8 között kel, eszik, ilyenkor jó 2 órát ébren van és elalszik.. majd felkel enni. Ezután összevissza.. van mikor elvan 2 óráig ébren és 40 percet alszik van mikor 1 órát van fent és 40 percet alszik van mikor 2 órát alszik. Olyan is van, hogy evés után alszik majd fentvan kb 1-et és megint alszik a következő evésig. Sajnos még hasfájós szóval többek között ezért van ez. Így napirendet se tudok rendeset írni. 7.45-kor fürdés, evés majd alvás. Igaz ő tápszeres, 3 óránként eszik, napi 5x.
2016. jan. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fel 8- kor kelunk, 8- kor szopik. Fel10, max 10-ig fent van majd alszik fel orat. Aztan megyunk mi is a varosba,12-ig elutjuk az idod, mi is ugyeket intezink stb. Altalaban ilyenkor vissza alszik.

12- kor szopik, majd 2 korul alszik megint fel orat. 16- kor ujra szopi, 17 ora fele ismet fel ora szunya.

Fel 8- kor furdes, aztan cici es 21- orakor elalszunk kozosen!

Ejfel fele, 3 es 6 korul szopik hajnalban.

2016. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintetek mennyire függ az, hogy hányszor kel fel éjszaka a baba éhség miatt attól, hogy hánykor kapott este utoljára enni?

Mert nálunk van, hogy este 19 órakor, van, hogy 20 körül, van, hogy 21.30 körül kér enni. Próbáljam beütemezni a nap utolsó étkezését, vagy hagyjam, hogy akkor egyen, amikor szeretne?


Nálunk nincs tulajdonképpen napirend, de ez nem tudom, hogy jó-e vagy sem. Régebben olyan 3 óránként tettem mellre (mondta orvos, hogy ne tegyem előbb), de mostanában előbb szokott megéhezni, van, hogy 2 és fél órát, de olyan is van, hogy csak 2 órát bír ki.


Tápszert adó anyukáktól kérdezném, hogy mi az oka annak, hogy nem tudtatok szoptatni? Mert néha félek, hogy nem eszik elég anyatejet a babám, és esetleg kiegészítésre szorulnának az étkezési mennyiségek, de rettenetesen utálja, ha méricskélem evés előtt-után :(

2016. jan. 21. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor tedd mellre amikor keri, ha 2 orankent akkor 2, ha 4 akkor 4!:)

En meg figyeltem, hogy gyakorlatilag mindegy mikor es mennyit eszik, ugyan ugy kel ejszaka szopizni.

2016. jan. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok,

Az enyémeknél mindegy, mikor kapnak utoljára enni. (van egy 17 hónappal idősebb is)

Van, amikor este fürdés után közvetlenül úgy bealszik, hogy beletörődök +1 étkezésbe, de nem kel fel, csak hreggel ugyan úgy. Az utolsó étkezése nem mindig jön ki ugyan akkorra. Függ attól, hogy mikor kerül sorra. Azt nem szoktam megvárni, ameddig sír, de csak kb, tartom számon, mikor várja már az ennivalót, szóval mielőtt üvöltene, az előtt kap vacsorát. Attól függ kinek sürgősebb a problémája épp :) Teljesen mindegy mikor végez az utolsó evéssel, ugyan akkor kel reggel.


Ő azért lett tápszeres, mert annyira sírt minden evés után, hogy egy hónapig mindent végigpróbáltam vele, amiket az orvos ajánlgatott, de egyik sem segített. Sírt a fejt tejtől, sírt a szoptatás után és vettem tápszert, attól meg nem sírt. Így egy hónap után nem adtam neki anyatejet, megnyugodott utána. Nem tudom mi volt a baj, mert a klasszikus problémás dolgokat kihagytam az étrendemből is, de a nagyobb miatt nem lehetett ezt az éjjel nappal sírást ráhagyni. Szerencsénk, hogy a tápszer megoldotta. Lehet éhes maradt mindig? Mennyiségre eleget evett, fél óra múlva üvöltött.


A bátyja 4 hónaptól lett tápszeres, neki nem volt elég a tej, de ilyen visítás neki sosem volt tőle amúgy.

2016. jan. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"A bátyja 4 hónaptól lett tápszeres, neki nem volt elég a tej, de ilyen visítás neki sosem volt tőle amúgy.

"


Akkor honnan tudod, hogy nem volt elég neki a tejed? Fogyni kezdett?

2016. jan. 21. 22:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyre többet evett és egyre előbb lett nyűgös. Adtam neki a vizet, hátha szomjas - pont nyár volt, de elkezdett sírni nem sokkal utána.

Korábban 3 óránként evett, ő sem sírással jelezte, ha éhes először, de később 2-1,5 óránént evett és 150ml körül max, de 1,5 óra múlva nem volt teljes adag tej. Kapott tápszert, beverte a 180-200ml-t és 3 óra múlva a szokásos módon jelzett, hogy éhes.

Kevés volt neki a 3 óránként 150ml, 1,5 óránként meg nem akartam etetni.

2016. jan. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!