Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakul 1 év körüli babád...

Hogy alakul 1 év körüli babád napirendje, mit és mikor eszik és kb. mennyit?

Figyelt kérdés
2014. nov. 8. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Kisfiam tegnap volt 10 hónapos.

Reggel 8:30 és 9:30 között ébred, felöltözünk, reggelire tápszert kap 270 és 330 közötti mennyiséget eszik meg.

4 órával később ebéd, (általában 13:00kor) főzeléket kap, amit én készítek. Általában friss zöldségből, amit többnyire krumplival sűrítek, feltétnek csirkemellel csirkemájjal, vagy sajttal. kb 3,5 - 4 dl

17:00 körül uzsonnázik, szintén én készítem. Ez gyümölcs, és valamilyen tejtermék (egyelőre kefír, joghurt, és túró váltják egymást :)) kb 3,5 - 4 dl ez is

20:30kor fürdik kb, és 21:00 körül vacsizik tápszert, szintén 270-330 között, utána már alszik is.

Mivel 11-12 órát alszik, ezért nem fér bele egy ötödik étkezés, viszont egy-egy alkalommal elég sokat eszik, és néha étkezések között is 'csipeget' kölesgolyót, babakekszet, gyümölcsöt.

Aludni délelőtt és délután is alszik kb másfél-másfél órát.

A maradék időben játszunk, elvégezzük a házimunkát, és sétálunk :)


Nálatok mi a napirend? :)

2014. nov. 9. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pici fiam 16 hónapos, végülis egy év körül van, még ő is! :-)


8 körül kel. A tápszert egyik napról a másikra elutasította kb 1,5 hónapja uh langyos kakaót kap, 1,5 dl-t. Csipeget hozzá vmilyen peksutit.


10-ig játszik bent, én megcsinálom a házimunkát, fozok. Neki közben felszeletelek vmilyen gyümölcsöt. Most a mandarin és a körte a menő.

10-kor kimegyünk a kertbe, utcára 11:30-ig.


Ebédel általában azt kap amit fozok, ha túl erős vagy fűszeres akkor fozok neki vmi egyebet, de van olyan is h üveges hamit kap.


12:15 körültől alszik kb. 14-ig.

Általában éhesen kel, uh ébredés után újra gyumit kap vagy esetleg egy túró.rudit v joghurtot.

16 körül elcsipeget egy szendvicset, aztán megyünk sétálni vagy átmegyünk a kis pajtasahoz.


Este 7 körül kap tejpepet, vagy ha aznap még nem kapott szendvicset, akkor azt adok neki. Most épp a virslit imádja.


19:30 körül megy fürödni, aztán alszik olyan 20:15-től.

2014. nov. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom 13 hónapos

Napirendje:

8:00 ébred

8.30 reggeli (májkrém, sonka, lekvár, kenyér)

10-11:30 alvás

13:30 ebéd (főzök neki- sok zöldség, csirkemell vagy comb,nyúlhús, rizs, krumpli, kacsazsírral főzök neki)

14:00-15:30 alvás , utána 1 jó nagy alma pépesítve

16-18-ig séta, hinta

18:30 vacsora (túró+gyümölcs+joghurt+korpovit)

19:15 fürdés

19:45- alvás

22 óra körül egyszer iszik éjjel.

2014. nov. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!

Még 2x alszik a lányod nappal? Én meg azt hittem sokat alszik a picim. :-)

Ezek szerint ennyi alvás még átlagnak számít.


2-es voltam

2014. nov. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A mi napirenndünk és étkezésünk nagyon hasonló az első válaszadó napirendjéhez. Annyi a különbség, hogy a reggeli 8-as :ébredés előtt fél hatkor megébred, olyankor kapja a cicit. Illetve este én még beiktatok 19 órakor egy főzelékes vacsorát. A fürdés 8 körül van és fél kilenckor cici és alvás. :)
2014. nov. 9. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!