Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves gyermeketeknek...

Másfél éves gyermeketeknek milyen antibiotikumot írt fel a doki erős köhögésre, lázra, orrfolyásra?

Figyelt kérdés
Csak azért érdekelne, mert nekünk augmentin szirupot + acc 100-at írt fel. Szerintetek hatásos és mennyi időn belül?
2010. márc. 28. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az Augmentin teljesen jó! Az Acc-vel csak arra figyelj, hogy délután 5 után ne adj, mert nem fog tudni éjszaka aludni.

Jobbulást!

2010. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk (21 hós kisfiú) minden köptetőtől hányt. De ne tudd meg milyen szinten.

Fél tasak ACC-től is. Mucopront-tól is.

Cedax Baby szirupot kaptunk antibiotikumként, nem tudom mennyire hatásos, 6 napig szedte, majd utána még egy hét múlva (ma) is egész nap az orrát szívom, meg egész nap köhög. 3 hete ez megy.

Ja a Cedax valami 1900ft volt. Olcsóbb gyógyszer biztos nincs.:)

Augmentint én kaptam egyszer pár éve, nekem jó volt.

2010. márc. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, én csak délelőtt adtam neki az Acc-t, de este 8-kor még összehányta tőle az ágyunkat, meg mindent.

Előző voltam.

Egész este éhes volt. De minden kijött belőle.

2010. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is reggel és délután adtam acc-t, augmentint meg 2x5ml-t adok neki. Remélem hatásos lesz. Sajnos az orrát nagyon kell szívni.
2010. márc. 28. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de a köhögés, láz, orrfolyás tipikus megfázás, influenza jellegű betegség, ami VÍRUSOS. Tehát az antibiotikum teljesen hatástalan, sőt, lerombolja az immunrendszert, aminek MAGÁTÓŰL kell legyőznie a vírust.

Szóval miért is adsz neki antibiotikumot ezekre a tünetekre? Vagy van más tünet is?

2010. márc. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szülők maguktól nem adnak antibiotikumot a gyermeküknek, csak, ha az orvos ezt írja fel. Nálunk is volt láz, aztán egy hét szenvedés után hívtam ki a dokit, akkorra már zöld színű takony jött a gyerekből és ezért kaptuk a Cedax-ot.

21 hós, és először kapta. Eddig sose kellett.

3 hete szenvedünk a betegségtől.

2010. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, a zöld színű takony az már felül van fertőződve, arra kell az antibiotikum. Mondjuk a mi orvosunk ilyen esetben csak antibiotikumos szemcseppet ír, amit az orrba kell cseppenteni. Az nem terheli annyira a szervezetet.

Tudom, hogy nem anyuka találja ki az antibiotikumot, de amelyik orvos MINDENRE antibiotikumot ír fel, azt azért néha megkérdezném, miért, mire kell ez most, ha én csak a vírus jeleit látom, bakteriális fertőződést nem. Én itt is ismerek orvost, aki ha helyettesít, MINDIG antibiotikumot ír fel nekünk (meg mindenki másnak). Én nem váltom ki, ha nem indokolt, telefonon konzultálok a saját orvossal és ilyen esetekben rendre megegyezik az álláspontunk. Még soha nem kellett utólag az antibiotikum.

Szóval az orvosok némelyike rögtön alapból azzal kezd, egy csomó kárt okozva...

2010. márc. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 23:18-as, kérdésedre kifejtem a választ:

Tehát 3 hete, mikor is bölcsiből jöttünk haza, megcsapta a nagy szél, kint az udvaron. Másnap már erőteljesen folyt az orra és ez így ment kb. 2 hétig. Addig se láz, csak orrfolyás és néha köhécselés. Ez idő alatt stodal szirupot és c-vitamint adtam neki, úgy tűnt hogy javul, az orrfolyás kezdett sűrűsödni. De aztán szombat reggel leizzadva, 39 fokos lázzal ébredt és szinte egész nap 38-39 között ingadozott a láza, ráadásul úgy elkezdett köhögni, hogy a vége már öklendezésbe torkollott. Egyedül voltam, a férjem dolgozott, ezért kihívtam az ügyeletet. Egy idős orvos jött ki Ő mondta, hogy vírusos torokgyulladása, illetve pharangytise és Augmentin szirupot illetve acc100-at írt fel. Gondolhatod, hogy magamtól ilyen erős gyógyszereket nem adnék a gyermekemnek, ráadásul még sose kellett antibiotikum. Remélem kielégítő választ adtam, kedves "orvosjelölt":)

2010. márc. 29. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!