Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből gondoltátok, hogy a...

Miből gondoltátok, hogy a párotok jó apa lesz? Van jel amire érdemes lett volna figyelnem?

Figyelt kérdés

Nagyon sajnálom a kisfiam, amiért sikerült ilyen apát beválasztanom. A sors fintora, hogy az én apám is szörnyű apa volt, és megfogadtam, hogy az én gyerekemnek tuti nem lesz olyan rossz gyerekkora, mint nekem, de most már kezdek elkeseredni. A párom nem igazán törődik a fiunkkal, néha előfordul hogy 5 percig elvan vele, aztán félreteszi, mert már unja. Ráadásul olyan agresszívan tud rákiabálni, ha pl. kinyitna egy fiókot, és ahogy rá tud néha nézni. Szóval eljutottam oda, hogy kezdem megutálni a páromat, tudom, hogy ez gáz, de valahogy ösztönösen ezt hozza már ki belőlem, elvárná, hogy állandóan ölelgessem stb. de már egyre terhesebb számomra. Ráadásul nagyon zsugori tud lenni, pl. kiakad, ha mondom, hogy venni kellene ezt meg azt a gyereknek, bezzeg Ő már a 26. hülye tulyáját veszi a kertbe, az persze természetes. Szóval úgy érzem, hogy kezdek egyre jobban eltávolodni Tőle. Régen is hajlamos volt az önzésre, de most már kiakaszt. Van valaki hasonló helyzetben?


11 hós kisfiú anyukája


2010. márc. 29. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ez mindig így lesz. Mikor kicsi voltam, apukám sem tudott velem mit kezdeni. A férfiak alapvetően nem tudnak olvasni a jelekből, nem értik a gyerek reakcióit. Apa eleve nem tölt olyan sok időt a gyerekkel, meg egyébként se fogékonyak rá. Nem véletlen szokták azt mondani, hogy egy férfinek mondd meg, hogy mit akarsz mert célozgatni felesleges. Miután beszélni kezdtem, rengeteget foglalkozott velem apukám és a mai napig jó a kapcsolatunk. A férjem sem az a gyerekkel leülős/játszós típus de érzem rajta, hogy nagyon szereti. Pusztán arról van szó, hogy még nem tud mit kezdeni vele, nem tudja hogyan játszon vele. Próbáld meg megmutatni neki, hogy miket szoktatok játszani, hátha csak tanácstalan, hogy hogyan fogjon hozzá.
2010. márc. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én párom meg szeretné néha átvenni az anyaszerepet ,ami részben jó ,mert sokat játszik a kicsivel ,viszont engem meg az zavar baromira ,hogy én nem tudok annyit ott ülni a babám mellett ,mert a házimunkát is el kell végezni ! Persze amint van lehetőségem én is csatlakozom ,de akkor is zavar !
2010. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos a párod egész másként látja a helyzetet. Talán ő meg úgy érzi, hogy te hanyagolod el őt. Érdemes lenne vele elbeszélgetni a problémáidról. Az én férjem nem volt ilyen, sőt, sosem sajnálta a gyerekekre a pénzt, inkább szórta, sosem szólt rájuk, inkább mindent rájuk hagyott, de igazán csak akkor kezdett játszani a gyerekekkel, amikor nagyobbak lettek, és már rendesen beszéltek, mozogtak, lehetett velük focizni, fogócskázni, bújócskázni, memóriázni, kártyázni, stb. Kb. ovis kortól.
2010. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Abból gondoltam, hogy jó apa lesz, hogy minden gyerekkel szót ért, a gyerekek imádják őt. Csupa szív ember, lehet rá számítani. Nála mindíg én voltam az első és utána a többi dolog. Sokat dolgozik, de ha velünk van akkor 100%-os. Ezek abszolút elárulták, hogy jó apa lesz és az is. A z önzőség már egy igen baljós tulajdonság.
2010. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sosem volt kérdés, hogy jó apa lesz-e, annyira jólelkű. Ezen soha nem gondolkodtam el, hogy vajon ő jó apa lesz? Viszont annyira vágyott a babára és velem mindig olyan jól bánt. Ha Veled kedves, jóindulatú, akkor lehet, hogy csak a baba túl pici még neki. De rákiabálni rendszeresen, csúnya dolog.
2010. márc. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk semmilyen jel nem utalt rá, hogy jó apa lesz-e. :) Sőt még gyereket sem akart, mert úgy gondolta, hogy neki ritka pocsék családi háttérrel (nem volt apja, az anyja bentlakásosba küldte, nyáron meg szeretők garmadáját látta) képtelen lenne normálisan felelősséget vállalni.

Aztán előjött a baba kérdés, és látta, mennyire szeretnék így belement. Kislányunk lett.

Szerelem első látásra :) Imádja...alig várta, hogy hazahozhasson a kórházból. (Nálunk nem foghatják meg benn a babát, nem jöhetnek be az apák)

Az első perctől kezdve eteti, fürdeti, tisztába teszi. Pedig megmondta, hogy őőő aztán nem fogja. Imádja toloncolni, játszik vele, és hétvégente a délutáni ejtőzést ketten művelik :)

Úgy érzem bár a sokadik helyre szorultam mert férjnek katasztrofálisan leszerepelt az udvarlós időszak után, apának nem is lehetne jobb.

2010. márc. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Üdv

2010. márc. 30. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!