Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan csak fekszik, nem...

7 hónaposan csak fekszik, nem fordul át egyik oldalra sem, ez így rendben van?

Figyelt kérdés
2016. febr. 2. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem, nincs rendben.

Legkésőbb 6 hónapos korig át kell tudni fordulni minden irányba. A gyerekorvosotok nem jelezte hogy gond lehet? Érdemes lenne kizárni a neurológiai eltérést, és felkeresni gyógytornászt vagy konduktort.

2016. febr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

az én fiam 6 hónapos státusz előtt 1 nappal mutatta meg, hogy hasra tud fordulni és vissza. Aztán hetekig többet nem forgott. 8 hós körül volt, amikor már nem véletlenszerűen, hanem tudatosan fordult a hasára át, de 10 hónapos is elmúlt -már ezerrel mászott-, mire hasról hátra tudott fordulni (akkor is 4kézlábra állt és eldőlt lényegében).


nem mondom, hogy rendben van, de nem feltétlen jelent problémát. kérj beutalót gyógytornászhoz. lehet, csak meg kell tanítani neki (igen, működőképes ez a verzió is. megtanítja neki a gyógytornász, rávezeti a mozdulatsorra, és utána menni fog)

2016. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tesómék babájáról van szó! A lábát a szájába veszi ugyan, de egyébként ahova leteszik, ott marad. Nekem is furcsa, mert nekem 7 hónaposan már mind a 3 gyerek nem hogy forgott, de már kapaszkodva felálltak. Tudom hogy minden baba másként fejlődik, de 7 hónaposan szerintem már át kéne fordulnia.
2016. febr. 2. 11:12
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem 6, hanem 7 hónapos koráig kell átfordulnia, de ti már így is itt jártok. Valóban érdemes lenne megnézetni!

Alul találsz egy táblázatot, hogy mit meddig kell.

[link]

2016. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor lehet csak lusta? Nem akarok beleszólni, csak hétvégén ahogy náluk voltunk furcsa volt hogy csak úgy fekszik a pici.
2016. febr. 2. 11:13
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Nem, nincs rendben :(
2016. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Nincs lusta baba csak korlátozoztt.

Az én korababám ekkorra már kúszott...nincs rendben sajnos. Nem biztosan jelent extra nagy baj, de semmiképp nem hagynám.

2016. febr. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Olyna nincs, hogy lusta baba. Ennek oka van! Egyébként önmagában, hogy később csinál nem lenne baj, de az idegrendszerére nincs jó hatással, hisz a mozgásfejlődéssel egyhuzamban érik az idegrendszer. Ilyenkor kell a külső segítség a plusz inger, a torna (TSMT).Mi is ebben vagyunk, de mi tudjuk miért nem fordul. De mindeképp megy a külső inger, ami úgy hat az idegrendszerre, mintha ő maga forogna.
2016. febr. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig volt nálatok a pici?
2016. febr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mi voltunk látogatóban náluk, szülinapozni. Nagyjából olyan 5-6 órát voltunk ott. Engem az lepett meg, hogy simán letették a kanapéra úgy hogy csak a szoptatós párna ölelte körül, és a kicsi csak feküdt és mosolygott és meg se mozdult. Jó, a keze - lába járt a levegőben elég sokat, meg mint mondtam is a lábát a szájába vette, de ennyi.
2016. febr. 2. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!