Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? 17 hónapos kislány...

Mit tegyek? 17 hónapos kislányomnak ha valamit nem engedek meg rámcsap. Soha még csak a kezére sem csaptam rá, nem tudom, hogy honnan látta, de aggaszt a dolog. Mi lesz később? -megrugdos? Hogyan szoktassam le erről a rossz szokásáról?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat lehet hogy lepontoznak, de leirom...az en kisfiam is ezt csinalta/ csinalta...na most eloszor raszoltam....nem hasznalt, megfogtam a kezet nem hasznalt...igy lehet h hulyen hangzik de vissza utottem....es o teljesen megsertodott...nem utottem nagyot de megijedt tole...es ezt minden egyes alkalommal elismetelem...ha nem kapod el idoben a fejedre fog noni...probalgatja a hatarait...na mostanra a fiam mar tudja, hogy nem csapkodunk, ha megis utesre emeli a kezet, eleg ha en is felemelem a kezem, es tudja h nem szabad
2010. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak is volt csapkodós időszaka. Ilyenkor MINDIG megfogtam a kezét, megsimogattam vele ahol megütött, és mondtam: anyát csak simogatni szabad, ütni nem. Egy alkalmat sem szabad kihagyni, sőt én mindenkinek elmondtam, aki szokott vele lenni (anyukám, szomszéd néni, barátnőm), hogy csináljanak ugyanígy. Aztán, ha láttam, hogy igazából frusztrált valami miatt, akkor mondtam (és mutattam) neki: a földet, a falat, ágyat stb. szabad csapkodni, anyát nem. Valahol le kell vezetniük a dühüket. Persze mindez függ a gyerek vérmérsékletétől, de az én fiamnál abszolút bevált, és viszonylag hamar felfogta a dolgot. Most 19,5 hónapos, egyáltalán nem csinál már ilyet. Ha nagyon dühös rám, akkor csinál valami olyasmit, ami nem tartozik a szigorú NEM-NEM kategóriába, de tudja, hogy nem örülök neki. Pl. klasszikus húzása az összes pelenka lesöprése a polcról. (én mindig kiszedem a csomagolásból és úgy van a polcon, van hogy egyszerre két csomagnyi). Ilyenkor inkább korholni szoktam, mint direktbe leszidni, és tisztán látszik rajta, hogy megvan az öröme, amiért jól kiszúrt velem, megmutatta, hogy ez vagy az nincs ínyére, kiadta a mérgét, és ennyi.

Lehet, hogy vérmesebb természetű gyereknél más módszert kell alkalmazni, de nekünk ez válik be. A lényeg, hogy kínálj neki valami alternatívát, hogy a feszültségét levezethesse.

2010. márc. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én kislányom is 17hónapos. Ő is hasonló képen tesz,csíp,karmol ha nem az van amit szeretne.Én szépen mondtam neki hogy nem szabad ez fáj apának(mert inkább őneki szókta)van hogy abba is hagyja,van hogy nem,ha nem akkor emeltebb hangon kiabálom a nevét akkor általában azonnal abba hagyja,de volt már olyan is hogy meglegyintettem a kezét,kicsit megsértődött,de nem csinálta,csinálja tovább.Nem szabad ráhagyni,mert valóvan a fejedre fog nőni...:)

2010. márc. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2010. márc. 29. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!