Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kislányomnak van egy...

3 éves kislányomnak van egy rossz szokása van. Hogyan lehetne erről leszoktatni?

Figyelt kérdés
A göndör haját az ujjára csavargatja. Leggyakrabban addig csavargatja, hogy nem lehet kibontani és ollóval kell levágni, vagy kitépi maga, akár egy tincset is és nem fáj neki. Vagy annyira felcsavarja az ujjára, hogy belilul az ujja és nem bírja kihúzni az ujját és sír.
2010. dec. 29. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
gyerek pszichológus!!!!
2010. dec. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Egyrészt valóban gyerek pszichológus kellene, másrészt viszont rövidre kéne vágni a hajacskáját. Bármilyen rosszul is esik... :(
2010. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

lehet hogy tényleg csak egy rossz szokás, és nem áll mögötte semmi pszichés ok, de azért lehet hogy én is kikérném egy szakember véleményét

nekem van egy ismerősöm, ő is ezt csinálja, de ő már 32 éves, és világ életében ezt csinálta

szerintem nála (az ismerősömnél) ez egyfajta feszültséglevezetés, vagy nem tudom hogy mondjam, akkor csinálja, amikor ideges, olyasmi mint amikor vki rágja a körmét

lehet hogy a hajvágás jó ötlet, de ha mégis pszichés oka van, akkor nem oldja meg a valódi problémát, és újra kezdi ha megnő a haja, vagy áttér másra (pl körömrágás)

2010. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
Vágasd le a haját, ha idegesit ez a szokása. Én ezt tenném.
2010. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
15 centis haja van, mégis feltudja csavarni az ujjára. Nem hiszem, hogy nagy haja lenne. Amúgy mindig elalvás előtt csinálja, nem egész nap. Pszichiáter a bátyám ő azt mondta, hogy csak egy rossz szokás és majd talál mást, ha nagyobb lesz. De én azt már nem tudom kivárni. De azért köszi a válaszokat.
2010. dec. 30. 18:59
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus hajcsavargatás miatt?Ez valaminek a jellemző tünete?Lehet én vok.maradi,de szerintem ez csak egy rossz szokás.Inkább te beszélgess vele a pszichológus helyett,hogy mi lehet a baj,ha egyáltalán van.
2010. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is pszichológus. Ez jellemző tünet.
2010. dec. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mire jellemző tünet, kedves utolsó?


Az én lányom ugyan csak kettő éves, de mióta tudja használni a kis ujjait és megnőtt kellőképpen a haja, azóta csavargatja. Elalvás előtt mindig, meg ha bizonytalan, pl új helyen vagyunk, vagy új emberek vannak körülöttünk. Tény, hogy nálunk nem kellett kiszabadítani az ujját. Én nem gondolom, hogy pszichológus kell a gyerekemnek. A tiednek sem.

2010. dec. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megmagyarázni neki az ő nyelvén, hogy nem szabad ilyet csinálni, aztán légy következetes. Ne büntesd, mert ha feszültség vagy stressz van a dolog mögött, akkor csak még rosszabb lesz. Egyszerűen szólj rá ha csinálja, viszont ha valamelyik este sikerül úgy lefeküdni, hogy nem csinálja, akkor jutalmazd meg!
2010. dec. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
73%

Én 10 éves koromig csavargattam, sajátomat, anyukámét.

Nem vagyok elmebeteg, se pedofil.

Ne viccelődjünk már. Ez nem rossz szokás, csak vágyik az anyai szeretetre.

2010. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!