Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik 10 honapos babatok?...

Mit eszik 10 honapos babatok? Reggeli ebedre es uzsira? Hogy alltok a darabos etel evesevel? Miket csinal mar? Gondolkodtok mar a 1 szulinapon? Torta, ajandek ilyesmi?

Figyelt kérdés
2010. márc. 29. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Kislánykám pont ma 10 hónapos:)


Reggeli: kakaós tápszer

tízórai: krémtúró/joghurt

ebéd: főzelék husival (vagy ha olyan van, akkor a miénkből)

uzsonna: gyümi babakeksszel vagy zabpehellyel

vacsi: tejpép vagy főzelék és lefekvés előtt egy kis tápszer


A darabosat is megeszi, nagyon ügyes azzal a meglévő 4 fogával:) Szokott kiflit, kukit rágcsálni, a főzelékeket nem mindig turmixolom, van hogy csak villával áttöröm.


Miket csinál? Ül, áll, a kezemet fogva vagy járássegítővel szépen megy (1-2 lépést egyedül is), állandóan "baba" meg "mama" meg ilyesmiket dumál. Utánoz ezerrel (pl zsebkendővel törölgeti az orrát, a fésűt a fejéhez rakja, imád a konyhában "főzni", stb.)


A szülinapi tortát rendeljük, valószínű csokis lesz. Ajándékként egy pár fülbevalót biztos kap meg szeretnénk neki valamilyen rongybaba szerűséget. A többit még meglátjuk.


És Ti??

2010. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én lányom 10,5 hónapos.

Reggelit kb 2 hete vezettük be, mert kéri: Nyamm-nyamm és mutat a konyhába, cicizik hajnalban, és reggel zsemlét, macisajtot, sonkát, reszeltsajtot, ilyesmit eszeget.

Tízórai, túró, gyümölcs

Ebédre főzi hússal, vagy tojássárgával

Uzsi gyümölcs, babakekszel.

Vacsira még csak cicizik. Most akarom majd bevezetni a nem HA-s tejpépet:)


Ül, áll, Sétál, ha fogom a kezét, magától megáll, de még nem sokáig, zenére ritmusra táncol:) Dumálgat a maga kis baba nyelvén egyfolytában, plussz: Pápá és integet hozzá, papa, mama, anya, apa, mámá, nyamnyam, és az új a bápá, ami akármi is lehet:D

Füléhez emeli a játéktelefont és mondja pápá papa:)

Megszereti a kedvenc játékait, lapozza a könyvet:)


Hát tortát valószínű én csinálok neki, valami joghurtos rebarbarásra gondoltam.

Ajándék: láttunk ilyen 100 db-os labda szettet kb 2000tért, kap egy olyat, egy kissátrat és egy pancsolót. Na meg persze ruhácskát:)


És ti?

2010. márc. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Mi ma toltotuk a 10 honapot.Reggel teicsit kap.10 oraira valami pepet/joghurtot.Ebedre husik/zoldsegek/fozelek/pici sajt,tejfol ilyesmi.Uzzsonara gyumi/joghurt es vacsir ismet tejcsi.


A kislanyom 4 kezlab jon megy,ul,all sokszor egyedul,ha fogm a kezet akkor szinte szalad de egyedul meg nem lepked csak kapaszkodva.

Hat en beszelek neki egesz nap de eddig a pápát mondja kákának.Es a kukot káknak.Remelem o is mondja mar hamarosan hogz anya apa.


Szulinap?En majd Joghurt tortat szeretnek gyumolcsokkel mivel kisebb babak is jonnek a "bulira".Ajandeknak es 3 reszes bicajra gondoltam.Eloszor meg csak ul majd rajta laba a taron es en tolom es iranyitam majd ha mar jar akkor o pedalozik en pedig fogom majd ha nagy lesz akkor siman o bicajozik.

2010. márc. 30. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!