Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor együnk és mennyit?

Orchidea3 kérdése:

Mikor együnk és mennyit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 6 hónapos a kislányom,még felkel enni az éjjel 1x 3:00 ás 4:00 között. Sajnos műtejen vagyunk. Most 7 kg felett vagyunk. Kiszív 150 ml tejet. A reggel nem akar enni csak 9:30- kor eszik először 150 ml. A reggel 6:40- kor van ébredés, mert a nagyobbik fiamat kell vinnem oviba. 10:30-kor alszik, kb 2-2,5 órát. Mikor felkel eszik pürét vagy pl krumplifőzelék. Majd 14:30 körül megint tejet kap 120-150 ml. 16:00- 17:00-között alszunk még egy rövidet és megint mikor felkel eszik pl almát és tejet. Este 20:30-kor vacsi, 180 ml. Hogy csináljam a hozzátáplálást vagy a reggel mindjárt adjak neki valami mást a tej helyett? Aggaszt,hogy olyan későn eszik és csúszik az egész nap... vagy jó ez így?

#Hozzàtáplálás #6 hónapos kisbaba
2016. febr. 10. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
alapjában véve nem rossz ez. én nem a reggeli evést próbálnám előrébb hozni, hanem a hajnali evést későbbre tolni. könnyebb lesz húzni, ha korábban világosodik :)
2016. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, csak sajna kiabál meg mocorog meg hasra fekszik és addig- addig,h kimegy az álom a szeméből... nem tudom eltolni,de ha sikerülne,akkor kimarad egy evés akkor mikor felkel kezdhetem mindjárt a pürével?
2016. febr. 10. 11:15
 3/7 anonim ***** válasza:

neeem, a tej mindenképpen maradjon. a reggeli és a vacsora az, amit legutoljára kiváltasz. még az is oké, hogy reggel, ébredés után tej, és kicsivel, 1-2 órával később püré... bár ekkora gyereknek inkább tejpép, ha mindenképp cserélni akarod a tápszert.

talán azzal tudod húzni az időt hajnalban, rggel, ha a vacsora után nem alszik azonnal be, és akkor közvetlen alvás előtt még adsz neki kis tápszert.


az is lehet, hogy elhagyja majd a hajnali kelést, ahogy túlvan a nagymozgások kialakulásán. pont ebben a korban van éppen...

2016. febr. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ő már a vacsoránál nagyon álmos szinte rögtön elalszik. Nem a tápszert akarom elhagyni hanem a hozzátáplálást véglegesíteni,hogy napi 2x egyen mást tejen kívül is. Az a gond,h az ébredés után nem akar enni,még,akkor sem ha várok egy fél órát.
2016. febr. 10. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem legyél kicsit türelmesebb ilyen szempontból. nem éhes reggel, mert pár órával előbb evett.


nem azt mondom, hogy ha 3-4 között felkel, ne adj neki enni, csak 5kor, de lehet kicsit simizni, énekelni neki... csak 5-10 pec... az is lehet, hogy visszaalszik. (előfordulhat, hogy nem arra kel, hogy éhes, hanem pl pisil és az ébreszti. ezt érdemes ilyenkor figyelni, hogy van-e friss pisi, és esetleg az zavarja)

vagy szomjas, és elfogadná ekkor a vizet is.


ha 20:30kor vacsizik, és el is alszik, onnantól alszik egyhuzamban hajnalig?

akkor lehetne a vacsit kicsit húzni egy hosszabb délutáni alvással.


sz@r, nyomasztó idő van. majd jön a tavasz, korábban világosodik, többet lehet kint lenni... és minden jobb lesz :)

2016. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja, ilyen kicsiként étkezést kiváltani úgy a legjobb, ha vagy a 2 kisétkezés (10órai, uzsonna), vagy ebéd-uzsonna kerül kiváltásra. tehát az ebédet (lényegében 13-13:30 körül van, ugye?) és a 14:30as tejet lehetne egymához közelebb hozni, és idővel ott elhagyni a tápszert.
2016. febr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, és köszönöm... ha elalszik az este egyhuzomban alszik 3-4-ig,mikor, hogy. A pisiben lehet valami,csak mindig ugyanazon időben?megpróbálok adni neki teát, hátha vissza alszik. Remélem most bejön, mert legutoljára úgy szivta ,mint aki szomjan hal úgy, hogy szerintem éhes... De kipróbálok mindent...
2016. febr. 10. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!