Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hátrafelé mászik a 7 hónapos...

Katoonene kérdése:

Hátrafelé mászik a 7 hónapos babám. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nem kúszott egyáltalán, egyből mászással kezdte és hátrafelé. Ez utalhat valamire?
2016. febr. 10. 19:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én másztam hátrafele is, sőt, hamarabb, mint előre. (szerintem ha kb 1 hét múlva nem kezd el előre fele is mászni, akkor lehet, hogy megkérdeznék egy orvost)
2016. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm is hátrafele mászott. Azon kívűl, hogy egy beképzelt bunkó, nincs baj vele.
2016. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Valószínűleg még nem oldódott ki nála a rükverc ízület. Ez általában az 5-8. hónap környékén szokott megtörténni. Amíg ez az ízület úgymond aktív, addig képtelenek a babák előrefelé menni. Ha 1 éves korig nem "fordul meg" az irány, akkor el kell vele menni először a háziorvoshoz, aki ha nem tudja manuálisan kioldani ezt az ízületet, akkor ad beutalót ízületi szakambulanciára, ahol a megfelelő eszközökkel orvosolják a problémát. Utána gyakorlatilag azonnal megfordul az irány, és a baba előrefelé indul meg:)

29N (ízületi szakmester professzor)

2016. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
a bébitaxit is hátrafelé kezdik :) mert tolatni könnyebb
2016. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Az, h kimaradt a kuszas, akar gondot is okozhat kesobb.

Nezesd meg konduktorral, en ezt tettem, es igy utolag bebizonyosodott, h jol tettem.

2016. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
teljesen normalis. en lanyom se kuszott sokat es hatrafele csinalt eloszor mindent ;) az egyik unokatesoja szinten farolos volt :)
2016. febr. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Ettől még van esély rá, hogy fog kúszni?
2016. febr. 10. 21:02
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

tanítani kell rá, anélkül ki fog maradni.

javaslat pl dévény

2016. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

3-as kicsit túlkomplikálta :D

a kicsiknél még arról van szó, hogy magukat tolni hátra arra hamarabb rájönnek, de a möozgásfejlődéssel és agyi idegpályák fejlődésével előre haladás lesz aztán belőle, nem az ízületek, nem 80 évesek :) , tán még ízületeik sincsenek :), kemény kövön is képesek mászni..

2016. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a 1,5 evesem most kezdett hatra fele moon walkolni...egesz nap azt csinalja pedig sose latott Michael Jackson klipept....akkor nekem is devenyeshez kellene vinni??? lol
2016. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!