Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hátrafelé mászik a 7 hónapos...

Katoonene kérdése:

Hátrafelé mászik a 7 hónapos babám. Ez normális?

Figyelt kérdés
Nem kúszott egyáltalán, egyből mászással kezdte és hátrafelé. Ez utalhat valamire?
2016. febr. 10. 19:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
utolsó ha 8-as válaszra reagáltál(habár nem hiszem)de szóval ott én a dévényest azért ajánlottam hogy ne maradjon ki a kúszás..kinek hiányzik egy diszlexiás probléma, vagy akármi
2016. febr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
mindnekinek szantam aki kisse tuldramatizal egy olyan mozgast amit a kornyezetemben kb minden masodik baba produkal
2016. febr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mit jelent, hogy ízületi szakmester professzor?
2016. febr. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ti tudjatok, de en inkabb hiszek szakembernek, mint itteni valaszoloknak. A hatrafele kuszast senki nem kifogasolta, mint irtam a kuszas kimaradasa okozhat problemat.
2016. febr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt, a kúszás kimaradt, először felült a lányom, először hátrafelé kezdett el mászni, majd kb. egy héten belül előre.

Jelenleg harmadik osztályos. Hogy okozott-e bármilyen tanulási nehézséget a kúszás kimaradása, azt azért nem lehet megmondani, mert egyébként is sajátos nevelési igényűnek számít (Asperger-szindrómás autista). Minden más szempontból tankönyvi volt a fejlődése, csak a kúszás maradt ki. Ami képességbeli lemaradása van, azokat a szakemberek egyértelműen az autizmusból eredeztetik, nem a mozgásfejlődésből.

Nem lett diszlexiás, intelligenciája átlagon felüli. Félévi bizije kitűnő lett (erős iskolában). Finommotorikában volt elmaradása, de már behozta. Én minden eddigi kivizsgáláson jeleztem, hogy kimaradt nála a kúszás (rengeteg pszichiáter, pszichológus, gyógypedagógus vizsgálta az elmúlt évek során), de eddig még senki nem tulajdonított neki jelentőséget.


Amúgy megoszlanak a vélemények, hogy a kúszás ÉS a mászás is szükséges-e. Vannak olyanok, akik szerint csak az a gond, ha mindkettő kimarad, mivel két nagyon hasonló mozgásformáról van szó, ugyanazokat az idegpályákat hangolja össze a kettő. Mások szerint mindkettő fontos, és ha az egyik kimarad, az is baj.

Én mindenesetre nem tudom, hogy lehetett volna rávenni egy 6-7 hónapos gyereket, hogy kússzon, amikor ő már mindenáron ülni meg mászni akart. Próbáltam én mondogatni neki, hogy a szakirodalom szerint szükséges, nem igazán akart rám hallgatni, erőszakkal visszanyomni meg nem akartam.

2016. febr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a szakemberek segítenek abban is hogy pl olyan gyereknél is, aki feláll kúszás mászás helyett hogyan lehet tanítani, hogy ne maradjon ki
2016. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!