Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sir a 1,5 éves gyerek...

Miért sir a 1,5 éves gyerek ha egy kiskutya van a közelében?

Figyelt kérdés

Nyilván nem bántja a kiskutya. Még új a hely és sir a kiskutya de a gyerek is sir, sőt kicsit hisztirohamot is kap.

Ha szalad utána a kiskutya sir vagyis inkább üvölt de nem vicces üvöltés.

Most együtt érzésből sir a gyerek vagy nem szereti a kutyát?

Vagy annyira új a helyzet mindenkinek hogy idő kell hozzá?

Van cica is 3 azok kintiek a kiskutya annyira kicsi még nem merjük kirakni.

A cicákkal nincs ez sőt ha beszökik a mami cica azért sir mert nem tudja megsimogatni.



2016. febr. 11. 16:08
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Huu! Időközbe már össze cimbiztek a gyerekkel!

Nem sir már a gyerekem a kutya is jól érzi magát a csóváló farkából itélve!

Köszi a válaszomat!

Beoltatjuk minél előbb! Féregtelenitve lett a kicsi!

2016. febr. 11. 19:41
 12/18 anonim ***** válasza:
67%

3 évnél fiatalabb gyerek mellé nem veszünk kutyát, 3 évnél fiatalabb kutya mellé nem vállalunk gyereket. Ökölszabály, de van realitása.

Szerencsétlen kiskutyának még az anyja mellett lenne a helye, hogy megtanuljon kutyául viselkedni és később kiegyensúlyozott "házőrző" legyen. Ilyen fiatalon elhozni olyan, mintha egy négyéves gyereket adnál be bentlakásos iskolába.


De ha már ott van, pár tanácsot kérlek, kérlek, kérlek, mindannyiótok érdekében, fogadj meg!


Először is vigyétek állatorvoshoz, hogy megvizsgálja. Valószínűleg kapni fog féreghajtót, esetleg oltást, chipet... gondolom, nincs neki.

Foglalkozzatok sokat a kiskutyával. Eleinte, az első hónapokban ne rakjátok ki, legyetek ti a családja a kutyacsaládja helyett. Ugyanúgy igényli, mint a gyerekek.

Ne spóroljatok a kutya táplálékán. Sokszorosan megbosszulja magát a silány minőségű táp (Pedigree és társai) hosszú távon. Megéri a drágább kölyöktápot megvenni, hogy ne az állatorvos pénztárcáját hizlaljátok.

Hagyjátok pihenni. Legyen egy kuckója, ahova visszavonulhat és ott soha senki ne háborgassa, semmilyen ürüggyel.

Soha ne hagyd kettesben a gyerekkel, egy percre sem!

A gyereknek tanítsd meg, hogy hogy kell hozzányúlni: a hátát, fejét megsimogatni, és hogy kell felemelni: óvatosan, két kézzel a hasa és a mellkasa alá nyúlni, megtámasztva a tenyereden. Nem a grabancánál fogva! Soha ne fusson előle, ne visítson hangosan a játék során, ne ijesszen rá.

Alvó, evő kutyát soha nem háborgatunk. Ettől függetlenül a kutyát neveljétek rá kicsi korától, hogy engedjen a szájába nyúlni, a kajájához nyúlni, és parancsra elereszteni, ami a szájában van. Minden nap szánjatok a gyakorlásra pár percet, nem kell több.

Vigyétek kutyaiskolába, ha nagyobb lesz és meglesznek az oltásai. Ott ellátnak jótanácsokkal mint kezdő kutyásokat. Ha nincs a közelben, olvassatok kutyás könyveket (Cesar Millan, Jan Fennel), hidd el, megéri.

Hordjátok sokat sétálni. Hiába van kert, a kutyának is szüksége van ingerekre, szocializációra, ezek nélkül frusztrált és félős lesz, és a félelem okozza a legtöbb kutyaharapást.

Legyetek következetesek, határozottak, de gyengédek. Ha valami tilos, azt mindig tilos, a rosszaságot azonnal (!! egy másodpercen belül!!) büntethetitek rákiáltással vagy óvatos szorítással, azon túl már hiába. Soha ne üssétek meg. Ha valamit jól csinál, azért azonnali dicséret jár. Legyenek szabályok, és tartassátok is be őket.

2016. febr. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ az utolsónak!

Megfogadom!

Külön van a kazános szobában!

Vettem neki pelust a földre. Jö minőségű junior káját ha a junior pedigree annak számit nem tudom. Meg egy premiere junior kaját. Van kis kickója. A gyerek nem tud bemenni hozzá csak ha Mi kinyitjuk az ajtót!

Estére bezárjuk napközben szokjuk egymást.

Nem tudom miért adták 5 hetesen. Pestről hoztuk egy lánytól. Labrador, beagle keverék!

Azt tudom. Ház nagy falat lesz kisgyerek mellett tudom, de már nagyon régóta vágytunk kutyára és most költöztünk kertes házba hogy meg is tehetjük kutyánk legyen!

Viszem oltani mát utána olvastam milyen kell neki. Minden simogatás után kezet mosunk még nincs oltva.

Veszek majd hámot és itt vidéken sétálhatunk. Mindenkinek jót tesz egyébként. Kellemesen elfáradunk. Szóval tudom hogy nehéz lesz de menni fog mert az apja is segit! Igen azt olvastam a kajájával különösen figyelni kell.

2016. febr. 11. 20:27
 14/18 anonim ***** válasza:
49%
Labrador-beagle keverékből soha az életben nem lesz házőrző. Családi hobbikutyának jó, de őrizni nem fog semmit.
2016. febr. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

Ez a kutya max kerti dísznek jó, házőrzésre nem való. A pedigree pedig szépen csomagolt szemét. Szinte semmi hústartalom, ellenben színezék, meg ízfokozó van benne bőven. Még a tescos táp is jobb.

Nézz utána a valóban jó minőségű tápoknak, amit a tvben reklámoznak, az nem az.

A pelenkát felejtsd el, ne tanulja meg? Hogy a házon belül szabad pisilni. A pelenka neki nem jelent semmit azon kívül, hogy a házban pisilhet. Később sokkal nehezebb lesz leszoktatni. (Ahogy előttem is írtàk, következetesnek kell lenni. Ha most bepisilhet, akkor később is megeshet, hogy azt hiszi, szabad. Hiszen te egyszer már megengedted neki.)

Nagyon felkészületlenül vettétek ezt a kutyàt...nem lesz egyszerű.

2016. febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Régóta vágytatok kutyára??? Ehhez képest semmit nem tudsz azon kívül, h 4 lába van és ugat...gratulálok...
2016. febr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

" Nagyon kedves " hozzászólásokat kaptam! :( Tisztelet a kivételnek!

Ismét nem csalódtam az emberek segitőkézségében!

Ismét tisztelet a kivételnek!

Szánalmas hogy emberek ilyen bunkók!

A teszten megbuktak.

2016. febr. 12. 14:31
 18/18 A kérdező kommentje:

Royal canint kap a kicsi kutya és összebarátkoztak a lányommal!

Pesztrálva van egész nap!

A bioplanbol nem találtam juniort.

Szóval köszönöm annak a két embernek a válaszát!

Azt megfogadom a többi meg elmehet a fenébe!

2016. febr. 12. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!