Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám sohasem szopizza meg...

Kisbabám sohasem szopizza meg a napi előirt mennyiséget, mégis hizik?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,amikor a testsúlyt beszorozzuk 150-el,és elosztjuk az etetések számával.2 hónapos,szépen hizik,fejlődik heti 150-200grokat.
2010. márc. 30. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Más az anyagcseréje. Felnőttek között is van olyan, aki nyakra főre eszi sütit és mégsem hízik egy grammot sem, van aki meg már attól is, ha elmegy a cukrászda előtt. Ne aggódj emiatt!
2010. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem ette meg soha az előírt adagot és mégis hízott és nőtt. Ne aggódj.
2010. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez egy régi elavult módszer, amely talán a tápszeres gyerekek adagjának a kiszámításához jó, de az anyatejesekéhez biztos, hogy nem. Nekem is elkezdte ezt mondogatni a védőnő, szerinte keveset evett a gyerekem, aztán egy hét alatt fél kilót hízott. Azóta csöndben van. Jobb, ha nem méregeted, csak idegesíted magad vele, semmit nem segít, ha éhes úgy is adsz neki még, ha meg nem éhes, úgysem fogad el többet nem? Én legalábbis ennek a módszernek a híve vagyok, a gyerekem elmúlt 6 hónapos, rendesen gyarapodott a súlya, és anyatejes. És mielőtt lehurrognának, nekem is voltak bővebb ill. szűkebb napjaim is, már ami a tejmennyiséget illeti.
2010. márc. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2 gyermekes anyuka vagyok, de én itt találkoztam először ezzel a 150 milis dologgal. Soha nem mértem a gyerekek étkezéseit, sosem tudtam mennyit esznek, annyit ettek, amennyit kértek. Így is gyönyörűen fejlődtek.

A védőnőm sem oktatott erre a számolgatásra, havonta mérte a fiaimat, meg volt elégedve, innentől kezdve nem foglalkoztam semmivel.

Hol többet, hol kevesebbet szoptak, a nagy 14 hós koráig, a kicsi még szopik 15 hónaposan.

Amíg hízik, gyönyörűen fejlődik ne foglalkozz a számokkal, mert csak idegesíted magad!

2010. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ó, én mértem a fiamat, mint a kisangyal, aztán idegbajt akartam kapni, mert kb. 60%-át ette meg az úgynevezett előírt mennyiségnek. A védőnő nekem is mondta, hogy kevés, de közöltem vele, hogy amíg hízik a gyerek, addig nem tömöm meg pótlással, elvégre mindenki azt mondja, bízzuk rá a kicsire, eszik, amennyit akar. Végül a párommal egyetértésben elpakoltuk a mérleget, és nem foglalkoztunk a dologgal többet. Heti egyszer elővesszük, és megnézzük hízott-e, de ennyi. Most 8 hónapos múlt, és több, mint 8 és fél kiló, nagyon szépen gyarapszik.

Tehát nyugalom! A kicsikédnek bőven elég, amennyit eszik!

ҝ

2010. márc. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sosem mértem egyik gyereknél sem mennyi anytejet ettek.

Éhes gyerek ordít, a nem éhes meg úgysem fog enni.

A kicsi 1 éves, még szopik

2010. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!