Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig sterilizaljatok a...

Meddig sterilizaljatok a babatok dolgait?

Figyelt kérdés
Gondolok itt: cumi,cumisuveg,evoeszkoz. En egy heten 1szer szoktam forro vizben kifozni,egyebkent minden hasznalat utan forro vizzel eloblitem. Hany hos korig ajanlott a kifozes? ( a ragokait kb 2 hetente elmosom,plusseit havi 1szer kimosom)
2016. febr. 14. 21:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én minden nap végén főztem

olyan 1 éves korában hagytam el(ami valszeg túlzás volt részemről, de nem mertem leállni vele)

2016. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos koráig.
2016. febr. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mivel én lusta vagyok és gyűjtöm a cumisüvegeket, már elkezdhet bomlani egy-két nap után (sok cumisüvegünk van, mert lusta vagyok). A cumi megy elmosva a sterilizálóba, a cumisüvegeket pedig mosogatógépben mosom, 60 fokon. Mivel 7 üvegünk van, 2-3 naponta kell csak egy szusszal megcsinálni.


Már lassan két éves, inkább folyadékpótlásként használom a tápszert. napi 1-2 cumisüveg fogy.

2016. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Most másfél éves, de mint mindig, én minden használat után kifőztem a cumisüveget, cumikat naponta-kétnaponta egyszer.
2016. febr. 15. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én mindent mikrós sterilizálóban sterilizáltam. A cumisüvegeket, addig sterilizáltam, amíg tápszert vagy tejalapú gyerekitalt kapott (tehát 2 éves koráig), minden használat után. Ha csak vizet ivott belőle, akkor minden este. A cumikat szintén minden este, természetesen, ami leesett, azt azonnal elvettem tőle (kapott másikat, volt egy pár), de egy körben sterilizáltam este. Az evőeszközeit szintén 2 éves koráig sterilizáltam. Igyekeztem olyat venni, ami mikróban fertőtleníthető, ami nem olyan volt, azt folyékony fertőtlenítőszerrel vagy Neomagnollal fertőtlenítettem.
2016. febr. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

8 honapos, estenkent berakom a goz sterilizaloba a cumijait, cumisuveget, kanalat, kistaljat.

2-3 hetente az osszes jatekot sterilizalo folyadekba.

2016. febr. 15. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Megnyugodtam,mert azt hittem,tulzasba viszem a sterilizalast. De a valaszokbol itelve nem:)
2016. febr. 15. 07:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem ilyen vagyok. Mióta szilárdat is eszik, nem terilizálok. Amikor evőeszközt kezdett használni, azokat használta, amiket mi, fémet, nem műanyagot. 2.babámmal nem használunk semmit, amit sterilizálni kéne. Van egy cumija, egy héten egyszer ha a szájában van. Forró vízben elmosom, ennyi. Elsőnél még volt cumisüvegünk, akkor mikrós sterilizálót használtunk, de nem vittük azt sem túlzásba. Igazán beteg még nem volt pedig 2.5 éves már a nagy.
2016. febr. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt olvastam 1 éves korig ajánlott szóval biztos nem hagyom addig abba de simán el tudom képzelni, hogy majd én sem merek leállni róla akkor se. :)

Egyelőre 4,5 hónapos a babám és mindennap kifőzöm az üvegeket, 2 van neki meg egy vizes de azt ritkábban szoktam, 2-3 naponta.

2016. febr. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

első vagyok nekünk is több cumisüveg volt, minden használatlán sterilizáltból ivott és csak nap végén főztem ki az összeset, így kövi nap megint rendelkezésre állt pár steril üveg

(igaz elején szopizott, később lett csak pótlásos, műa. evőeszközeit is főztem, én nem használtam volna fémet az ínye miatt)

2016. febr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!