Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fürdés előttre vacsorára...

Fürdés előttre vacsorára zabpelyhes gyümölcsöt szabad adni 7 hónapos kisbabának? Nem terheli meg a gyomrát? Aztán még szopik fél-1 órára rá elalvás előtt.

Figyelt kérdés
2016. febr. 24. 18:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg attól nem kell tartani hogy monjduk ezzel jól lakik és aztánnem szopik eleget az éjszakára?
2016. febr. 24. 18:08
 2/9 anonim ***** válasza:
a gyümölcs nem jó vacsorára. zöldséget inkább vagy tejpépet, sinlacot ilyesmit
2016. febr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ha rá fél órára szopik, akkor nagyon későn van a vacsi..hogy vannak az étkezéseitek?
2016. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egyébként ha amúgy átalussza az éjszakát, akkor neki biztos jó így...az nem feltétlenül baj ha nem lóg a ciciden egész este.
2016. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez uzsonnára lenne jó, vacsorára annyira nem, mert meghajthatja,+ a gyümölcs amúgy sem túl jó lefekvés előtt. Mennyi idős? Az is lehet hogy még maga az anyatej is elég neki vacsira, viszont ha már nagyobb, akkor ehet mondjuk főzeléket, de ne fél órával cicizés előtt, hanem legalább 2-3 órával.
2016. febr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 LadyLoss ***** válasza:

Én szoktam adni zabpelyhes gyümölcsöt, vagy gyümölcsös husit vacsorára. 7körül megeszi, majd 8kor fekvés akkor még szopik. Én lányomnak nem okozott gondot. Most 9,5 hós, de 7-8 hós kora óta így lakul a vacsora-fektetés. De tök mindegy mit adok neki vacsorára, a szopi alap még alvások előtt nála.

Próbáld ki, és szűrd le a tapasztalatokat! :)

2016. febr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Uzsonnára szoktam adni.
2016. febr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát neem alussza át az éjszakát dehogyis... ezért is próbálok okoskodni. Nagyjából így néz ki:

reggeli szopi 6-7 körül

"ebéd": főzelék + szopik 11 körül

uzsonna 2 körül: gyümölcs és szop

majd 5 körül egy akárminek is nevezzem (?): szopik

és aztán 8körül alszik el, előtte szopik.

és én is így gondoltam mint LadyLoss, hogy előtte fürdés előtt 7kor kap egy kis valamit. De te LadyLoss hogy csinálod? Előtte mikor eszik és mit? És annyit adsz neki amennyit megeszik vagy te szabod meg a mennyiséget? (a vacsoránál)

2016. febr. 25. 09:43
 9/9 LadyLoss ***** válasza:

Annyit adok neki amennyit megeszik, amennyit kíván. Ha elfogyott az edénykéből és enne még, csinálok, ha a felénél elutasítja nem erőltetem.

Nálunk így alakult a napirend, hozzáigazítva az ovis nővéréhez:

fél 7kor szopik

fél 9kor gyümölcs

fél 12 (mielőtt indulunk az oviba a tesóért) még egy kis gyümi vagy kenyérke, csak hogy kibírja ebédig

13kor ebéd főzelék, majd altatáskor szoik

16kor uzsonna, kenyér, kölesgolyó, gyümölcs zabpehellyel

19kor vacsora gyümölcsös husi

20kor fektetés elalváshoz szopik


De ez annyira más minden családnál/gyereknél, hogy kár azon rugóznod, ki hogy csinálja napközben.

Szoptasd amennyit kéri, fokozatosan adj ételféleségeket és figyeld a reakcióit, mit szeret jobban, mitől fáj a hasa stb.

Az hogy nem alussza át az éjszakát, nem a napközbeni étkezésektől függ. Óriási tévedés! Ez a csecsemőkor és a kisgyermekkor velejárója.

Nyugalom, nem marad így, mindig gondolj arra, hogy ez is el fog múlni. :)

2016. febr. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!