Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba körömvágása? Hogyan?

Kisbaba körömvágása? Hogyan?

Figyelt kérdés
Öthetes kisbabàm kezein vágni kellene a körmöt - eléggé karistol már, nem szeretném ha megkarmolná magát, de el se tudom képzelni, hogy lehet azokat az apró körmöket biztonságosan levágni a miniatűr ujjacskákról... 0+ körömcsipeszünk van. Kinek milyen póz, praktika vált be a körömvágás kivitelezésére?
2016. febr. 26. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Éneklés. Máshogy kivitelezhetetlen nálunk.. leteszem a franciaágyra és mellé megyek úgy vágom neki, én mondjuk babának való ollóval de szerintem az majdnem mindegy.
2016. febr. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Van lekerekített végű babaolló, én azzal vágtam egészen kicsi kortól. Nem volt bonyolult. Mostanában (9 évesen) több gondot okoz a körömvágás, mint babakorban. :)
2016. febr. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legegyszerübb az volt, hogy amikor aludt, közben vágtam le neki - akkor ugyanis teljesen laza volt, nem kellett erövel tartani a kezét.
2016. febr. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tippeket! Mindig kalimpál a kis kezeivel, esetleg etetés, vagy alvás közben kéne próbálkozni...?
2016. febr. 26. 18:24
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem a felnőtt körömolló simán levágta...a csipesz nekem nagyon nem vált be.
2016. febr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a kéthetesemnek álmában vágom le. A nagytesóval is így csináltam, amíg ez kivitelezhető volt. Nade amikor már nem, akkor kétemberes munka volt a köröm vágás :D Amíg ilyen pici, addig még könnyű, majd akkor jön a neheze, amikor már el tud menekülni :D
2016. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
alvás közben, vagy evés közben igen, eleinte én is úgy vágtam...aztán kb. 4-6 hónapos kora között tiltakozott..de 7 hónapos kora óta engedi, hogy levágjam.
2016. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bella169 ***** válasza:
100%

Szoptatás közben. Akkor belefeledkezik a cicibe és nem tiltakozik.

Én ágyon fekve szoktam szoptatni nem ülve. Ha a bal mellemből eszik akkor pont kézreáll. Igy pár perc alatt lehet végezni

2016. febr. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Jelenleg 11 hós a fiam. Leültetem a pelenkázóra, amíg nézi a mesét/zenét/reklámot, fogom a kezét és simán vágom a körmét. Néha elhúzza, kicsit feszíti a karjait, de inkább csak kíváncsian nézi. Általában 1 reklámblokk bőven elég a procedúrához. Sajnos a lábain nem ilyen egyszerű, ott néha apa segítsége is kell. Még jó, hogy azt ritkábban kell vágni. Nem is olyan régen a reszelőt is elkezdtem nála használni, és azt is ugyan úgy engedi.


Pici kora óta így csinálom, csak ugye akkor még nem a pelenkázón ült, hanem az ágyon feküdt. Illetve inkább az éneklésem és más zene kötötte le.


Valamint mindig elmondom neki épp mi fog történni, a kezdetektől. Megmutatom az ollót, a körmeit, stb. Eddig nem volt hiszti, sérülés, vagy bármi, pedig volt, hogy az én sima körömvágómmal vágtam neki.


Ha most kitalálsz egy megfelelő rituálét, akkor ő is megszokja és nem lesz később sem probléma.

2016. febr. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2016. febr. 27. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!