Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan lány, aki...

Van itt olyan lány, aki bevállalna 8 gyereket?

Figyelt kérdés
Abba a problémába ütközök mindig, hogy a lányok nagy része nem vállalna be, csak legfeljebb 3 gyereket... Pedig még száz éve természetes volt... :/ 17/F

2016. febr. 27. 19:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
66%

Figyelj, száz éve a férj gondoskodott a család anyagi helyzetéről. Majd ha felnősz és lesz annyi pénzed, hogy eltartsd a nejed és a 8 csemetét akkor lesz esélyed találni olyan gyerekszerető nőt aki bevállalja.

Plusz száz éve az is természetes volt, hogy a 8 babából csak 3-4 élte meg a kamaszkort.

2016. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
14%
Én semmi áron nem vállalnék be 4 gyereket sem, nemhogy 8-at! Eleve úgy neveltek, hogy ne legyek állami pénzeken élősködő nagycsaládos 7-8 gyerekkel. Ez az első nyomós érvem: nem szeretnék olyan lenni, akit sokan lenéznek életformája miatt (megjegyzem, szerintem jogosan).
2016. febr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
55%

Önszántukból nagyon kevesen. Ahhoz nagy-nagyon jól kell keresni, de az a nő aki jól keres, az évekig tanult valószínűleg, vagy sikerre vitt egy vállakozást, na ezek pont nem fognak 8-at szülni, h aztán szétessen, amit összehoztak.

Vagy a férjnek kell nagyon jól keresni, de manapság már minden bizonytalan. még a jól kereső férjnek is lehet csak pár évig megy jól. Mi lesz utána a 8 gyerekkel?


Na meg 8 terhesség kihordása, 8 szülés azért eléggé megviseli a női testet, és akkor finoman fogalmaztam. Talán a teljes amortizáció jobb kifejezés. Egy szülés még a mai világban is nagyon kockázatos, kevesen vállalják be 8-szor.

2016. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

1: Azért a gyerekhalandóság nem 50%-os volt... Nyilván nem vagyok hülye és nem akarok 8 gyereket anélkül, hogy ne gondoskodnék egzisztenciáról. Ezt persze elfelejtettem megemlíteni az elején. (bocs)

2: Ha a nagycsaládosokra úgy tekintesz mint, akik állami pénzen élősködnek, akkor már kezdem érteni, hogy miért vannak szarban a demográfiai mutatók.

2016. febr. 27. 19:43
 5/37 A kérdező kommentje:

3: Köszönöm a válaszodat! Természetesen megértem, és tiszteletben tartom az álláspontodat. Az anyagi részével kapcsolatban válaszoltam az előző bejegyzésben. Lehet én is azért vagyok ilyen, mert szeretem a gyerekeket.


Nekem igazából az a fura, hogy sokan egyáltalán és vagy alig akarnak gyereket (pedig megtehetnék). Mintha utálnák őket és ez nagyon idegesít...

2016. febr. 27. 20:02
 6/37 anonim ***** válasza:
35%

Én nem tudnàm magam elképzelni ugy hogy az utcàn vonuljak mintha egy bölcsödés gyerekcsoportot vezetnék. Angelina Joliékban sem lâtok igy csalàdiassàgot csak mint egy turistacsoportot vagy hasonlo.

Ebből kiindulva szerintem az vàllalna nagy csalàdot aki abban nőtt fel és az neki a természetes.

2016. febr. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
24%

Plusz be se férnénk egy autóba, szabàlyosan busz kellene egy csalàdi nyaralàshoz.

Én tuti nem ez vagyok, és szerintem alig van,aki màs.

2016. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
37%

Bocsi, 2. vagyok, véletlen elküldtem hamarabb, szóval: A másik pedig: tegyük fel, lenne 8 gyerekem. Ennyi gyerkőc mellett nyilván nem tudnék dolgozni, max. otthonról valami csekély pénzért, vagy ha újra rendes munkába is szeretnék állni, sok év kihagyás után valószínűleg nem tudnék elhelyezkedni, bár ez szakmafüggő is. Na most, a kenyérkereső az apjuk lenne. Mi történne, ha őt neadjisten' érné valami baleset, hogy nem tud munkába állni többé, rosszabb esetben még ő szorul ellátásra(ennél az esetnél rám hárulna a gondozása, nekem sem lenne tehát még annyi jövedelmem sem), de legrosszabb esetben elhalálazik... A családnak ezek után nem segítségként jönne a normális dolgozók adója, hogy továbbra is azon felfogás szerint éljenek, amit egyszer az osztálytársam szájából hallottam: "lenne rá pénzünk, de minek fizetnénk, ha ingyen megkaphatjuk?", és nem dobálnák ki az értékes holmikat, amiket INGYEN kapnak (egyszer adtunk egy teljesen ép jégkorcsolyát egy nagycsaládos osztálytársamnak, mert rám nem volt jó, de nekik meg nem tetszett, és egyszer sem használta egyikőjük sem...), hanem hálát adnána, hogy végre, végre megjött a segély! Ha majd gyereket vállalok, azt biztosan úgy fogom tenni, hogy akkor, amikor meglesznek a megfelelő körülmények,és nem az ingyen dolgok reményében egy 3. gyereket(mert a jövőben a 10 milla reményében sok-sok "3." gyerek fog születni)

Egyébként pedig a kulcs ott van, hogy 100 éve. Ma már nagyon nem az a világ van, mint 100 éve. :)

Tehát neked is azt mondom, ne vállalj ennyi gyereket, csal ha tényleg 100%-osan biztos vagy benne, hogy a nagggyon jó(8 gyerekre sok pénz kell) anyagi helyzeted jó is marad. :)

Most majd biztos lepontoztok, de nekem ez a véleményem. :)

+ Bocsi hogy áttértem T/3-ba a szöveg közepe táján. :)

2016. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
70%

Több mélyen hívő családdal találkoztam már, ahol ennyi, vagy több gyerek volt.

Templomok környékén keresgélj. ;)

2016. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
64%
Biztos találsz ilyet, épp ma vittünk egy anyaotthonba adományokat, ahol az egyik anyuka büszkén mutatta 12 csemetéjét. (A véleményem inkább megtartom)
2016. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!