Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hat és fél hónapos kislányom...

Hat és fél hónapos kislányom semmit nem fogad el az anyatejen kívül. Volt más is hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Eddig almával, barackkal, sütőtökkel próbálkoztam. Sem lé, sem pép formájában nem kérte. Nagyon jókedvű, amíg próbálom kóstoltatni, de eddig egy csepp sem ment le, mindent "visszabrümmög".

Leginkább a glutén bevezetése miatt vagyok tanácstalan.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy hogyan tovább?

Előre is köszönöm.



2016. márc. 5. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.


Nagyon ismeros helyzet :)

7 eves a kisfiam es O sem fogadott el semmit az anyatejen kivul.8-9 honapos kora korul kezdte kostolgatni a barackot,almat.de mar 10 honapos volt mire egy etkezest ki tudtam valtani.

Mielott lehurrogna barki a fejem,teljesen megfeleloen fejlodott,sott!!kis hurka gyuri volt.olyan igazi vasgyuro.

Annyi hatranya lett a dolognak,hogy sokaig tartott mire a darabos eteleket fuldoklas nelkul meg tudta enni.pl a spenotban a krumplit masfel evesen ha csak villaval nyomtam szett attol fuldoklott.

2,5 eves koraban szokott le a cicirol.azota is stam eeszseges kisfiu,evente max 2 szer beteg.

Amig a tejed eleg taplalo a lanyodnak szerintem ne aggodj.beszeld meg esetleg a vedonovel,hogy gyakrabban leviszed egy gyors meresre.es mellette probalkozz a hozzatapival de ne eroltesd.

Jo egeszseget Nektek!

2016. márc. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyik lányom egy éves koráig csak szopni akart. Max. egy-két kanállal fogadott el bármi mást. Úgy tudtam nála először kiváltani étkezést, hogy házon kívül etettem, mert házon kívül már nem kért cicit, és egy kiadós séta után éhes is volt, és elfogadta a gyümit, főzeléket. De ez rendesen egy éves kora után volt. vannak ilyen gyerekek, akik ragaszkodnak a tejhez sokáig. A másik gyerekem meg hat hónaposan már többdeci főzelékeket evett egy étkezésre...

Valószínűleg a kislányod még nem érzi úgy, hogyezekkel az új ízekkel jó is lehet lakni, bár tetszik neki. Szerintem a glutén is ráér pár hónapot, az is lehet, hogy épp egy kiflivég vagy egy keksz lesz az első, amit szívesen elnyammog, és nem a pépek.

Tanácsot? Őszintén szólva fél éves kortól én megelégedtem azzal, hogy megnyalta, és csak egy éves kora körül kezdett "zavarni", hogy nem eszik mérhető mennyiséget. Úgyhogy én azt mondom, amíg gyarapszik rendesen, ráértek.

2016. márc. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek, hogy válaszoltatok.

Szerencsére rendesen szopizik a kislányunk és elég husi baba; akkor nem pörgök a témán, majd eszik, amikor akar.

2016. márc. 5. 22:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor várj még vele, nem jó ha erőlteted. (Erőltettem én is, az eredménye az lett, hogy megutálta az egészet, szinte semmit nem fogad el még egy évesen se.) Ha van tejed, akkor főleg nem baj. A még újabb kutatások szerint a glutén 4-7 hónapos kor közötti bevezetése nem csökkenti a gluténérzékenység esélyét, ráér később is bevezetni. Esetleg majd a vasra kell figyelni, rossz evő babáknál előfordul a vashiány. (Ne ránézésre mondja meg az orvos, vérvétellel kell kimutatni.) De szerintem ráértek a vérvétellel.

Sok baba eleve nem is péppel kezdi a hozzátáplálást, hanem szilárd táplálékkal. BLW-igény szerinti hozzátáplálás a neve a módszernek. A lényege, hogy megvárják, amíg a baba felül magától, mert akkor lesz elég érett az emésztő rendszere hogy egyen, és kilökje a szájából a túl nagy darabokat, illetve meg kell várni, amíg az ujjaival fel tudja csipegetni az elé tett darabokat. Elvileg ez kevésbé fulladásveszélyes, mint ha pépesről állna át a baba szilárdra (ami ugye minden hagyományosan táplált babánál egyszer elő fog fordulni). Illetve fontos, hogy a baba egyedül eszik, nem az anyja teszi a szájába a kanalat vagy a falatot. Én nem ezzel a módszerrel etettem, de aki így csinálja, az esküszik rá, hogy jó módszer. Nézz utána, hátha ez jön be nálatok. (Fb.-on is van egy ilyen csoport)


De ha péppel akarod tovább folytatni, szerintem akkor is várhatsz egy kicsit, amíg jobban elfogadja (de akkor meg már lehet, hogy a BLW-re is alkalmas lesz)

2016. márc. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is.

Erőltetni biztos nem fogom, én is megtanultam a kisfiam esetében, hogy az nem vezet sehova.

A BLW-ről hallottam, de csak nagyvonalakban ismertem, rákerestem a pontos menetére, lehet, hogy ez lesz a megoldás, mert amikor eszünk, azt szívesen nézi a kislányunk, érdekli, ami az asztalon van és ülni is tud már magától.

2016. márc. 7. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!