Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves a babám és még...

Másfél éves a babám és még nem beszél! Kezdek félni hogy valami gond van!?

Figyelt kérdés
Olyan egy éves kora körül mondogatta hogy mama , baba , még az apát is! De mintha elfelejtette volna ezeket mostmár csak utánozza a dolgokat állat hangok autó hangja stb...! Más is van hasonló cipőbe? Ja és alvás gondunk is van , még mindig fel ébred éjszaka, nem sír soha de játszik egy kicsit, pelus csere és alszik tovább de ez kb 2 óra hossza másnap meg 11 ig alszik ! Jolvan ez így?
2016. márc. 17. 21:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%

Ha fél év alatt se fejlődik, akkor az jelenthet rosszat.


De saját magad megnyugtatására vidd el egy korai fejlesztő központba, ott felmérik és megmondják, hogy mi újság vele.

2016. márc. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azzal semmi baj, hogy nem beszél, de az éjszaka nem játékra való, és délelőtt sem kéne 11-ig aludnia. Legalább egyedül van el magában a sötétben, vagy te szórakoztatod? Pelust sem kéne éjjel cserélni normális esetben.
2016. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

az én fiam is ezt csinálja, éjszaka felébred és játszik..majd másnap fél10 ig alszik..

egyébként mi nem szorakoztatjuk éjszaka, be se szoktam hozzámenni..sot az ágybol se kelek ki :D csak éppen hallom, hogy énekel..beszélget...ugy nevet, mintha valaki csiklandozná..majd szépen visszaalszik.

beszélni o se nagyon beszél, csak pár szot. de o kétnyelvu gyerek lesz, ugyhogy betudom ennek.

2016. márc. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell még beszélnie, szerintem az se gáz, ha játszik éjjel, pelust mondjuk nem tudom minek cserélsz, attól csak éberebb lesz. Viszont az engem is aggasztana, ha "visszafelé" fejlődne. Viszont olyan is van, hogy valamit gyakorol, aztán megunja és mást gyakorol, lehet, hogy ő most épp hangutánoz. Kérdezz rá a védőnőnél azért, de ha csak az van, hogy más hangokat ad az eddigiek helyett, az szerintem normális.
2016. márc. 18. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A mama, baba, apa tudatos szó volt vagy csak éppen abban a fázisban volt, hogy úgy gagyogott, és ráfogtátok? Én erre tippelek, és akkor szépen halad a fejlődésben. Először ezeket mondják, majd jönnek az állathangok, amiket Te magad is írtál. Ezután majd választékosabban gügyög, lesznek félszavak, amik már jelentéssel bírnak. Ku=kutya, ilyesmi. Szóval tippem szerint ez egy tökéletes beszédfejlődés, és nagyon időben van.
2016. márc. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nincs gond, csak nagyon-nagyon kevés másfél éves gyerek beszél mondatokban. Az én lányom is alig mondott szavakat ilyenkor, majd 6-7 hónap múlva megeredt a nyelve. Szinte rögtön összetett mondatokban kezdett karattyolni, nagyon választékosan.

Az alvással nálunk is sok gond volt, hónapokig kelt hajnali 3-kor és nem lehetett visszaaltatni, ő játszani akart...szerintem ez sok gyereknél van így.

2016. márc. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ő szorakoztatja magát én már csak akkor szoktam valami játékot berakni neki amikor unalmába elkezd sikitozni h csendbe legyen mert van h hajnalba jár a férjem dolgozni és nem tud tőle aludni! Egyépként nem szokott sötét lenni annyira a szobába mert ezt már a legesleg elején elrontottam h megy éjszaka a tv! Mostmár mese megy nonstop a tv be mert ha nem hisztizik! A védőnő szerint minden jol van , a beszédre meg azt mondta h majd az ovodába másnem rákényszerül h beszéljen mert itthon nincs rákényszerülve h megértesse magát !
2016. márc. 18. 07:02
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja egy kérdésre nem válaszoltam! Igen úgy vettem észre h tudatosan mondta kb 2 hónapig nagyon ment neki sőt még volt h a kakát is mondta amikor bekakált ez csak pár alkalommal de ebbe nem vagyok biztos h tudatos volt mert amikor én kérdeztem tőle pl. Játék közbe h van kaka ? Mondta h kaka ... és vol :) ja és a nem szó az nagyon megy! A fejét rázza pl amikor eszünk és nem kell neki több! Még azt hozzá tenném hogy mászni is későn kezdet el azt mondta a védőnő h már nem is fog és egyszer csak mint a profik le se lehetett lőni :) tehát nem értem ... lehet h most is így lesz ?
2016. márc. 18. 07:10
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A hatalmas probléma az éjszakai tv-zés... ezt mégis hogy gondoljátok? felnőtt embernek sem egészséges, nem hogy gyereknek... így hogy tud pihenni az agya? Megmondom: sehogy.

Kapcsold ki, ha hisztizik egy pár napot, akkor hisztizik, majd megszokja és fog normálisan aludni... és játékot is minek teszel neki az ágyba?? így sose fogja megtanulni, hogy az éjszaka nem játékra, hanem alvásra való...

Én is első babás vagyok, de azért ekkora szarvashibákat véteni... ne haragudj, de ha az ösztöneid nem segítenek, nem szégyen a neten utánanézni a dolgoknak...

2016. márc. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ennyi idosen meg egyaltalan nem gond. Ha fel ev alatt se lesz változás akkor kezdj aggódni.
2016. márc. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!