Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 23 hónapos kisfiad mennynit...

23 hónapos kisfiad mennynit beszél?

Figyelt kérdés
az én kisfiamnak kb 15 szava van, érdekelne a hasonló korúak mennyit beszélnek.
2016. márc. 24. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
21 hónaposom mondatokban beszél (mama bibis a szád, anya segíts kapcsojj villanyt, hol van ez hol van az, markolót láttunk a sétánál stb), a szókincsét nem tudom, úgy 300-400 szó lehet. De ő kislány.
2016. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem 22honapos a kisfiam,de kb negy szot mond..erteni egyertelmu hogy mindent ert,de meg nem beszel..en egyenlore nem aggodom,lehet ket het mulva Mar tizszer ekkora lesz a szokincse..
2016. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

22 hónapos korában már összetett mondatokban beszélt a kisfiam, több száz szavas szókincse volt és elég tisztán, idegek számára is érthető módon beszélt.

De ez nem jelenti azt, hogy a te kisfiad bármivel el lenne maradva! Nyugi, igazából a beszédfejlődés bármikor olyan szinten beindulhat, hogy lehet, hogy fél év múlva meg örülnél 5 perc csendnek!:) Szóval ne aggódj, ezzel sincs semmi gond. A legtöbb gyerekre ennyi idősen nem az a jellemző, hogy összetett mondatokban tisztán és érthetően beszélnek.:)

2016. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is 10-15 körül van, minden szót eddig egyszer használt általában utánunk ismétel egy egy kiragadott szót. Kb olyan szinten hogy a tejcsi az decsi, a narancslét vagy a vakvarjut is pl teljes magyartalanul ejti ki, inkább szeret hangutanzo szavakat hasznalni,mert tetszik neki a szavak csengése pl amikor zümmögtem mert darazsat játszottam, akkor ő is zümmög v a kutya ugatas stb


Testvére nincs, ugy tudom azok a gyermekek gyorsabban fejlodnek, ahol van huzoerő.


Rokonságban jellemző hogy 27. Honap körül beszélnek már a gyerekek 2 szavas tőmondatokban beszélnek, addig van még fél évünk, szerintem várható nálunk is.

2016. márc. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*kisfiú
2016. márc. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

23 hónapos:

aja, apa, mama, papa, tűz, víz, csíp, gomb, gombóc, cipő, kupak, tető, nem, hallo, hajo, kuka, ruha

hirtelen ezek jutottak eszembe.

Ezen kívül is beszél, csak ahhoz szótár kell.

A keresztneveket egyáltalán nem mondja, meg sem próbálja, helyette mindenkit elnevezett magának valami tulajdonsága, vagy szituáció alapján. Van, aki kopogott, van, aki elbújt, van, aki nyávogott, tiltakozott, síet stb. és a hangutánzással utal rájuk.

Amúgy kb. mindent elmutogat magyaráz és meglepő dolgokat is pontosan megért, de a szókincse rendes kimondott szavai azok kb. amiket felsoroltam.

2016. márc. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

No, a mi fiunk 212 hónapos,egyáltalán nem beszél,csak gagyog.Én nem aggódok,orvosok szerint rendben van.

Értelmes,egyedül iszik pohárból,eszik kézzel (kanállal ritkán),kirakózik,ollóval papírt vág,firkál stb.Csak nem beszél még egyáltalán.

2016. márc. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!