Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékai vannak a két...

Milyen játékai vannak a két év körüli gyermekednek?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 1. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sok minden, pl. labdák, hinta, homokozókészletek, talicska, dömper.

Legó duplók, műanyag állatok, kockák, nagyméretű puzzle-k, kirakók, golyópálya, kisautók, könyvek.

2016. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

21 hónapos. most épp a puzzlekra van rákattanva, de imádja a mesekönyveket, szerepjátékozni a babájával, a plüss állataival, megfürdeti őket, megmossa a fogukat, van néhány silvanian family figura a gyerekkoromból, azokkal játszik legszívesebben.

imádja a duplot is, ha olvasok neki, kint homokozni, hintázni, csúszdázni.

van néhány autója, azokat is eltologatja, a memóriák egyenlőre nem érdeklik. van egy vonata, hozzá sín, azt is szereti összerakni és nézni ahogy megy körbe körbe.

Gyurmázunk, zsírkrétázunk, nyomdázunk, ezeket is imádja, mágneses rajztáblát szóval mindent ami kreatív. szereti fel rakosgatni a sakktáblára a sakkbábukat, nézegetni a kártya pakliból a lapokat, rámolni a konyha bútort. :)

2016. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Megtenné vki hogy linkel egy ennyi idősnek valo puzzlet? Mindig olvasok rola de gyermekem el nem tudja kepzelni hogy sok darabbol hogyan lesz kép...és én sem hogy ennyi idősen higy tud puzzke ozni egy gyermek..

Van 9 darabos kockája minden oldalon képpel, hát én szoktam neki kirakni, ő mindig összedurja, a képre nem is kivancsi..itt neg nahy puzzle maniás gyerekekrol olvasok mindig...


Amugy a fent felsorolt játekai vannak, kivéve ezt azt.pl nincs sínrendszeres kisvonata mert játszóházban tesztelve nem érdekli, viszont a kisautók az élete. Van hozzá híd meg liftes pálya csúszdával, egy mini műanyag játék.

Vannak konyvei persze, plüssei is, talicska, motor, nagyon szereti még a nyomkodhatos jatekokat ( nevuket sajna nem tudom de lényege mint pl a jatekmobiltelefonnak, kulonbozo gombok kulonbozo hangokat jatszanak le kulonbozo színek formák, tekerhető, lapozhato dolgok) kb mint a tanuloasztal. De kezdi unni őket talán uj kellene. A tanuloszék amugy semmire nem tanította de lekötötte, de már csak arra használja hogy elvigye es ráállva elerjen valamit.

Állatok nemigen kötik le, igy az kimerul pár plüssben néha szivja az orrukat vagy eteti őket meg felcsimpaszkodtatja a majmot a nyakába vagy viszi bébitaxizni, de féltékeny rá :) amikor felvettem a majmot a nyakamba, lekérte, és eltette a helyére :D

Amire beruháznék, az pl mini felfujhatos ugralovár.mert alig birtam kiszedni belole a bolcsiben(egy alkalommal a folyoson volt, amugy nincs a csoportszobaban, sem udvaron sem), egyfajta sátorozos élményt is nyujtott neki.


A finommotorikai tevékenységek sem igen kötik le mert nincs sikerelmenye. Nem tud köröket rajzolni a szivárványozást hamar megunja.a gyurmát sodorja de nem csibal belőle gilisztát csigát csak a gyurast hajtja végre a tobbi, az eredmeny nem erdekli. Ahogy az epitos jatek ( nagykockas, nagyobb mint a dublo) sem.

Jo lenne az a régifajta fa épitőelemes játék inkabb amit csak egymasta kell tenni, nem egymásba,amiben van híd,tető, hogy rá tudjam vezetni hogy tobb elemből haziko lesz, nem pedig észnélkul kell dugdosniőket egymásba, de nem találtam eddig.


Nagyon imadja pl a karikákbol állo játékokat amit botra kell fűzni. De még nem tudja hogy méret szerint kell tehát alulra a legnagyobb karikát.szoval ilyen jatekokat is szìvesen vennék amik a méretkülönbségekre tanítanák.


Van szobahintája még.

Meg szerelhetős auto, kalapàccsal, fűresszel, csavarhuzoval, csavartekerővel, jo nagyok az auton a tekerhetős kerekek, korának megfelelő, utolso darabot hoztam el, azzal tanulja a csavaro tekerő mozdulatokat hogy kozben tartani is kell a csavarhuzot mert kijön a résből plusz a fűrésszel is tanulja hogyan kell pályán tartani mikozben fureszel nem is gondoltam volna hogy ez kisgyereknek nem megy ami oly egyszerű.mindjart linkelem

2016. ápr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
És a fornakirakos dolgokat is nagyon éli.ilyenből többfajta is van itthon. Egyikben fa virág pillango haziko ablakát, traktorkereket kell helyére illeszteni a keprol mesélve tanulja a birtokos esetet is, van olyan, amiben a hasábokat, kockákat, hengereket, tetraédereket kell a megfelelő alaku alapba illesztenie, van amit "önmagába" kell illeszteni, a maci teste feje "kezei", lábai, vagy méhecske amit nem csak össze kell rakni hanem az alapba is illeszteni
2016. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3: sima egyszerű 24 darabos puzzlet rakosgat a lányom. Nem tudja egyedül kirakni. nem is ez a lényeg. Leülök mellé, mutogatom mi hova való ő meg szépen berakja de magától nem találná ki...itt az a lényeg hogy felismerje hogy a darabkákból kép lesz...amióta a 24 darabost közösen rakosgatjuk, azóta a 4 darabost már egyedül kirakja, azelőtt nem nyúlt hozzá, épp azért amit írsz: nem értette hogy a lényeg hogy összepaszolnak a darabok.
2016. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekünk olyan puzzle van, amit kettesével, a kép alapján kell párosítani. Ellentétpárok vannak rajta. Pl. száraz kutya, vizes kutya, boldog macska-szomorú macska.

Ezt simán összerakja.

Vagy a polifoamjából kiszedhető formákat is kiszedi, aztán visszarakosgatja. Ott betűk, állatfigurák vannak.

2016. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja igen, a habtapi is puzzles, de azt nem annyira szereti.
2016. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amiota a haptapit a pelenkában láttam viszont azota azt elkerülöm:)


Most leszedtem a szekreny tetejérol, nekunk olyan puzzle van, ami igaz hogy egyszerű állatos ábrás és nagyméretű, de most latom rajra a 3+ -t...

Majd beszerzek párat amiket írtok :)


Mostanában a celom egyszer hogy a célokra hivjak fel figyelmet (ok-okozatok, eredmény - alkotás) ill a finommotorikát fejleszteném nagy darabos gyöngyfűzes, vagy hurkapalcara szìvoszáldarabkák fűzése, csavaro mozdulatsorok ( egy kupakot sem tud feltekerni üvegre mert oda- vissza forgat, nem egyirányba, mert nem engedi el forgatas kozben ahogy pl ezert sem tud egymas mellé vonalakat rajzolni csak folytonosan krikszkrakszol)

2016. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én is szoktam érdekes dolgokat találni a pelusban: fél kenyér szelettől kezdve, a fülbevalómon át a gesztenyéig mindent...habtapit éppen még nem, lehet azért mert abból kiszedtem eleve a kis darabokat, a nagy meg karcolná :))
2016. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!