Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyek otthonra fertőtlenítős...

Vegyek otthonra fertőtlenítős folyékony szappant vagy elég a sima szappan is amit eddig is használtunk?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a babánk és nem tudom szükséges-e kifejezetten fertőtlenítős szappant venni, hogy mi is és a vendégek is ha jönnek, azzal mossák meg a kezüket mielőtt a babához nyúlnak? Vagy ne parázzam túl és használhatjuk a sima szappant, az is jó?

Illetve a kórházba majd vigyek ilyen fertőtlenítős szappant vagy oda is elég a sima? Lesz egyáltalán lehetőség ott a kórházi tartózkodás alatt a szobában kezet mosni? Van csap?


2016. ápr. 6. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a kórházban a szobában volt csap és fertőtlenítő is. A folyosón lehetett csak látogatókat fogadni, oda is raktak ki fertőtlenítőt.

Otthonra nem vettem külön szappant. Sima folyékonnyal mostunk kezet és a vendégek is. Én amúgy sem vagyok híve a "babavanakkorsterilizáljunkmindnet" dolognak. Amikor már a gyerekeim nagyobbak voltak , kint játszottak, játszóra mentünk, utcán megfogtak ezt-azt, akkor vettem Dettolt nekik.

2016. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk (Szegedi Női Klinika) van csap a kórtermekben. Vettem én is fertőtlenítős szappant, meg víz nélküli fertőtlenítőt is, de nekem olyan szinten ekcémás a kezem, hogy a sima szappannal való gyakori kézmosástól is kész van. Szóval terhesen használtam egy darabig a fertőtlenítős szappant, de elhagytam az ekcéma miatt és babával se vettem elő. Szerintem amúgy elég a sima. :)
2016. ápr. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt a kórházban csap, mindenki a saját kézmosójával mosott kezet. Én nem vettem fertőtlenítős kézmosót (bár anyósomtól egy csomó kórházi fertőtlenítős kézmosót kapunk, itthon azt használjuk), nem gondolnám hogy aggódni kellene, egy egészséges babának semmi baja nem lesz ha nem fertőtlenítitek a kezeteket. Jobb ha szokja az általános bacikat amik amúgy is előfordulnak minden háztartásban.
2016. ápr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En a korhazba kis flakonos viz nelkul hasznalhatot vittem,de volt is kirakva a korteremben. Itthon az elso 2-3 honapban hasznaltam fertotlenitos folyekony szappant,de csak akkor,ha utcarol jottem be,egyebkent napkozben a simat hasznaltam. A vendegek is a fertotlenitossel mostak kezet par honapig. Nem vagyok paramami,de hozzank sokan jarnak amai napig latogatoba,es azert nem csak a babat fogdostak hanem ajatekait stb.
2016. ápr. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindig sima, mezei folyékony szappant használtunk, kórházba is azt vittem.
2016. ápr. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a szobákból nyílt fürdőszoba, és ott volt csap, meg fertőtlenítő szappan is, úgyhogy azzal mostunk kezet.

Itthon használunk folyékony kézfertőtlenítőt (nem szappan), de eddig is mindig volt itthon. Ha hazajövünk, azzal (is) mosunk kezet, mivel busszal járunk, illetve vécé után is használjuk, vagy ha valamelyikünk nyers hússal dolgozott a konyhában, vagy ilyesmi.

2 hónapos babánk van.

2016. ápr. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!