Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet túl hajlékony egy baba?

Lehet túl hajlékony egy baba?

Figyelt kérdés

9 hónapos a kislányom, hihetetlenül hajlékony. Én azt hittem, ez normális, hiszen minden baba hajlékony, de mindenki rácsodálkozik, aki látja, hogy milyen "mutatványokra" képes. Úgy ül fel például, hogy hasal, és spárgában előrehozza a lábait.

Ez simán jelentheti azt, hogy egyszerűen csak hajlékony lesz, vagy valami gond lenne? Egyébként egészséges, nagyon mozgékony, de még nem mászik, csak kúszik.


Köszönöm előre is a válaszokat!


2016. ápr. 7. 08:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az kis fiam már lassan 14 hónapos.... 7-8 hónaposan kezdett forogni... Jelenleg csak kúszik és mászik pár lépést.

A Mi sztorink...: 2 hónaposan voltunk fejlődés neurológián... Szoszerint az van a papíron, hogy normál izom tónus.

Hordtam konduktorhoz mert hiába a doktor nőnk és a védőnő azt mondta minden rendben nekem furcsa volt, hogy még nem csinálja amit kellene és ez már nem 1-2 hónap... Valamint Ő is extra hajlékony...ahogy mondod... A konduktor azt mondta az a gond hogy nem szeretett hason lenni... Mutatta, hogy tanitsam a forrást majd a kuszast neki... Na ezek után 1évesen látta a doktornő, védőnő, és a konduktor is... Ekkor kapott mindenki észbe hogy hopp még is lehet hogy kicsit laza a gyerek... Elvittem magamtól Devenyeshez... Azt mondta, hogy generalizált hipotón azaz nem egy egy helyen hanem mindenhol!!!!! Azt mondta hogy ezt már a neurológián látni kellett volna... Eddig még sem vette észre senki... Vittem volna előbb ha ezt tudom... Most minden nap azon emesztem magam, hogy milyen jó lett volna ha 8 hónaposan elviszem amikor sejtettem hogy valami nem oké. Persze a tudom a tornával hamarosan szaladni fog...de akkor is..ezek után hogy bizzak az orvosokban...!? :(

Én ezt csak tanuláság képp írtam le.. A Te babád lehet tényleg csak ilyen hajlékony :)

Vagy azóta vitted orvoshoz?

2016. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Koszi a válaszokat mindenkinek :) Ahogy megbeszéltem a konduktorral az időpontot, aznap este el is kezdett mászni :) Megnézték, minden ok. Valóban úgy tűnik, hogy csak hajlékony, illetve nem kapkodta el a mozgásfejlődést, de hal'istennek semmi baja :) köszönöm a segítséget :)
2016. aug. 21. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!