Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti szoktatok kérdezni a...

Ti szoktatok kérdezni a védőnőtől dolgokat, néha felhívjátok? Vagy mire való?

Figyelt kérdés

Már terhességem alatt is feltűnt, hogy mások hívják a védőnőt dolgokkal, de mi nem hívtuk soha. Aztán eltelt egy év és még mindig nem hívtuk fel. Persze jön a kötelező alkalmakkor, akkor kérdez a gyerekről, de mi a férjemmel nem kérdezünk tőle semmit.


(Első gyerek. Van viszont egy könyvünk egy kutatóorvos tollából, amit szívesen forgatunk, és amiben mindenről szó van, ápolás, gyógyszerek beadása, egészségügyi problémák, nemi szerepek, viselkedés stb.)


Ti fel szoktátok hívni a védőnőt? Vagy, amikor kijön, mit szoktatok tőle kérdezni? Mire való?



2016. ápr. 6. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Elviselem. Mást nem teszek vele. A kötelező köröket lefutjuk vele és ennyi. ŐSzintén szólva nem adok a véleményére. Más forrásból tájékozódom.
2016. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Ha betegség van, akkor a gyerekorvost kérdeztem mindig, ha táplálással valami, akkor szoptatási tanácsadót.

Nincs jó tapasztalatom a védőnőkkel, de lehet hogy csak épp olyat fogtam ki, nem tudom.

Mondjuk aki most van, nem ugrál, státuszra mi megyünk évente és ennyi.

2016. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk költözés miatt 2 védőnőnk is volt.

Az első nagyon aranyos volt, bírtam, jól elbeszélgettünk mindig. Őt fel szoktam hívni ha volt valami kérdésem.

A másodikat egyszer hívtam (amúgy havonta jött), de félretájékoztatott, úh többször nem hívtam fel ha nem tudtam valamit, hanem inkább neten megnéztem. Amikor jött, akkor válaszoltam a kérdéseire, de nem kérdeztem akkor sem.

2016. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Én szeretem a védőnőmet, de ennek ellenére nem hívogattam soha. A kötelező alkalmakkor jött, amíg picik voltak, ilyenkorra időzítettem a kérdéseimet. (koszmó, köldökápolási problémák, szoptatási gondok, hozzátáplálás). Amíg nálunk volt, figyelte a kicsi viselkedését, mozgásfejlődését. Ha valami nem stimmelt, szólt, tanácsot adott a fejlesztésre. Továbbá sokszor intézett beutalót, tápszer receptet (volt, hogy ezt házhoz is hozta).
2016. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%
A kutatóorvos szerinted hány gyereket látott?
2016. ápr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5: A játék kedvéért, most nem költői kérdésnek veszem ezt. Anélkül, hogy tisztában lennék az amerikai körzeti orvosi rendszer körzeteinek pontos nagyságával, és az azokon belüli demográfiai megoszlással, nem tudok pontos számot mondani, hogy a 20 év alatt, amíg aktívan, gyermekorvosként dolgozott, pontosan hány betege volt. Viszont, csak ezután kezdett el kizárólag publikálni, előtte mindkettőt csinálta egyszerre.
2016. ápr. 6. 13:18
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
igen, felszoktam hívni, ha pl baj van a pocakjával, vagy olyan kérdésem van, amivel a gyerekorvoshoz azért nem fordulnék, mert bőven elég a védőnő is, pl múltkor a terhességemmel kapcsolatban kérdeztem valamit, és mindig készséggel és körültekintően válaszol, ha nem ér rá mindig visszahív.
2016. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Mi se erőltetjük a kapcsolatot a védőnővel. Haszna nincs, ellenben sokszor bosszantó a fontoskodása.
2016. ápr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Elso pillanattol kiraz a hideg a vedononktol.egy bumburnyak balfek,nem tudok rajobbat mondani sajnos. Akarmit kerdeztem hulye valaszokat adott v nem is valaszolt akerdesemre.meg egyszeru hozzataplalasos kerdesekre sem tudott ertekelheto valaszt adni.igy soha nem is hivom fel,kerulom a vele valo kommunikaciot es talalkozast. Ha lenne egy kedves,talpraesett vedononk,szivesen kernek tole neha tanacsot.
2016. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
12 hónapos kora óta nem látta védőnő. Már előtte is hébe hóba, mert valami gerincbetegsége van és lemondta mindig mert fáj a háta, aztán ő nyugdíjba ment, mondta majd jelentkezni fog a helyettese. Hát azóta se jelentkezett. És ezt nagyon nem bánom. Egy kioktató stílusú nagypofájú vénasszony volt, és 50 évvel ezelőtti normákat erőltetett volna. Semmit nem úgy csináltam ahogy mondott. Szóval nem tudom mire való, de mi tök boldogan elvagyunk nélküle. Gyerekorvos rendszeresen látja, őt ezerszer többre tartom :-)
2016. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!