Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapot töltötte éppen...

4 hónapot töltötte éppen tegnap a kisbabám, és még mindig sír az esti furdetesnel. Miért? Nem kellett volna már megszoknia a vizet?

Figyelt kérdés
Néha még ökölben a keze, ez normális? Ébredés után is mindig sír, de annyira, hogy csak egy kis víz itatassal tudom megnyugtatni.
2016. ápr. 9. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Ébredés után nem azért sír mert éhes?

Fürdést nem tudom mert nekünk 4-5 hónaposan már annyira pacsált hogy akkor tettük ki a szobából a kiskádat.

2016. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 3 hetes korában jöttem rá hogy melegebb vizet engedjek, onnanstol egy hangja nem volt..


Ököltartás normális ha alkalmankénti.


Ébredési sírás nálunk is éhségtől volt de én születése ota törekedtem arra hogy ébredéseknél jokedvet csináljak csak magambol kiindulva hogy borzaszto érzés nekem nyűgösen kelni es sokáig nem mulik el, szóval probáltam a feltételes reflexét befolyásolni, volt is nem egy példa hogy nem is sirva jelezte hogy éhes hanem tátogott, hápogott és nézett rám.( még tzdatosan nem tudott hangot kiadni csak ösztönösen)

2016. ápr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom ugyan, hogy meddig , de lányom is sírt fürdetéskor. 2-3-4 hónap. Aztán megszokta, majd meg is szerette. Átkerült nagy kádba. Aztán pont első szülinapja utáni nap valami történt és sírt amikor bele akartuk ültetni. ( semmi esés vagy drasztikus nem történt előtte) Így egy -két hónapig csak zuhanyoztatni tudtuk. Aztán valami megint történt és újra szeret fürdeni. :-)
2016. ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

lehet már fáradt és elege van a macerálsból

talán lehet hideg neki az ajánlott 38 fokos víz.

2016. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És tanácsos szemből tenni a kádba hogy lássa hova kerül. Ezt a suttogoban irják, én alkalmaztam.
2016. ápr. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ébredés utàn, mivel még nem tud beszélni, síràssal jelzi, hogy fönnt van és éhes\szomjas.

Nekünk csak az első fürdetésnél volt síràs, de utànna màr nem és így be is àlltunk egy esti ritmusra. Fürdés előtt van mindig egy hosszabb jàték idő, egy kis meztelen kérés (ezt nagyon élvezi), fürdés, ami közben a kis kacsa fürdik...gyerek dalt énekelni, majd öltözködés, evés és alvàs.

Szerintem próbàljatok valami fürdési rituàlét kialakítani nàla, ha még nincs és próbàljàtok mindig azonos időben fürdetni.

2016. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak vízutáló gyerekek. Én 2-3 éves koromig üvöltöttem, ha kádba tettek.

A lányom meg első naptól imádja a vizet, ő akkor üvölt, ha ki akarjuk venni a kádból. Típus kérdése is.

2016. ápr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én etetetés utàn vàrok 10-15 percet és akkor fürdetem, azóta meg sem nyikkan, előtte vetkőztetéstől kezdve ordított
2016. ápr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!