Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ázik át a pelenka?

Miért ázik át a pelenka?

Figyelt kérdés
2 hetes a babám, 3300 gramm, 1-es libero pelenkát használ (2-5 kg). 3 óránként, ébredéskor mindig kicserélem, de már kétszer átázott. Mi lehet a baj? Túl sokat pisil? Hibás termék a csomagban? Nagyobb méret kell neki? Vagy bénán rakom rá?
2016. ápr. 14. 08:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Átázott a pelenka vagy kifolyt oldalt a pisi? Mert ha az utóbbi akkor lehet hogy rosszul adod rá vagy kicsi a mérete. Igazgasd mindig meg, a combjánál is meg az illesztésnél is. Próbálj ki eggyel nagyobb méretet.
2016. ápr. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a combjánál mindig igazgasd meg. Ha fiú baba, akkor a kukiját is lefelé kell irányítani, különben kipisilhet a pelenkából. De ha viszonylag gyakran előfordul hogy átázik, akkor próbálj más márkát vagy nagyobb méretet. Változó, hogy melyik gyereknek milyen pelenka válik be.
2016. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Rosszul teszed rá.

2. Kicsi.

3. Másik márka "szabása" illeszkedik jobban a te babád alkatára.


Combnál vagy hasnál ereszt inkább, fiú vagy lány?

2016. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fiú és a hátánál lesz pisis, nem elől. Eddig nem volt baj, egyik balesetnél anyósom pelenkázta, másiknál én, azért gondolom, hogy talán jól volt rajta. Kívülről a pelus nem tűnt nedvesnek, csak a ruhája.
2016. ápr. 14. 08:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Fiamnak nagyon nem jött be a Liberó. Minden pisi/kaki kifolyt. Állandó öltöztetés volt. Nekünk a zöld Pampers vált be. Több másik márkát is kipróbáltam, de mindegyik pénzkidobás volt. (a kukiját sosem igazgattam, mégsem pisilt ki a pelusból).


Minden gyerek más, több félét ki kell próbálni, nektek melyik a jobb. Sógornőmnek bevált a Liberó, barátnőmnek a Tescos (pedig telik jobbra is).

2016. ápr. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

próbálj másfajta pelust.


időnként kell márkát váltani, mert egyszerűen nem kompatibilis az akkora, olyan alkatú gyerek azzal a fajta és méretű pelussal. van ilyen :D

2016. ápr. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a kettes méretet.

Fiam nincs, de az egyik lányommal, aki 3660-al született, azonnal a 2-es méret kellett.

2016. ápr. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3fiam van,egyiknel sem valt be a libero.

3650,3670,3490g al szulettek de mindharomnal a 2es merettel kezdtunk.

Probald ki a pamperst.nalunk az a befuto mig kicsi,aztan a nagyoknal nagyon szerettem a szines tescosat,es a narancsarga pamperst is mikor mar nagyobbak voltak.

Most pl vettunk feher pamperst...hat nekem ez olyan furi,nem jon be.a zold jobb.

2016. ápr. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Próbálj nagyobb méretet, attól még mert az van ráírva hogy 2-5 kg-ig, simán lehet nektek kicsi. Vagy más márkát.
2016. máj. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem fél éves koráig mindenféle-fajta pelus átázott, főleg amikor kakilt. Gyakorlatilag az összes résen kifolyt minden ami folyékony volt. (bocs) Adtam rá nagyobb pelust, igazítottam mindenhogy. Tök mindegy volt. Gyakorlatilag minden pelenkázáskor át kellett öltöztetni, bármit csináltam. Ha a tesóm pelenkázta akinek 3 kisgyereke van akkor is. Szóval lehet, hogy te is így fogsz járni, ne keseredj el. Ez nem a pelus, vagy a baba hibája. Amint keményedik a széklete már nem lesz gond. Addig meg kitartást!
2016. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!