Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 5-6 hónapos babátoknál azt...

Ha 5-6 hónapos babátoknál azt tapasztaltátok, hogy a bal keze domináns (általában azzal nyúl először a tárgyakért), akkor később tényleg balkezes lett?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 6. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Volt már rá kísérlet és szól róla néhány tanulmány, hogy pici babáknál így lehet megállapítani, hogy milyen kezes lesz nagyobb korában a gyermek. Szóval elég valószínű :)
2010. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is a bal kéz dominált ebben a korban, aztán fokozatosan átváltott jobb kézre. Jelenleg másfél éves, persze még lehet belőle balkezes, de én nem számítok rá. Már firkálgat egy ideje, mindig jobb kézbe veszi a krétát, ceruzát, pedig figyeltem rá, hogy ne befolyásoljam.
2010. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem, ebben a korban ez nem jelent semmit.

Sokkal később fog ez kiderülni, most még semmi jelentősége.

Kislányom kicsiként mindig ballal nyúlt mindenért (én balkezes vagyok), majd kétkézzel, de 3 évesen már stabil jobbkezes volt és azóta is az. Értelemszerűen sose erőltettük egyik kezet se, egyébként meg tök mindegy is, milyen kezes lesz, ma már. Régen erőltették a jobbot, de ma már senki se teszi, tehát tényleg tök mindegy...

2010. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27 hós.Már piciként is inkább a balt használta,használja sok mindenre a jobb kezét,de rajzeszközt,evőeszközt ballal fogja,bal lábbal rúgja a labdát.Nálunk mind2 részről van balos.
2010. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van erre egy nagyon jó teszt.Nem tudom babaáknál beválik e de a felnőttekre igaz.Nagyon egyszerű.Fogd meg az egyik kezedel(csapd össze) a másikat.Amelyik tartja tehát átkulcsolja a másikat az a domináns kéz.Akaratilag nem lehet befolyásolni.Nekem pl így derült ki 24 év után hogy bal kezes lennék.
2010. ápr. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!