Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátokon mikor vettétek...

Babátokon mikor vettétek észre, hogy balkezes?

Figyelt kérdés
Volt valamelyik szülője balkezes? Nálunk a férjem az, most 5 hónapos a pici, de úgy látom, mintha a bal kezével többször nyúlna dolgokért.
2011. szept. 8. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Még alakulhat!

Lányom most 11 hónapos és kb. 7-8 hónapig csak bal kézzel fogott meg mindent (nálunk is van balkezes a családban, nem is egy), majd kétkezes lett 8-10 hó között, most éppen jobb kézzel fog meg mindent...

De még sokára alakul ki véglegesen, majd meglátod akkor amikor már rajzolgatni, színezni akar, vagy csak játszik a tollal és le akar téged utánozni.

2011. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nálunk közel távol senki se balkezes csak a fiam, igaz már 5 éves nem emlékszem már mikor lett ez egyértelmű. De ne aggódj állítólag a bal kezesek nagyon kreatívak és talpraesettek ez a fiamnál így is van:)
2011. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krisztivan ***** válasza:
100%
Kisfiam amikor elkezdett kúszni akkor szigorúan csak a jobb kezét használta fogásra.Aztán elkezdett mászni és mindkét kezét használta.Kb.11 hósan szinte csak a bal kezével fogott és nyúlt dolgokért.Most 1 éves és ismét a jobb keze van inkább használatban.Ki tudja mi lesz ebből.Sokat változik még.
2011. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én bal kezes vagyok, a lányunk egyértelműen jobb kezes, a fiunk még alakulhat, most 1,5 éves, a kanalat a bal kezébe fogja, a játékok is javarészt ott kötnek ki, én azt gondolom, hogy ő bal kezes lesz
2011. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 22 hónapos. Pici korától én is mindig figyeltem, melyik kézzel nyúl, mert az apja bal kezes, én jobbos. Egyértelműen többször nyúlt bal kézzel a csörgők, macik után. Mikor nagyobb lett, 1 éves, és már megfogta a kanalat, a ceruzát, még azt is mikor melyikkel fogta, felváltva. Akkor még mindig kétesélyesnek láttam a dolgot. Mióta szépen tud enni, tehát jól fogja a kanalat, és ugyanígy a ceruzával, kb 16 hós kora óta meg vagyok róla győzödve, hogy jobb kezes lesz. Mindent azzal fog, és azzal is ír, rajzol. Én azt gondolom akkor válik el a dolog, amikor megtanulja szépen fogni a használati tárgyakat, kb 12-18 hós koruk között, a gyerek képességétől függően.
2011. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 12 éves, és már az ultrahangon is látszott, hogy a bal kezén szopta az ujját. Mindig balkezes volt, nem volt kétkezes időszakunk, vagy elbizonytalanodás. A bölcsiben jobbra terítettek neki, de ő mindig keresztbe nyúlt az evőeszközért, és bal kézzel evett. Egyedül az ollót használja jobb kézzel, mert mindenhol csak jobbkezes van, az pedig begyűri a papírt balkézzel, de ezt így tanulta meg, nem gond neki.
2011. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!