Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megmarast a búvár reflexe?

Megmarast a búvár reflexe?

Figyelt kérdés

4 hónapos korában abbahagytuk anyagi gondok miatt és most lesz 9 hónapos. Este a fürdetésnél amikor mosom az arcát olyan mintha visszatartaná a levegőt és mikor befejezem hallok a torkánál ilyen "levegőt elenged" hangot. (Nem tudom jobban elmagyarázni.


Létezik hogy ez a búvárreflex? ??


Ha igen akkor hogyan tudom itthon fentartani és biztosra megállapítani hogy ez az e?



2016. ápr. 20. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fenntartani ne is próbáld, a csecsemőkori reflexeket ki kell nőni, különben később tanulási zavarai lesznek tőle.
2016. ápr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt még nem hallottam...kifejtenéd bővebben kérlek.

Azt hittem ez egy jó dolog

2016. ápr. 20. 22:02
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ujszülöttkori reflexeknek el kell kopniuk átveszik a helyüket az átmenet majd a későbbi reflexek.((reflexek mint pl a buvárreflex,vagy ijedelem esetében kapszkodoreflex,vagy hogy egy babát ha tartanak és ha talpát asztalra érintik reflexszerűen "levegőben jár" vagy esésnél(hirtelen oldalra billentésnél kitámaszt))

Mind mind idegrendszeri mükodest fejlodest segit a folyamatot segiteni kell es gatolni nem szabad.mert az idegrendszeri fejlodestol fugg minden az izommunkája a mozgáskoordinacio az agyi szellemi tevekenysegek kognitiv tanulasi kepesseg.

Rengeteg olyan folyamat van ami rovid idon belul zárul es ha rosszul rögzul akkor kihat a kesobbi folyamatokra(általában ovoda végén v iskolában derul ki hogy baj van diszlexia tanulasi problemak stb)


Inkabb remenykedj hogy nem buvarreflex. Mert normalis is lehet.

2016. ápr. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez valami új tanulmány? Nem hangzik butaságnak...köszönöm hogy figyelmeztettél! :)
2016. ápr. 21. 11:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezwk nem uj tanulmányok.

Itt kozerthetobben irják le

Már az elso bekezdesben emlitik hogy az ujszulott reflexnek nem jo ha fennmarad

[link]

2016. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ebben nem említi hogy a búvárreflex problémát okoz.
2016. ápr. 21. 18:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Láttam, hogy már régebbi a kérdés, de hátha még érdekel, esetleg a következő gyerekhez. Nem amiatt jár az ember bababúszásra, hogy a búvárreflex megmaradjon.A búvárreflex egy feltétlen reflex, ami születés után kb 8 hónapig van meg a babáknak. Az úszáson azért használod a vezényszót a merülésekkor, hogy megtanulja, hogy ha azt hallja kifújja a levegőt, azaz kialakuljon egy feltételes reflex. A búvárreflex megszűnik akkor is ha jártok úszni, ha nem szűnne meg az gond lenne, ahogy az előző válaszoló is írta.

2017. febr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!