Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laktáz cseppek alkalmazása?

Laktáz cseppek alkalmazása?

Figyelt kérdés
Laktáz comfort cseppeket kaptunk szűnni nem akaró görcsös hasfájásra, hasmenésre 6 hetes babámnál. A doki nem mondta el, pontosan hogyan kellene alkalmazni, 1X5 csepp volt a recepten. De úgy olvastam, hogy elvileg minden étkezés (anyatejes baba) előtt kapnia kéne 40-50l-ként 1 cseppet, de ez jócskán meghaladná az 5 cseppet. Most akkor hogy adagoljam neki? Tegnap este már kapott egy adagot, mert az esti tejet amúgy is lefejve adom neki, de a többi esetben elég nehézkes ha előtte fejnem kell, majd még szoptatnom is, főleg reggel, amikor csak akkor kelek, amikor ő. Vagy a napi 5 csepp fedezné elvileg az egész napos adagot? Aki használt ilyet segítene?
2016. ápr. 28. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 100 milibe kell 2 cseppet adagolni minden étkezés étkezéskor. De ő tápszeres, úgy könnyebb adagolni.

Nem kötekedni akarok, de miért nem hagyod el inkább a laktózt?

2016. ápr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ugyanezt akartam kérdezni én is,miért nem eszel mindenből laktózmentest???


Én ezt csinàlom és elmúlt a hasfàjàs. Ràadàsul àrban sincs különbség a cseppek és alaktózmentes dolgok plusz költsége között.

2016. ápr. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
ugyanazt tudom mondani mint az előző, nekem tejfehérje mentes diétát kellett tartanom,de azzal együtt a laktóz is kiesett nyilván. Amíg ne tudtuk mi a baj, használtunk laktóz cseppet is,na hát én azt utáltam, hogy ne kelljen melegítgetni gyorsan picit fejtem szoptatás előtt 20ml-t kb,beadtam aztán utána etettem. Ha diétázol inkább, kell egy kis idő mire kiürül,több hét is lehet ezért addig még adnám neki. A napi 5 csepp nem fedezi az egész napot,csak az azutáni evést. Az 1x 5 cseppet szerintem csak írta az orvos, 40-50ml-ként számolj 1 cseppet,ha jól gondolom 2 cseppet kell beadnod evés előtt. Még plusszba kis espumisannal kiegészítve lehet jobb lenne :-)
2016. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A laktóz és a tejfehérje nem ugyanaz. A laktóz tejcukor. Amelyik babának a tehén tejének fehérjéjével van a gondja, annál használ a tej elhagyása.

Laktóz viszont az anyatejben is van.


Mi úgy használtuk, hogy minden szopi előtt egy kiskanálba anyatejet fejtem, abba 2 csepp. Aztán szép lassan fokozatosan el is hagytuk.

2016. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
tejfehérjések külön a laktózt sem bírják (gyógyszerekbe van külön) a diétát tartva neki nem volt panasza
2016. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, ugy tunik az anyatejjel van gond foleg, akkor pedig hiaba hagyom el a tejtermekeket :-\ Akkor marad a kiskanalas megoldas, ez a legbaratibb, szerencsere mindig van valamennyi anyatej lefejve.
2016. ápr. 28. 15:18
 7/11 anonim ***** válasza:

én is kanalaztam, pici lefejt tejbe. 40-50 ml-ként kell 1 csepp, szóval ha a baba étkezésre megeszik 100 millit, akkor 2 csepp, és igen, minden étkezéshez. Én mondjuk 3 cseppel indítottam és fokozatosan csökkentettem 2, majd 1 cseppre, végül 2 dobozzal használtunk el, utána már nem kellett, kb 10 hetes korától nincs gond :)

Éjszaka nehézkes volt a kanalazás, én vettem 2,5 ml-es fecskendőt, és pl abba felszívtam egy kis kupakból (pl. kanalas gyógyszerekhez adnak 10-15 millis kupakokat, a nagylányom miatt van egy pár ilyen itthon), amiben előtte összekeveredett a tej meg az enzim.

2016. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig egyenlőre csak egyszer kapott egy nap, az esti nagy alvás előtt, adok neki mellette espumisam cseppeket is + biogaiat is naponta szintén 5 cseppet, és azóta sokkal jobbnak látom a helyzetet. Nem ordít annyit, sőt nagyon jókedvű, mosolygós lett, könnyen tud pukizni, és nem görcsös és kemény a pocija :)
2016. ápr. 29. 12:28
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is úgy vélem, mielőbb kezdd el a tejdiétát, aztán nézd meg, hogy laktáz enzim nélkül is jól van-e a baba.

Amúgy tényleg van olyan baba, aki az anyatejben megtalálható laktózt (ami tutira nem tehéntejből származik) nem tudja megemészteni? :O Úgy tudom, az anyatej "megemésztésére" nincs szükség sem gyomorsavra, sem enzimekre, hanem a bélfalon át közvetlenül felszívódik... Ezért is lehet gond az idegen fehérjékkel, fehérjetöredékekkel.

2016. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
örülök,hogy javul :-) :-)
2016. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!