Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cataflam cseppek 10 és fél...

Cataflam cseppek 10 és fél hós kisfiamnak?

Figyelt kérdés

1 éves kor alatt nem lehet adni az van ráírva, ezrt írta fel a doki 3x10 csepp..

(náthás, hurutus köhögés, láz, hányás- utóbbi 2 csak tegnap este volt 1x, azóta semmi)



2013. ápr. 9. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Napi 3-szor?

Igaz én nem vagyok orvos, de a 2 éves fiamnak is csak napi egyszer kellett szednie, de akkor is csak azért, ha annyira fáj a torka, hogy étvágytalan lenne. Ráadásul, ha ilyen sokszor kap Cataflamot, akkor lázra nem is lehet pl. Nurofent adni, mert az ibuprofen.

Amúgy orvosi ellenőrzés mellett adható 1 év alatt, ismerősöm lánya is kapott mikor még nem volt 1 éves.

Amúgy testúlykilogrammonként napi 1-4 csepp adható, attól függ hány kiló a babád. Ha pl. 9 kiló, akkor napi szinten 9-36 csepp adható, de szerintem 1 éves kor alatt a 30 csepp sok.

Hurutos köhögésre köptetőt szoktak ajánlani. Én biztos nem adnék egy nap 30 cseppet egy 10 hónaposnak, de az orvos azért jobban tudja. A Cataflam azért igen erős fájdalomcsillapító. Én csak napi egyszer adtam a gyerekeimnek, nekem az orvos is csak napi egyszer mondta és annyi cseppet, ahány kiló a gyerek.

2013. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mire írta fel amúgy?? Nem vitte le más a baba lázát, vagy nagy fájdalmai vannak nem alszik sír sokat ilyesmi?

Azért kérdezem mert igen elvileg 1 éves kortól lehet adni de nekem pl. 3 gyerekemből egyiknek SEMMI se vitte le az összes gyógyszert végigzongoráztuk- csak a cataflam a lázát amikor 40 fokos láza volt 9 hónaposan.

Így értelemszerűen a 40 fokos láznál minden jobb így adhattam neki néhányszor.

A másik gyerekemnek pedig 10 hónaposan olyan fülgyulladása volt hogy szó szerint sikítva sírt órákon át és a cataflam egy erős fájdalomcsillapító így azt írt a doki jobban is lett tőle és el tudott aludni. (nurofen, panadol mit sem ért).

Úgyhogy indokolt esetben hamarabb is lehet adni mint 1 év (most nyilván nagy különbség nincs egy közel 11hós meg egy egy hónappal nagyobb baba között).

Volt itt amúgy már jópár kérdés ezzel kapcsolatban.

Indokolatlanul azért nem adnám mert elsősorban nem lázcsillapító hanem fájdalom.

2013. ápr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is akkor írta a doki, amikor fülgyulladása volt a lányomnak, és semmi más nem hatott, szegény meg csak ordított. Nagyon erős gyógyszer, a lányomat rendszeresen ki is ütötte. Neki is napi 3x kellett adni, de ő akkor közel 2 éves volt. Nekem soknak tűnik az a 3x10 csepp. Főleg megfázásra. Szerintem arra nem kellene adni.
2013. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

gondolom a torkára írta, mert piros de nem közölte, csak adta..:S

37,8 volt a "láza" arra kapta tegnap este a panadol babyt, de mindet ki is hányta.. annyi maradt csak benne, h levitte neki szerencsére fél fokot.

ma reggelre már nem volt lázas, nem is hányt azóta, csak köhög, orra folyik.

2013. ápr. 9. 13:05
 5/10 A kérdező kommentje:
Amúgy annyira nem fájhat neki, mert nem sír állandóan, csak inkább ölbe lenne, bújik, beteg..:S de szerintem sincsenek akkora fájdalmai (igaz nem én érzem, csak láthatólag) hogy cataflam kellene..
2013. ápr. 9. 13:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is adtam már párszor a lányomnak de egy nap 30 csepp nagyon soknak tünik. kilonként egy csepp kell én az akkor 14 kilos lányomnak csak 10 cseppet adtam de az is kiütötte.

De igazuk van az elöttem szóloknak mert ha ezt kap akkor nem lehet adni neki mást.Pl nurofen.Nekem is a patikus mondta mikor kiváltottam hogy legalább 8 órát várjak a két gyógyszer között.

Nekünk akkor ráment a fülére a nátha és kegyetlenül szenvedett szegény azért kaptuk, szerintem erre az esetre nem kell csak ha más nem viszi le a lázát.

2013. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2 vagyok hát én erre tuti nem adnám akkor (amit írsz) ha nagyon nagyon sírna látnám hogy komoly fájdalma van akkor adnám de így ok nélkül pláne 30 cseppet...tuti nem. Jobbulást!!
2013. ápr. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nem csak én gondolom így..:)
2013. ápr. 9. 13:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi van? Én ezt a lányomnak csak akkor adom ha 38,5 felett van a láza, mert akkor már semmi nem viszi le, és akkor is van hogy csak 8-10 cseppet kap és 20 perc és elfújták a lázát!


Ne adj neki annyit!

2013. ápr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Panadol baby-t lehet adni Cataflam mellé, mert a Panadol paracetamol tartalmú. De 3 órának legalább akkor is el kell telnie.

Ha Cataflamot és Panadolt is adtál neki, lehet hogy a hányás oka az is, mivel túlterhelhette a gyomrát, a Cataflam bizony elég erős, ez mellé én nem adok semmit a gyerekeimnek. Cataflam elsősorben fájdalomcsillapító, de gyulladásgátló is. Erős gyulladásoknál nagyon hasznos, mint amiket írtak is, pl, fülgyulladás. Viszont egy torokgyulladáson, persze, ha nem tüszős torokgyulladásról van szó, a Nurofen vagy a Panadol is segíthet, hisz ezek is gyulladáscsökkentők, csak kíméletesebbek, mint a Cataflam.

Panadol helyett ajánlom a Nurofent, vagy az Algoflex baby-t, ezek kicsit erősebbek, mint a Panadol, gyorsabban hatnak, viszont ezekkel a Cataflam nem kombinálható.

Én Nurofent szoktam adni lázra, de esetleg ha a gyerek visszalázasodik, akkor 3 óra elteltével adható neki paracetamol tartalmú lázcsillapító pl. Panadol baby, vagyén Mexalen kúpot szoktam adni. Nurofen egymás után csak 6 óra elteltével adható.

Ha adsz neki Cataflamot, akkor Panadolt mindenképp csak 3 óra elteltével adj neki, ha van láza. Ha 38 fok alatti hőemelkedése van, akkor adj neki Panadolt, de akkor ne kapjon Cataflamot, vagy fordítva.

2013. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!