Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen előzménye volt annak...

Milyen előzménye volt annak hogy egyszercsak elindult (járni) a babátok? Azután hogy felállt úgy értem. Van még valami vagy egyszercsak?

Figyelt kérdés
2016. máj. 1. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kisfiam most indult el,11 hónapos. Már 3,5 hónapja felállt, kb 2,5 hónapja lépegetett. 1,5 hónapja tette meg az első lépéseit önállóan. Mindig egyre többet.

Egyre jobban fejlődött az egyensúlyérzéke már a végén. Sokat állt egyedül,leguggolt, abból felállt, mindent tologatott. Bútortól bútorig ment pár lépést, a fal mentén egy kézzel támaszkodva sétált, egyre kevesebbet ment le mászásba, mindenhol próbált állva maradni, háttal állt a bútoroknak, úgy támaszkodott. Ebből a helyzetből indult el a legtöbbször. Innen már egyik napról a másikra haladt a folyamat. Mindig csak azt vettem észre, hogy lépeget hozzám/át a szobán. Vagy elérte a bútort, vagy leült.

Ti hol tartotok?

2016. máj. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nálunk 6 hónaposan állt fel először és most lesz 10 pár nap múlva de nem látom a nagy fejlődést. Persze magabiztosabb, ügyesedik. De még mindig csak álldogál a bútorok mellett, illetve lépeget mellettük. Meg tologat ő is ezt-azt. De elengedni nem szokta.
2016. máj. 1. 10:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Először feláll, aztán általában elkezd menni a bútorok mentén és utána önállóan. Hogy melyik szakaszt meddig csinálja, az nagyon változó lehet. Nálunk is az egyik gyerekem rögtön indulni akart, amint 10 hósan felállt, a másik meg vagy 9-16 hónapos koráig csak kapaszkodva lépdelt. Azt mondják, ha önerőből fel tud állni guggolásból, akkor már nagyon közel az önálló elindulás - ez a hosszan kapaszkodva menős gyerekemnél bevált.
2016. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem, akkor max az lehet nálunk már az előzmény ha fel tud állni egyedül? Vagy pedig egyszercsak megindul? Egyszer-kétszer állt már kapaszkodás nélkül pár másodpercet, de észre sem vette. Illetve szintén egyszer-kétszer előfordult hogy guggolásból lendülettel felállt hogy belémkapaszkodjon. Tehát volt egy kis elrugaszkodás, de ez még szerintem nem nevezhető egyedül felállásnak.
2016. máj. 1. 10:28
 5/11 Eszter76 ***** válasza:
A 6 hónapos felállás nagyon-nagyon korai... szóval simán lehet, hogy csak "bevárja" a rendes idejét. :-) Nem vagytok lemaradva semmiről... a legtöbb baba 10 hónaposan az első felállásnál tart, vagy még ott sem. :-) Szóval nyugi, mindent a maga idejében. :-) (Az én legkisebbem a fordulással sietett nagyon, 8 hetesen már fordult - de aztán az összes többivel szépen megvárta az idejét. Most 10 hónapos, nemrég állt föl. A nagyobbak mind később kezdtek mindent.)
2016. máj. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Az én kisfiam is 'stagnált' pár hónapig, nem volt látványos fejlődés. Aztán pikk-pakk megindult. :)
2016. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9 hónaposan állt fel és ugyanaznap kezdett el kapaszkodva lépegetni. Önállóan 13 hónaposan kezdett járni.
2016. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fiam 6 hónapos volt, mikor a kiságyában, a rácsba kapaszkodva felült, majd rájött, hogy ó, ez remek szórakozás, úgyhogy kapaszkodva fel is állt. Nyolc hónaposan már stabilan ácsorgott kapaszkodás nélkül, 10 hónaposan járkált a bútorokba kapaszkodva, oldalazva. Aztán az első szülinapja előtt úgy két héttel elindult kapaszkodás nélkül (mivel elvittem a kedvenc állatát, hogy megvarrjam, és ezen felháborodott).
2016. máj. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Betu ***** válasza:
A kisfiam màr jár önállóan, viszont még az egyensúly nem tökéletes. 13 hónapos volt mikor elindult. Önàllóan még nem tud felàllni úgy értem, csak úgy ha valamiben felkapaszkodik. Legugolni is csak úgy tud ha kapaszkodik. Na majd alakul, olyan gyorsan fejlődnek egyik napról a màsikra.😊
2016. máj. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze, nem azért kérdeztem mert igyekeznék, csak érdekel.
2016. máj. 2. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!